Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki tud Budapesten "beleval...

Valaki tud Budapesten "belevalo" Romai Katolikus papot?

Figyelt kérdés

Mert a lanyunkat Aisanak fogjak hivni,

es akit keresztanyanak szantunk nincs megkeresztelve.

Szoval olyan papot keresek aki nem regimodi es megkereszteli igy is.

Aggodom.



2013. márc. 9. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Azt gondolom ez nem a régimódiságon múlik... Ha nincs megkeresztelve a leendő "keresztanya", úgy nehéz.

A név egy másik dolog, ha ez a név nem adható, max. valami hasonlót beírnak a keresztlevélbe, és más lesz a védőszentje. Attól még Aisanak van gondolom anyakönyvezve és ez a lényeg.

2013. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én keresztszülő vagyok, meg vagyok keresztelve, de ez lényegtelen, mert a kutya sem kért semmilyen papírt.
2013. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
0%
Anyagiak kérdése csupán. Így egy kicsit többe kerül.
2013. márc. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én református vagyok és katolikus templomban, katolikus szülôk gyerekét kereszteltem katolikusnak. Pap elején nem nagyon akart belemenni, aztán engedett, hogy jó, beír engem, de nem tarthatom a gyereket, a végén mindent én csináltam:-) Igaz ennek már 20 éve
2013. márc. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Katolikus pap csak akkor vállalja a keresztelest, ha a szülők házasok, ami keresztény templomi esküvőt is jelent, illetve a leendő kereszt szulo is meg van keresztelve. Ez nem régimódi sav, hanem egyházi előírás.
2013. márc. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én református vagyok és katolikus templomban, katolikus szülôk gyerekét kereszteltem katolikusnak. Pap elején nem nagyon akart belemenni, aztán engedett, hogy jó, beír engem, de nem tarthatom a gyereket, a végén mindent én csináltam:-) Igaz ennek már 20 éve
2013. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A keresztelés ingyenes. Papírt nem kérnek, ez a lelkiismeretedre van bízva. Tökmindegy a neve, választasz egy védőszentet és ennyi.
2013. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Miért akarod megkeresztelni, divatból? Nem régimódiság, a keresztszülőnek is kereszténynek kell lennie. Ugyanis meg kell ígérnie, hogy az egyház tanítása szerint neveli. Ha nem katolikus, akkor hogyan is? Mindjárt csalnátok, mert kihagynátok egy szabályt. Nem értem az ilyen embereket.


A neve teljesen mindegy, csak kell neki választani egy védőszentet. Pl: a nővérem Csilla és Erzsébet a védőszentje.

2013. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért akarjátok megkeresztelni, ha nem értitek miről szól a keresztség... Átverni egy papot? Vagy lefizetni? Hihetetlen... A nevével semmi gond, de szerintem válasszatok másik keresztszülőt. Vagy gondoljátok át a keresztelős témát. Bulit más okkal is tarthattok, és a nem hívőség is divatos...
2013. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!