Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol nyitottatok Start számlát...

Hol nyitottatok Start számlát a babának? Melyik jó és miért?

Figyelt kérdés
Nekünk az AEGON Baba-Mama programot ajánlották, mert hogy mi is rendelkezhetünk a pénz felett, annyit teszünk be amennyit akarunk. Ezek az érvek szólnának nálunk emellett, a Kincstárival szemben. Nem szeretnénk hogy 18 éves korára ő döntse el, persze neki szánjuk, de mégis..

2013. márc. 16. 09:56
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Mi otthagytuk a Kincstárnál,ezen felül kötöttünk egy életbiztosítást egyenlőre 10 éves futamidővel.
2013. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha a Kincstárnál hagyod a pénzt, ami ott felgyűlik az automatikusan megkapja 18 évesen a gyerek? Mi van ha mi nem akkor akarunk neki pénzt adni, vagy egyáltalán nem akarunk neki? = mi szeretnénk azzal rendelkezni mikor és mire kapja.
2013. márc. 16. 10:02
 3/8 Jégtánc ***** válasza:
Azt akkor megkapja igen 18 éves korában. Amit meg mi félreteszünk a biztosítás formájában,azzal szabadon fog rendelkezni.
2013. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát lesz egy külön amit 18 évesen kap meg, egy kisebb összeg ha mi akarjuk, meg egy akár nagyobb amit életbiztosítás formájában lehet kötni? És azt hol érdemes kötni, ha mondjuk szeretnénk neki összegyűjteni egy pár milliót? (bár kétlem, hogy ez nekünk menni fog,(
2013. márc. 16. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne köss biztosItást. Én kötöttem, havonta kell x összeget befizetni, ha véletlenül nem tudnád valamikor, akkor fel is mondhatják és pénzed egy részét kapod csak meg. Inkább nyiss egy bankszámlát és akkor raksz be, amikor akarsz. Ja, én 3 éve fizetem és az éves kimutatásban kevesebb a pénzem, mint, amit befizettem, mert lejönnek a kezelési költségek. Tehát fizetek, hogy nekik legyen munkájuk.
2013. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez életbiztosítással kombinált (ha akarjuk) megtakarítási forma. Az havi plusz 500 Ft-ot jelent. Kiterjed műtétekre (csak a gyerekére), halálesetre is. Megéri pluszban megkötni?

2013. márc. 16. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Kincstárnál hagytuk mert ott nincs számlavezetési,és egyébb levonások,a kicstári számlára is anyit raksz be amenyit akarsz.
2013. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokat gondolkodtam ezen. Sajnos most még van lakáshitelünk, autóhitelünk, így nagyon keveset tudnánk neki havonta félretenni, és valahogy félek attól, hogy mire nagykorú lesz, az az összeg szinte semmit nem fog érni. Ha nagyobb lesz, akkor szeretnék kötni neki lakáselőtakarékossági szerződést. Addigra hitel nélkül remélhetőleg nagyobb összeget tudunk erre szánni havonta, és ha lakásvásárlásra fordítja majd, állami támogatást is kap hozzá. Persze ha jópár év múlva még lesz ilyen konstrukció:)
2013. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!