Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megelőző szocpol esetén, ha...

Megelőző szocpol esetén, ha megszületik a baba be kell jelenteni? Ha igen akkor államkincstárnál, vagy aki utalata az összeget?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
úgy tudom a banknak kell jelenteni, de tegnap volt épp a híradóban, hogy ezt a bejelentési kötelezettséget megakarják változtatni, hogy ne a szülőnek kelljen ezt megtennie.
2008. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A banknak elküldöd a születési anyakönyvi kivonatának a másolatát, amire ráírod a hitel szerződésszámát és ennyi. Ha nincs hitel akkor is kapott a banktól egy számot a szocpol, ezt a közjegyzői okiratban találod.
2008. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. jún. 9. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia Nekünk a bank a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatát, lakcimkártyáját, adókártyáját és a helyi jegyzőtől egy igazolást kért a bejelentéshez. A barátnőméktől egy másik banknál csak az első kettőt kérték. Bankja válogatja, hogy mit kérnek.
2008. jún. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg vittem mindent, kivéve a férjemet és hazaküldött az ügyintéző, hogy a férjemnek is kell mittomén hány helyre az eredeti aláírása. Mikor megkérdeztem, hogy meddig tudok visszajönni (aznap is vissza tudtam volna menni), akkor azt a választ kaptam, hogy nem kell úgy kapkodni, úgyis 8 év a határidő... Tök jó, nem? :S
2008. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!