Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy oltás után nem...

Tudtátok, hogy oltás után nem szabad Germicidet adni lázcsillapításra?

Figyelt kérdés
Ma egy gyermekgyógyász főorvos mondta nekünk, hogy a Germicid nagyon jó lázra, csak oltás utáni lázra nem szabad adni, olyankor a Nurofent kell adni. Ezt az itthoni gyerekorvos soha nem mondta, és most fel vagyok háborodva...
2013. márc. 6. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
első három hónapban nem is lehet Nurofent adni, és azt mondják, Germicid legyen itthon mindig, vagy germicid-c. Én se hallottam még. Pedig 4 gyerekem van.
2013. márc. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt megkerdezhetem hogy mit mondott a foorvos, hogy miert nem szabad adni?

Nekem es minden ismerosnek azt mindta az orvos hogy germicid kupot adjunk oltas utan ha gond van. Nurofent ugyis csak 3 honapos kor utan szabad hasznalni (tajekoztatojaban is irjak)

2013. márc. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért mondta, hogy megvedd a drága Nurofent, amit amúgy nem is adhatnál az első hónapokban. Gyógyszerbiznisz, ennyi. Ő ezért kapja a pénzt, hogy minél drágább gyógyszert ír fel.
2013. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neked is csak gratulálni tudok, ha ezt elhiszed. :(
2013. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nurofen is adható, de csak 2 ml.

Az orvos mondta

2013. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig azt mondja az orvos, hogy oltás után ha lázas, Germiciddel csillapítsam!
2013. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekünk is Germicidet mondott a gyerekorvos oltás utáni lázra is.
2013. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szakszavakat sajnos nem tudok, de azzal magyarázta, hogy abban az esetben, ha az oltás bármilyen szövődményt okozna, akkor annak a tüneteit is gátolja a Germicid, így később tudják csak észrevenni.

Nem olyan orvos mondta, aki a jutaléka miatt ajánlaná, és fél éves babáról van szó, arról nem is beszéltünk, hogy 3 hónap alatt mi adható.

2013. márc. 7. 12:31
 9/9 sumergo ***** válasza:

És azt tudtad, hogy minél gyakrabban adsz a kisgyerekednek ibuprofen tartalmú gyógyszert, annál nagyobb lesz a felnőttkorban kialakuló szív- és érrendszeri betegségeknek a kockázata?

Minden gyógyszernek megvannak az előnyei, kockázatai. Ezért nem szoktam érteni az "előre adott lázcsillapítást". Azért érdekelne, hogy milyen szövődményt takar el egy lázcsillapító, amit a másik nem. Ez egy orbitális baromság szerintem. Ha valóban így lenne, annak szerepelnie kellene a betegtájékoztatóban.

2013. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!