Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisteso dilemma: Bizonytalan...

Kisteso dilemma: Bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy 2.5 eves kislanyunk. Szeretnenk neki kistestvert. 2 evet terveztunk eloszor, de az elet ugy hozta, hogy nem probalkozhattunk vele eddig. Most sem egeszen tiszta a helyzet meg, de eldontottuk, hogy most ez fontosabb, mint mas terveink, mert azok a tervek megvalosithatoak, par ev mulva is, viszont ha ezt most toljuk, akkor nem igazan tudnak majd egyutt jatszani a gyerekeink. Ha 5, vagy annal tobb evet hagyunk kozottuk, mar mas lesz az erdeklodesi koruk es nem tudnak annyira egyutt jatszani. Tudom, a velemenyek elteroek ezen a teren, de a problema nem az elso 1-2 evben merulne fel, hanem par ev utan, mikor mar a kicsi is eleg nagy az egyutt jatszashoz. A kicsi mondjuk 3 eves, a nagy meg 8, egy 8 eves gyerek mar nem biztos, hogy ugyanazokat a jatekokat jatszana.

Viszont most annyira bennem van az a masik terv, ami, ha rajtam mulna csak, akkor meg is valositanam, de sajnos nem csak rajtam mulik, es tolodhat is elore nem lathato ideig. Nyugtalan vagyok egyiket es masikat illetoen is, aggodok mind a ketto miatt. Nehez lenne a kettot egyutt megvalositani, es meg ha meg is lehetne hatalmas sikerrel, sok idegeskedessel, aggodassal jar a masik terv megvalositasa honapokon keresztul, s felek, artana a babanak. Viszont nem birom ki, hogy ne probalkozzak a masik terv megvalositasaval is, ha belevagok a babaprogramba.

De ez meg nem minden. Szeretnenk kistesot, de nem erzem azt az akarast, amit az elsonel ereztem, azt az elfolythatatlan vagyat a gyerek utan...ez talan azert van, mert mar van egy, s ki tudom ezt a vagyam elegiteni? Neha elkap az erzes, hogy jajj de jo lenne atelni megegyszer, hogy olyan kicsike, de neha meg arra gondolok, hogy a lanyunkkal most kezdunk eljutni vegre egy egesz jo szintre, mar el tudja mondani, hogy mi baja, mar el tudja latni magat, s mar majdnemhogy szobatiszta is...s neha belegondolok, hogy mindezt elorol kezdeni....de abban a pillanatban meg beugrik minden szep pillanat (amibol joval tobb van, mint a kevesbe szepbol), hogy mennyire imadom a lanyom, s hogy o is mennyire imad minket.

Es ott vannak az anyagiak is. Ha lany lesz a kisteso, akkor hiba egy szal se, 10 eves koraig legalabb tud a novere cuccaiban lenni, anelkul, hogy nagyon rosszul erezne emiatt magat (van egy noverem, es allandoan kinott ruhakban jartam, es ha jol emlekszem 12 eves koromban kezdett zavarni) De ha kulonbozo nemuek lesznek is, akkor is, az elso 6 evben fele ruhaja megvan, es a mai napig veszek egy-ket olyan ruhadarabot, ami akar fiura is jo. Vagyis inkabb forditva, mivel ezek a ruhadarabok fiukra valok, de lanynak is elmegy (egy-ket farmer, sportcipo, itthoni pulover, zokni, harisnya, triko)


2013. márc. 10. 21:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ti is dilemmaztok kisteso ugyben?
2013. márc. 10. 21:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam, bár nálunk a szitu más - a 2,5 éves dackorszakosunk bölcsis, már több, mint egy éve dolgozom és néha önmegvalósítok is, de az első terhességem elég sok fizikai "mellékhatással" járt, amit nem tudom, hogy oldanánk meg most, hogy már nem csak ketten vagyunk. Egyik nap majd megőrültem, hogy újra babázzak, másik nap történt valami, amitől már hülyeségnek tartottam az egészet. Ez ment fél évig, mikor a párom is megúnta az állandó dillemáimat (mert néha nem bírtam ki, hogy ne kommentáljam lelkesedéseim vagy kételyeim) és úgy döntöttünk, belevágunk. Fogalmam sincs most se, hogy jó döntés-e, de ha nem "lépünk", egyfolytában ezen fogok agyalni, hogy mi lenne ha, és közben öregszem is... Úgyhogy ennyi :) a többit Istenre bízzuk.
2013. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen terv van a tesot nem tudod időben sokáig tollni, ezért ez az elsődleges mert ki tudja mikora jön össze és ha 'késik' kifutsz abból hogy együtt nöljenek fel eljátszanak egymással.
2013. márc. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert a kor adott esetben azért nyilván gátat szabhat a nagy tologatásnak.

Amúgy szerintem mindenféle korkülönbségnek megvan a maga előnye és hátránya...ha kicsi a korkülönbség, akkor tudnak együtt játszani, ha nagyobb, akkor a nagyobb sokat be tud segíteni, stb, stb....Pl. a hugom és köztem 9 év a korkülönbség, sokat foglalkoztam vele én is, vigyáztam rá, vittem erre-arra. Engem nem zavart, nagyon szeretem, sokan mondták, hogy az ő fejlődésén pedig látszott, hogy idősebb tesója van.

2013. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!