Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónap lesz a két babám...

17 hónap lesz a két babám között. Ti hogyan oldottátok meg a hétköznapokat segítség nélkül?

Figyelt kérdés

A napokban teszteltem pozitívat. Az igazság az, hogy ezt a babát most nem terveztük, de nagyon örülünk, hogy jön, 7 év után 2 lombikkal,és egy 12 hetes terhesség elvesztése után. A kisfiunk is nehezen jött össze ő most 9 hónapos.


Olyanok válaszaira lennék kíváncsi akiknek szintén kis korkülönbség van a babái között, hogy hogyan oldották meg pl a sétálást (egy babakocsival fellépővel, külön babakocsival...) hogyan telt egy napjuk, mit csinált a nagyobb még a kicsi szopizott, volt e tesvér féltékenység...


Egy kicsit elbizonytalanodtam és félek a jövőtől, az elsőt császárral szültem téraránytalanság miatt (4130 g volt) így ez már valószínű szintén az lesz, hogyan tudok majd két kicsit ellátni egyszerre. Anyukám 2 hétig lesz nálunk 1 hetet én abból kórházban leszek.


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2013. márc. 8. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Lányaim között 20 hónap van. Mi így is terveztük, de én nagyon örülök ennek.

Nagylányom imádja a kicsit. (most 8 hós már a kicsi is)

Mindenben rendezgeti, az elsö perctöl szereti és imádja.

Féltékenység rám volt az elején, néha szolt hogy tegyem le a babát, vagy szopizás közben oda bújt ö is, de ennyi. Mindig is segíthetett mindenben, pl pelenkázni, babakocsit tolni, mosdatni, most már etetni, itatni.

Szerintem azért is volt jó hogy nem volt segítségem (anyukám volt elsö 3 hétben itt), mert így nem alakulhatott ki féltékenység. nem vitték el a nagyszülök tölem így minden percben hármasban voltunk. Ott ahol nagyszülök elviszik sokszor a nagyot ott látok féltékenységet.


Fizikailag nehéz, és a szoptatás is nehéz volt. De innentöl már csak könnyebb. ès a testvérféltékenység miatt szerintem kicsi korkülömbség a legjobb.

2013. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 20 hónap van két a gyerkőc között. Nekem nagy segítség volt, hogy a fiam már relatíve önálló volt, (magától aludt, eljátszott sokáig önállóan) mikor jött a pici. A segítség jól fög jönni.

Nálunk nem volt semmi testvérféltékenység (csodálkoztam is). Pár nap alatt tudatosult, hogy a baba is velünk marad, és anya most inkább a picivel foglalkozik. Nem akadt ki rajta (inkább én éreztem magam rosszul, ráadásul a pici gyak. egész nap rajtam lógott - nem az az eszik-alszik típus). Inkább a kórházléten bukott ki, nem is akart odajönni hozzám, mikor bejöttek látogatni (na az szörnyű volt).

Mi a kicsit próbáltuk a nagyhoz igazítani. Egész jól megy. A nagy maradt az ágyába, az ő napirendje maradt meg. A nagy kapott új dolgokat, a kicsinek nem vettünk kezdetben semmit, mindent örökölt.

A nagyot próbáltuk bevonni a kicsi körüli teendőkbe (hozta a pelust, ha sírt a kicsi), de semmit nem eröltettünk, hagytuk, hogy magától ismerkedjen a hugival (persze mindig figyeltem, hogy közbe tudjak lépni). Nagyon óvatosan bánik, még mindig vele. Segít körülötte.

Mi tesóülőkét vettünk, mert nekem a nagy későn kezdett járni, és nagyon kényelmes volt. Most bő 2 évesen lehet már elmenni vele babakocsi nélkül, de ha olyan helyre megyek, alibiből velem van az ülés. Ez egy pótülés, amit a meglévő babakocsihoz lehet csatlakoztatni (felhajtható, lecsatolható). Kiegészítővel külön babakocsi. Nekem ez jobb volt, mint egy tesókocsi, mert azt már nem tudnám kihasználni, így 6 hónap után, ill. télen nem tudom hova tettem volna a lányomat, mert elég nagy baba. Meg egyéb gondjaim is voltak a tesókocsival (nem bírtam dönteni, méret). A tesófellépő meg nem jött be.

Van olyan babakocsi, ahol egymás mögött/alatt ülhetnek pótülés révén. Nekem ez se tetszett, mert a fiam kibukott volna, ha a bevásárlókosárba kellett volna ülnie, ill. hova teszem a cuccokat. Előnye, hogy gyak. egy szimpla kocsid van.

A szopi alatt a fiam, odaül(t) mellém valami játékkal, és addig el van azzal, v sertepertél mással (motorozik, játszik a földön).

2013. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 porcukormókus ***** válasza:

Szia! Nalunk 15honap a korkulonbseg, szinten meglepi- kistesonk van! Nem mindenben tudok Neked valaszolni, mert nekem van segitsgem szerencsre. De ne felj, anelkul is ugyes leszel! :)

Szopizassal nincs gond, a nagy mar reg leallt vele, es nem erdekli kulonosebben h a kicsi szopizik.

Tesofeltekenyseget en nem tudtam sajnos kikerulni, de egyelore meg nem olyan veszes a helyzet azert. A kicsi 6, a nagy 21honapis egyebkent.

Nekunk a tesobabakocsi jott be egyebkent, azzal hosszabb tavokat is meg lehet tenni viszonylag haladosan. Mi orokoltunk egy 3kereku JanePowertwin-t. Szeretem, mert jol kanyarodik, jo nagy,felfujhato kereke van, birja a tre jardakat.. Viszont nagy hatranya, h a huzatok nem levehetoek, csak az ulesek egyben, igy eleg maceras kimosni oket. De azert nem lehetetlen. :)

Sajnos a korhazban toltott ido(5-6nap) a nagylanyomat elegge megviselte, amin nagyon csodalkoztam egyebkent, mert latszolag egyaltalan nem volt anyas. De sajnos ezzel nemigen lehet mit tenni, ki kell birni azt a nehany napot valahogy.

Remelem tudtam segiteni! :)

2013. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek.

Ez a kocsi ülőke (nem is tudom, hogy nevezted) ez nagyon tetszik, mert én imádom a babakocsinkat és az én kisfiam is kis lusti, még csak most kezd el mászogatni. Nem szeretnék másik babakocsit venni.


Én anyósomtól félek a legjobban ő így is szeretné kisajátítani s kisfiamat, el tudom képzelni mit fog művelni, ha megszületik a kicsi.


A kisfiam miatt aggódom, hogy ő ne hátránynak élje meg a kistestvér érkezését.

2013. márc. 8. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam, csak kisebb lesz a korkülönbség.

A fiam most 7 hós lesz, és jelenleg 10 hetes terhes vagyok.

A 2. hozzászólótól kérdezném, hogy hol lehet beszerezni ilyen ülést? Ez milyen babakocsikra való? vagy állítható és bármilyen típusra fel lehet csatolni?

Előre is köszi :)

2013. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Buggypod Io-m van. Két fajtája van a Smorph és az Io. Az Io az újabb (kicsit tágasabb a Smorphhoz képest, és ezt lehet kiegészítővel önálló babakocsiként is használni).

Dönthető is.

Mondjuk kvázi ikerkocsi szélességű vagyok, ha az ülés le van hajtva, de eddig nem volt gond sehol. Alacsonypadlós buszra, Combinora fel tudok szállni. Önkiszolgáló pénztáros Tescoba is járok. Ha keskenyebb az ajtó gyerek ki, beterelem, oldalülés lecsatol, bemegyek, és vissza minden.

Azért csatoltam le, mert nekem a kiegészítő első kereke stabilitás miatt fel volt téve, azzal meg nem lehet felhajtani. Amíg kb. 10 percet sétálgatott, egyszerűbb volt így.


Terhességem végén a pótüléses kocsival mászkáltam. 3,5kg, de 20 kg-ig terhelhető. Egyszerűbb volt, és a fiam is szokta. Apa csinált egy összecsukható tetőt hozzá , ill. vízhatlan anyag az ölébe eső ellen (a gyári esővédő és árnyékoló nem tetszett és drága).


A legtöbb babakocsihoz rögzíthető. Ha van 2 függőleges tartóoszlop, lehetőleg nem túl keskeny. Nekem Dorjan Danny Sportom van, a hátsó támasztórúd keskenyebb, de tömítéssel teljesen fixen van rajta a tartóbilincs. Van kompatibilitási lista, de nem teljes. pl. nevesebb márkák, lengyel kocsik nincsenek rajta.


[link]


[link]

2013. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok újra. A dönthetőséget érdekesen értelmezi a gyártó, mert igaz, hogy ledöntheted a háttámlát, de csak a két tartórúd között. Ott viszont csak egy vékony gyerek fér át. Mi is tudjuk egy kicsit dönteni, így relaxáció pozícióban van az ülés. A fiam jót aludt már így is.


A felhajtás/lehajtás lehetne egyszerűbb, de ezt lehet, hogy már javították. Nekem az egyik első szériám lehet, mert 2011. végén jött ki az Io, 2012. májusában egy újszerű használtra csaptunk le.

2013. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó, nekünk Cam Pulsar kocsink van és arra fel lehet szerelni a lista szerint.

Nem tudom Szegeden hol tudnánk ezt beszerezni.

Nekünk ez tökéletes megoldás lenne :-)

2013. márc. 8. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Újra 2-es vagyok.

Budapesten a Bababoo boltban ki van állítva mindkét típusa. Én ott döntöttem el a gyerekpróba után, hogy Io lesz. Azt külföldről szereztük be. A boltban a kiegészítők vettük meg.


A Minimanóban a Smorph van készleten, de amikor én érdeklődtem, csak venni lehetett, megtekintés nem volt, mert dobozban van.


Amúgy vannak olyan tesóülések is, amit a mòzesre-v vele egysíkban a vázra lehet rögzíteni. Külföldi oldalakon láttam. Gond lehet a babakocsi terhelési határa.

2013. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Köszi szépen, remélem sikerül találni a közelben. Engem is elsősorban Szeged érdekelne :)

Kedves kérdező! Szólnál, ha találtál Szegeden? Vagy ha én találok hamarabb, jelzem.

2013. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!