Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes kengurut venni a...

Érdemes kengurut venni a babának? Kinek jött be és kinek nem? Ha igen milyen fajta?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Mi 2 féle hordozót vettünk. Az első minimonkey márkájú volt, nem jött be. A második chippolino latte volt, az sem jött be. Olyat keress, aminek 2 pántja van és úgy tudod felvenni a gyereket, mint egy iskolatáskát előre. Ami csak egy pántos, az eszméletlenül terheli a nyakadat.
2013. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Érdemes!

Szerintem ne vegyél újat, mert nem biztos, hogy bejön az adott típus a babának, először csak kölcsönözzél, és próbálgasd ki.

Többfélét kipróbáltunk, de végül a Babbinka volt, amelyik bevált, mert a lábát békapózban tartja, a popsiját megfelelően alátámasztva. Apuka elől is hordozhatja a babát, de anyukának kb. 8 kg-ig ajánlott elől. Utána már háton kell vinni a porontyot. Nekem bevált, és egyedül is fel tudom a hátamra applikálni. :)

2013. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

A hagyományos kenguruk közül többet is próbáltunk, nem jött be egyik sem, a babám furcsán húzgálta fel a lábait folyton, utána pedig ordítani kezdett. ÉS nekem is kényelmetlen volt.

A hordozókendő és a Manduca csatos jött be, abban szépen elvan, és nekem is kényelmes. Plusz ezeket hátra is lehet kötni, ami egy bizonyos súly felett (azt hiszem 8 kiló az ajánlás) sokkal kényelmesebb, mint elől és a hátul a baba is jobban tud nézelődni.

Utánaolvastam nagyon a hordozás témának, kérdeztem ortopéd orvost is, és nem ajánlották szinte sehol a kengurut, mert a baba lábai nem terpeszben (békatartásban) vannak, hanem párhuzamosan lógnak, és az nem egészséges a csípő szempontjából és gyakran kényelmetlen is nekik (valószínűleg a babám ezért húzogatta a lábait, próbálta békapózba tornászni magát).


Egyébként mennyi idős a babád? Ha pici (0-3 hónapos), akkor mindenképp a kendő vagy karikás kendő ajánlott, mert az biztosítja megfelelő tartást. 3 hónapos kortól (ha a baba terpesze elég nagy hozzá) mehet a mei tai, és nagy babához (ha már legalább kúszik/mászik) csatos hordozó.

Mindegyiket a hordozós kor végig (2-3 éves korig) lehet használni.

2013. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Kérj kölcsön egyet kipróbálni 1-2 napra!

Vettem hordozó kendőt, egyedül nem tudtam megkötni, vettem kengurút, lehányt benne a gyerek, nyomtam a hasát.

Vettem oldal kengurút, a buszmegállóig nem bírtam, a nyira nehéz volt!


Más ám a babának, neked is ha fogod, mint ha hordozod!

2013. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Kengurut semmiképp ne vegyél!

Akkor már inkább kendő, mei tai, vagy csatos mei tai.

Attól függ, milyen idős a babád.


Én újszülött korától kendőben hordozom a lányom, ha már tud ülni, átváltok majd csatos hordozóra.

2013. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem bérelj egy kendőt, ahol bérelsz ott meg is mutatják, hogy hogy kell megkötni! A kenguru nagyon nem jó.


Későbbiek során jó lehet a meitai vagy a csatos, de csatosba kizárólag ülni tudó babát szabad beletenni!

2013. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Kengurut véletlenül se! Sima kendőt v. karikásat inkább! Azok viszont nekünk nagyon bejöttek.
2013. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Kengurut nem szabad venni, baromi egészségtelen és ártalmas, meitaiban vagy kendőben kéne gondolkodni.
2013. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
86%
a kenguru nem biztosítja a terpesz tartást ami ortopédiailag helyes lenne, ezért eléggé ártalmas a baba gerincére. Nyilván ha csak heti egyszer 20 percre használod az még nem olyan vészes, de ha napi szinten lenne benne akkor inkább olyan hordozót vegyél ami egészséges is. Onnan tudhatod hogy jó egy hordozó, hogy a baba terpeszben van rajtad, a térde feljebb van mint a feneke, és az igazán jó hodrozók SOHA nem hirdetnek előre néző hordozási lehetőséget. Akár háton, akár hason van a baba, befelé fordul, nem kifelé. Amelyik kifelé hordozást hirdet, az már eleve nagyon káros dologra biztat, tehát én olyat nem vennék. Nem írod mennyi idős a baba, nálunk 6 kilós még a fiam és rugalmas hordozókendőt használunk, ha ezt kinövi akkor csatos hordozót fogunk (tündérputtony márkájú), ezek mind jók. A csatost mondjuk olyan 5 hósan lehet elkezdeni, de az én babám kicsike, kb akkor lesz 7 kilós.
2013. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Huhh, hát köszönöm a sok választ! Még szülés előtt állok, csak szeretnék mindent beszerezni amire szükség lehet, viszont felesleges dolgokat nem szeretnék venni ezért inkább kérdezek a tapasztalatokról! :)
2013. márc. 12. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!