Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó így az étrendje...

Szerintetek jó így az étrendje a 8 hós babámnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos, 10 kiló körül van a súlya.

Reggelire megeszik 280 ml tápszert, 6 körül. A tízórai kb fél 10-kor van, akkor olyan 160 g gyümölcspürét eszik meg, némi babakeksszel, vagy zabpehellyel. Az ebéd 1-fél2 körül, 200 ml főzelék, csirkehússal. A délutáni alvás előtt még betol 140 ml tápit, fél 4 körül. Este 6 körül általában babajoghurtot kap gyümivel, meg valami gabonával (köles, zabpehely, vagy babakeksz), de van, hogy a maradék főzit odaadom neki, kb 160 grammot. Este ismét 280 ml tápszerrel zárja a napot.

Szerintetek ez nem sok így? Vagy kevés? Ti babátok is hasonló mennyiségeket eszik? Meg még ez lenne a kérdésem, hogy uzsira ti általában tartalmasabb kaját "szolgáltok" fel a babátoknak?

Előre is köszi


2013. márc. 8. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan már csak ötször evett, szerintem nálatok is meg lehetne próbálni elhagyni a fél 4-es tápszert. A fiam most 9 hónapos, Ő így eszik: reggeli fél 8 240 ml tápszer, tízórai fél 10 joghurt, túrókrém vagy gyümölcs, ebéd dél-negyed 1 főzelék husival vagy sajttal, uzsonna 4 óra gyümölcs vagy tejpép, vacsora fél 8 240 ml tápszer. 8 hónaposan is így evett.
2013. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ebéd és a vacsi tartalmasabb, az uzsonna tejpép, joghurt.
2013. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem oké.

Annyi, hogy vacsira ha gondolod tudsz neki adni gabonapépet, akár hétgabonásból, akár másféléből, vagy tejpépet, ezek ugyanis tartalmasabbak, mint a babajoghurt. Én a joghurtot uzsira adnám, lefekvés előtt, így esetleg csökkenthetitek a táp mennyiségét kb felére. De így is teljesen jó. Az ebéd és a vacsi legyen tartalmasabb, esetleg a reggeli is.

2013. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy értitek, hogy legyen tartalmasabb a reggeli és a vacsora? Az tápszer és egyéves korig annak is kell lennie. Szerintem egyáltalán nem eszik keveset a fiad Kérdező. Mint írtam az én 9 hónapos kifejezetten jó étvágyú fiam nem eszik ennyit (pláne ennyi gabonát és babakekszet) és Ő is 10 kg és az éjszakákat is 8 hetes kora óta átalussza. Miért szeretnél tartalmasabbat adni? Nem alszik éjszaka? 1. vagyok
2013. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Húhhh....nem eszik keveset a picurod...az enyém 4 szer eszik,kis adagokat.Reggeli 170ml tápszer,ebéd 130ml főzelék,uzsi 160ml sinlacpép,vacsi 170ml tápszer.Ő pedig keveset eszik tudom....ő ilyen.:))
2013. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!