Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki korán abbahagyta a...

Volt aki korán abbahagyta a szoptatást, mert már nem bírta tovább és inkább tápszert adott a babának? Megbánta késöbb? ( lepontozóknak, kioktatóknak nem szól)

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam szoptatni még a tápszer mellett is, de a fiam üvöltött, én tiszta ideg voltam. Anyukám és a férjem győzködött, hogy hagyjam abba, nem gond, ha tápszeres. Óriási lelkifurdalásom volt, de nyugodtabbak lettünk.
2013. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudok érdemleges választ adni,csak leírni az én történetem.

Rengeteg tejem volt(van) de anyósom mikor itt volt vagy telefonon hívott mindig azzal jött,hogy azért sír a kicsi ,mert nincs elég tejem. Miatta a párom is elkezdte mondogatni. 2 hét után már annyira belém beszélték,hogy este kiegészítettem a táplálását tápszerrel,pedig spriccelt a mellemből a tej. 2 hónap kellett mire észhez tértem és rájöttem erre és arra ,hogy a tejem bővel elég volt,hiszen elég volt neki egy evészetre egy cici,csak a hasa fájt és nagyon anyás volt. Ha újra kezdhetném nem hallgatnák senkire, sőt befognám a szájukat. 2 hónap után meg is mondtam anyósomnak ,hogy ne szóljon bele ezekbe a dolgokba ,neki csak annyi a dolga ,hogy szeresse az unokáját a többi az én feladatom. Szóval én megbántam,hogy nem a saját érzésemre hagyatkoztam hanem engedtem a nyomásnak.

Mindegy ,hogy anyatejes vagy tápszeres a kicsi a lényeg ,hogy az anyuka jól érezze magát és ne azt érezze,hogy ő rosszul csinál valamit,mert a legtöbb anya soha nem akar rosszat a gyerekének és a legjobbat a legtöbbet adja meg neki!

2013. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2,5 hónapos koráig kizárólag szopott a fiam, de annyira nagy nyűg volt neki is nekem is, hogy nem szoptattam tovább. Addig sírós, nyűgös baba volt, miután tápszeres lett, nyugodt, kiegyensúlyozott lett (és persze én is). Egyáltalán NEM bántam meg, sőt! inkább azt bánom, hogy kínlódtunk ezzel a szoptatással, az elejétől tápszert kellett volna adni neki.

Azért azt hozzáteszem, hogy fiam nem volt valami ügyes szopizó, tejem sem volt sok, éppen annyi, hogy evésre épp jól lakott, bár 3 órát nem bírt ki soha két szopi között.

2013. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krisztivan ***** válasza:
Szia.Nekem már a kórházban is csak fele annyi tejem volt mint kellett volna.Nagy babám született,nagy étvággyal:-))5 napos korától tápszeres kiegészítést kapott.Először cici utána tápszer.Mindig így étkezett.11 hósan apadt el végleg a tejem.Így sose stresszeltem magam,hogy mennyit szopizott,ha kellett még a tápszer akkor jóllakott azzal.Ha csak nyűg és idegeskedés a szopi akkor szerintem hagyni kell a fenébe:-)) Inkább tápszer és egy nyugodtabb anyuka:-))
2013. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Zsöff85 ***** válasza:
Fele annyi tejed volt mint kellett volna… az nem baj, hogy a baba termeli a tejet, és 6 hét alatt áll be? Tehát ennek a kijelentésnek nincs semmi értelme… nincs olyan az első napokban, hogy ennyi meg annyi teje van valakinek, hisz a tej csak a 3.4. Napon lövell be… tájékozódni miért luxus??$
2018. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zsöff85 ***** válasza:
Váltogatni kell a melleket amíg jól nem lakik a baba, ez a megoldás, nem a tápszer.
2018. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!