Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én kérdeztem, hogy tápszer...

Én kérdeztem, hogy tápszer vagy más anya teje? A gyerekorvos azt mondta hozassunk tejet.

Figyelt kérdés
Merjek szembeszállni vele,hogy én nem szeretném és maradnék a tápszernél?Mit csináljak????
2009. szept. 14. 18:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

A te gyermeked azt csinálsz vele amit akarsz nem így gondolod?

Az előző kérdésedre nem mertem válaszolni mert valószínű kikiabáltak volna,de én úgy gondolom,hogy fele fele arányban csinálhatnád,fele tápszer fele anyatej:)

2009. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


aA előző nem ír rosszat elméletileg, mert lehetne a kettőt egyszerre, de a saját anyatejcsit lehet inkább kipótolni tápival...Állj a sarkadra és hozz egy döntést! Ha esetleg nem jön be, akkor se dől össze a világ, akkor még van jópár variáció!Én spec. maradnék a tápinál. Védőnő is az anyatejet szorgalmazza?

2009. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
32%
De ha tudsz szerezni anyatejet, az nagyon jó, nem? Miért akarod a tápszert választani?
2009. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok



Én azért írtam a fele-fele dolgot mert tényleg nem tudhatod,hogy kitől kapd a tejet,persze oké bevizsgálják meg minden,te sosem tudhatod,hogy mennyire tápláló egészséges ételeket vett magához az illető:)

2.: nem azt írta a kérdező,hogy elapadt a teje?Visszahozni lehetne egyáltalán egyébként?

Azért kérdzeném mert én is csak váró fázisban vagyok,ez érdekelne ha esetleg bibi lenne,de kopp-kopp:D

2009. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%
Most lehet, hogy sokan hülyének néznek a gondolatomért, de ha nekem nem lenne tejem, nem adnám más tejét a gyerekemnek. Úgy gondolom a tejbe átjönnek az anya érzései, lelkiállapota, gondolatai, más anya tejét ezért ne igya a gyerekem. Minden babának a saját anyja teje a legmegfelelőbb. Ha ezt nem tudom biztosítani akkor inkább a tápszer.
2009. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Jaj lehet lepontoztok,és önzönek tartotok,de én tàpszert adnék,mert a màsik anya lehet evett olyat amit nem lehetne szoptatàs alatt,az ö babàja nem hasfàjos,a tiéd meg igen.De ez lehet azért gondolom,mert nehezen bizok meg màsokban:(

Tedd amit jonak làtsz,de ne feledd:az anyatej a legegészségesebb egy baba szàmàra.

2009. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ott is válaszoltam, azt írtam, hogy próbáld ki, de mi tapasztaltuk mindkettőt és irtó hasfájása volt a babámnak az anyatejtől. Több anya tejét kapta. Szerintem így semmiképp ne válaszd az anyatejet, csak akkor, ha ellenőrzött forrásból, ismerőstől, akiben megbízol tudod beszerezni. Egyébként tápszer párti vagyok. De próbáld ki, aztán ha mégis fáj a babád hasa, egyszerűbb lesz utána mondani a dokinak, hogy hát nem bírja. Így a jó kapcsolat is megmarad.
2009. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
18%

De hát a tápszeren meg mi jön át?? Tartályok és gépek. A legszörnyűbb anyatej is ezerszer jobb, hiszen emberi!! Nme egy gyári dolog.

Azért nem egy az egybe folyik át a pálinka a tejbe, ahogy megitta. És konkrét esetet ismerek, amikor nem volt olyan az anyuka, a védőnő figyelmeztette, és másodszor (pár nap) leállította a tejhordást. Drága a tej, betartják, amit a védőnő kér. És hát a sajátját is szoptatja, nyilván a legjobbat próbálja enni, meg minden. Szerintem meg lehet beszélni, ha ismerni szeretnéd, aki adja. Akár magánúton lehetne keresni kismamát, aki adna.

Egy kis kérdezősködést megérne.

A tápszer az csak egy halott dolog. Ráadásul a tehenészeti tehén érzései nem hiszem, hogy annyira megfelelőek a kisbabának. Bezárva, pár m2 helyen, elvették a borját stb, stb..a tehén stresszhormonok éppen átmennek a tejbe.

Ehhez jön a készítés, ami megzavarja a mikroinformációkat.

Akkor egy kismama teje, aki csak boldog , hiszen szoptat..ráadásul élő asszony..én mindenképpen ragaszkodnék a tejhez, hacsak meg lehet oldani. Ha az ismeretlenség zavar, azon szerintem lehet segíteni. Persze, te tudod, de nekem annyira megdöbbentő volt ez a kérdés - és a válaszok még inkább.

Kérlek, ne pontozz le, mert akkor eltűnik ez azsámomra fontos válasz!

2009. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam le tejet, nagyon szigorú előírások szerint kellett fejni, minden egyes üvegből mintát vettek és iszonyat szigorúan ellenőrzik. Hidd el, aki "olyan" az nem tud tejet adni, mert állandóan pozitív lesz/lenne neki. Mivel a tejleadó anyák szintén szoptatnak, így ők sem esznek babot, ilyesmit, egészségesen táplálkoznak stb, de ha még is bekerül a gépezetbe egy felelőtlenebb anyuka, annak a hatását egy adott gyerek nem érzi, mert összekeverik a tejet direkt emiatt.


Viszont ha úgy érzed, hogy ez neked nem fekszik, nyugatalanít, nem tartod jónak, akkor igenis szállj szembe az orvossal, mond meg, hogy te inkább tápszert szeretnél! Az orvos ugyan adhat tanácsot, de dönteni neked kell és ezt az orvosnak is tiszetletben kell tartania.


Egyébként ez a fele-fele megoldás sem rossz ötlet, igaz, elég macerás.

2009. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

6 hetes a picim,sajnos kezdettől nem sok tejem volt.Így tápszert kapott és azt a kevés tejemet.2 hete viszont nincs egy csepp tejem sem,csak tápszert kap.Azóta sokkal kevésbé fáj a pocakja(pedig addig a rövid ideig ameddig szopizott nagyon odafigyeltem mit eszem).Nagyon szépen növünk így is,kiegyensúlyozott baba.Most felvetődött,hogy hozassak anyatejet(anyósom javasolta,mert szerinte a tápszer káros a picinek),de én félek picit attól,hogy ezzel megzavarnám az emésztését.Nem utolsó sorban,hogy bár tudom,hogy leszűrik a tejadó anyukákat,de azt nem tudhatom,hogy mit eszik.Lehet attól a tejcitől jobban fájna a hasa,vagy ha tejallergiája lenne a babámnak és az akitől a tejet kapjuk az fogyaszt tejtermékeket?

Tudom,lehet túl aggódom,de már bevált a tápszer és félek ezt megbolygatni. Belinkeltem az előző kérdésemet,csak,hogy érthető legyek.:(

Van egy anyósom által ismert anyuka,de neki már 8 hónapos a babája és ő lehet tudna tejet adni,ha nem marad a tejgyűjtő.

2009. szept. 14. 19:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!