Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem alussza át 3 hónap...

Másnak sem alussza át 3 hónap körüli babája az éjszakát?

Figyelt kérdés
3 hós múlt és tudom, hogy a gyerekek nem egyformák, de a védőnő is guvadt szemekkel nézett rám, mikor megkérdezte, hogy már átaludja-e az éjszakát? Este 8 fél 9 környékén már alszik, és éjjel 1kor meg 5kor kell enni. A védőnő mondta, hogy, esténként etessem két óránként, de hiába etetném ha nem akar enni, ráadásul a napi egyszeri mennyisége is csak 80 ml, többet nem eszik. Akkor mi tévő legyek? Nem zavar, hogy fel kell hozzá kelni, mert szívesen megteszem,csak nem értem. Nem erőltetem ha nem muszáj, és elfogadom ha most ez így van. :) Másnál mi a helyzet?
2013. febr. 28. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A védőnőd egy idióta.

Dehogy kell egy ekkora babának átaludni az éjszakát, még bőven ráér! Sőt... Van olyan baba, aki még kétévesen is kel pl. inni. Na ezzel nem rémisztgetni akarlak, inkább megnyugtatni :)


A Fiam 9 hónapos kora óta alussza át az éjszakákat, de most is előfordul, hogy felkel éjjel (1 éves).

2013. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
dehogy!ne hallgass a védőnőre,egyik hülyébb mint a másik!a kisfiam 3 hónaposan még vagy 3-szor felkelt enni,hiába "tömtem"egész nap,hogy legyen elég kalória az éjszaka átalvásához.4 hónapos kora után,viszont egyszer csak átaludta,este 10-től reggel 7-ig az éjszakát,és ez így van azóta is.Még akkor sem ébred ha jön a foga.8 hónapos.
2013. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úh. Rendben van. Most megnyugtattatok! :)Tényleg nem bánom, ha kelnem kell, csak azt hittem, hogy ez már valami rosszat jelent. De akkor kivárjuk azt a bizonyosat amikor majd átalussza. :D
2013. febr. 28. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a Suttogó című nevelés tanácsadó könyvben is azt írja a szerző,hogy 4 hónapos kora körül aludják át a babák általában az éjszakát,de van amelyik nem,akkor sem kell kétségbe esni,ő más és kész.
2013. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kislányunk 6 hetes kora óta 3 hós koráig átaludta. Este 9-től reggel 9-ig aludt. 3 hós kora óta felkel 5-6-7 körül enni, de egyből vissza is alszik.

Tényleg hülye a védőnőd! :D

2013. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor én mit csináljak a 11 hónaposommal. van , hogy 10-ser kel! van, hogy csak kétszer!
2013. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ilyen egy idióta védőnőt, bár ezt nem nevezném annak, de szerintem még gyereke sincs.....

bár az én picurom 5-6 hetes korától átalussza az éjszakát, igaz ő tápszeres.

Majd ha megérik rá, akkor végig alszik egész éjjel. Baba ha éhes úgy is felkel, nem a védőnő dönti el helyette...

2013. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez aztán védőnő...

Akkor az én kisfiamra mit mondana? Hat hónapos és ha csak négyszer-ötször kel az éjszaka,akkor már jó éjszakánk volt. :-)

2013. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaajjmár. Ez ám a védőnő... Nem aludta át a fiam 3 hónaposan. Mi amúgy úgy kezdtük, hogy 2 hónaposan 2x evett még éjszaka, pont 1kor és hajnali 5kor, 3 hónaposan már csak 1x, kb 4 fele, 5 hónaposan szokott le az éjjeli evésről és azóta át is alussza az éjszakát. Most 6 és fél hónapos! (ja és még most jön a fogzás:))
2013. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem holnapután tölti a 4. hónapot a kislányom és nekünk sem alussza át.

Amiről a védőnőd beszél az a láncetetés. Olvastam hogyha gyakrabban eszik este akkor talán jóllakik és nem kel fel hajnalban. :) hát ez nekünk sem vált be. Ha nem éhes úgysem akar enni. És az én kislányom sem eszik csak 80-100 ml-eket egy étkezésre de van hogy csak 70-t. Megtömni nem lehet. Majd ahogy nő gondolom apránként többet fog egyszerre enni, aztán csak eljön az idő mikor átalussza az éjszakát :D Nekünk a 22 körüli alvás jött be és akkor csak 3-4 fele kel aztán 6-7. És utána csak egy órás játék, pelenka stb. után alszik még egy órácskát

2013. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!