Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki korán abbahagyta a...

Volt aki korán abbahagyta a szoptatást, mert már nem bírta tovább és inkább tápszert adott a babának? Megbánta késöbb? ( lepontozóknak, kioktatóknak nem szól)

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Szia! az attól függ miért hagyod abba és mennyi idős a baba. én 4 hós korába hagytam abba mert úgy éreztem nem volt elég tejem adtam neki tápszert és elkezdtem a hozzátáplálást.
2013. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem 4 hónapig volt rendesen aztán már egyre kevesebb.Nem rólam van szó. Tesómnak nagyon nagy nyűg sajnos. És nem tudja eldönteni hogy mit tegyen.legyen nyugott normális anya vagy ideges kìnlódós.
2013. márc. 14. 10:37
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányomnak 2 hetes korától kellett pótolni tápszerrel. Kínlódtam vele sokat, bármit ettem/szedtem, nem indult be a tejgyarapodás. Egyideig még reggelre összegyűlt annyi, hogy nagyjából jóllakjon, de az is hamar megállt, utána már reggel is puha maradt a mellem. Így, minden kínlódással együtt, végül 3 hónapos koráig szopott, jobban mondva kapott némi kis anyatejet is a lányom. Utána beláttam, hogy ennek nincs értelme, és elmaradtak a szopik. Nem bántam meg utólag, onnantól kezdve sokkal nyugodtabb volt a babám, jobban aludt, így én is többet pihenhettem, és a szopi miatti stressz is lekerült a vállamról.
2013. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Én 10 hónapos koráig szoptattam a babám. Tejem lett volna még, de egy betegség miatt abba kellett hagynom (olyan gyógyszeres kezelést kaptam, ami mellett nem szoptathattam tovább). Azóta reggel-este tápszert kap (most 1 éves). Nem tudtam megbánni, mert nem volt más választásom...

Persze sokat beszélgettem erről a védőnőnkkel és mindkettőnk véleménye az, hogy ha már nem megy tovább a szoptatás, akkor nem szabad erőltetni, mivel egy megviselt anya nehezebben veszi az akadályokat és a baba is eléggé megérzi ha gond van... Arról nem is beszélve, hogy a mai tápszerek már nem olyanok, mint 10-20 éve; hanem tényleg tele vannak vitaminnal és valóban teljes táplálékot nyújtanak a babának.

Persze nyílván az anyatej az elsődleges, nem véletlen lettünk így teremtve.... Mennyi idős a pici? Eszik már mást is?

2013. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 klopusz ***** válasza:
94%

Szia!


Bár három csemetém van, soha sem tudtam szoptatni egyiket sem, mert a beforduló mellbimbómmal nem sikerült. Úgyhogy fejtem, megállás nélkül.

Nagylányomnál így is csak 3 hónapig volt tejem, az is csak a kaja-igényének a felét biztosította. Kisebbik lányomnál öt hónapig kizárólag anyatej volt, fiamnál nyolc hónapig (ekkor már le is adtam, annyi volt). Szóval, nálam ez nem volt csupán választás kérdése.


Valahol viszont azt olvastam - és nekem nagyon szimpatikus ez a hozzáállás -, hogy addig kell szoptatni a babát, ameddig az mind a két félnek jó. Ha Te úgy érzed, hogy elég volt, hagyd csak abba, ne törődj a hülyékkel.

Mellesleg a tápszernek megvan az az előnye, hogy nyugodtabban ki tudsz mozdulni a csemetéddel, nem kell a szoptatási időhöz alkalmazkodnod (én sose szoptatnék nyilvános helyen).

Lényeg tehát, hogy ha úgy érzed, nem bírod tovább, ne csináld. Ez nem kényszer!


Remélem, segítettem.

2013. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

nekem azért kellett táppal pótolni, mert sokat stresszeltek és apadozott a tejcsi. nem volt könnyű döntés, az első adagot zokogva kevertem a babámnak.

szekálhattam volna magam és a babámat is, hogy állandóan mellre teszem, de inkább arra gondoltam, hogy egy kis könnyebbség nekem is jár. nem gondolom, hogy ez olyan nagy önzőség lenne.

meg mi nem is tudtunk rendesen elvonulni kettesben, mindig ránknyitott valaki, hogy ja, szoptatsz, azt hittem baj van, azért csuktad be az ajtót, mit csinálsz, van kedved ezt meg azt....? grrr

és varázsütésre megnyugodtam, megint lett tejcsim, sok. de addigra már rutin lett az esti tápszer keverés, úgyhogy lett tartalékban fagyasztott tejcsi. meg a tápszertől jobban is aludt a kicsi, és azért az átaludt éjszakák kincset érnek :)

szóval összességében nem bántam meg, mert abban a pillanatban mindig helyesnek tartottam a döntésemet.

2013. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem is ugyan az a véleményem mint az utolsónak. De sajnos a mai világban iszonyat lelkiismeret furdalást tudnak csinálni. Inkább készüljön ki anyuka csak szoptason mert különben beteg lesz a gyerek stb..
2013. márc. 14. 10:44
 8/16 A kérdező kommentje:
10:40 :) volt eddig az utolsó
2013. márc. 14. 10:45
 9/16 klopusz ***** válasza:
90%

Szia!


10:40 vagyok ismét.

Pontosan rámutattál a baj lényegére! Ez az egész lelkiismeret-furdalás keltés dolog már az agyamra megy, legalább annyira, mint amikor a korai kötődésről beszélnek. Mit csináljon az az anyuka, akinek valami baja van és nem tarthatja a kezébe a babáját? Vagy az, akinek a babájával van gond?

Én mindenképpen úgy gondolom, hogy nem kell senkinek sem szégyenkeznie vagy lelkiismeret-furdalást éreznie, bárki bármit mond.

Meg aztán az sem igaz - bárhányan is állítják -, hogy a tápszeres babák fogékonyabbak a betegségekre és még el is híznak.

Nagylányom életének elmúlt, lassan 16 éve alatt háromszor kapott antibiotikumot (ebből egyszer azért, mert a húga skarlátos volt és megelőzésként szükség volt rá, egyszer meg tüszős mandulagyulladás miatt kb. 5 éve), jelenleg 171 centi magas, 52 kilós "csirke".

2013. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az lenne marha jó, ha egyes esetekből nem vonnánk le messzemenő következtetéseket(tápszeres- mégis egészséges, tápszeres, mégis sovány, dohányos- mégis él...)

Vannak alapvetések. Ha nem sikerül, nem baj, vannak igen jó alternatívák. Nehogy már az legyen a hibás, aki ezeket a dolgokat tényszerűen közli! Ha az anya lelkiismerete tiszta, álljon a sarkára és tojni rá. Nem kell ezen annyit rugózni és lelkiismereti kérdést csinálni belőle. Nem megy a szoptatás, pedig mindent megtettem(utánajártam a tejtermelés működésének, beszéltem tanácsadóval...), tápszert adok a babámnak mert ennie kell és kész. Ennyi. Ha meg nem tettem meg mindent, vagy nem is akartam, ne azt hibáztassam, aki erre esetleg rámutat.

2013. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!