Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vehetnék fiamnak, hogy ne...

Mit vehetnék fiamnak, hogy ne essen el? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval 7 hós, és mindig feláll, nagyon sokat áll. Támaszkodik asztalnál, ágynál, de fogni kell, mert ha elesik , beveri a fejét. Mit lehetne venni, amin tud így támaszkodni, de ha elesik, nem lesz baj? Kiságy, járóka felejtős, megunja öt perc alatt, és akkor síkit:) Plusz a földön padlószőnyeg van, de nem vastag, nagyot koppan rajta. Arra mit tudnék tenni, ami puha?

2013. márc. 18. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha mászik, akkor szerintem nem sok mindent tehetsz, nem tudod a lakást mindenhol esésbiztossá tenni. A futószőnyeg nem biztonságos, abban is eleshet. Nálunk alig van szőnyeg valahol, sok helységben járólap van csak, de egyre ügyesebben mozgott a kisfiam, csökkentek az esések, ritkán koppant a feje.
2013. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg leülni és akkor nem esik el, ha elfárad.
2013. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem tud ülni:( A kezünkben mondjuk ül, de magától nem. Ha lehuppan ülésbe, nagyon rosszul van a gerince, és elkezd sírni. Padlószőnyeg van, szóval bele nem gabalyodik, le van ragasztva, csak kemény.
2013. márc. 18. 13:23
 4/11 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Teríts rá vastag pokrócot, mármint a padlószőnyegre. Valóban az lenne a legjobb, ha megtanulna ülni, 6 hónapos kortól ülnek a gyerekek, próbáld felültetni sokszor, ültesd ölbe is, és babakocsival is menjetek úgy, hogy félig ülőre, majd ülőre állítod, ennyi idős korban nem lesz gond.
2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Èn amondó vagyok, hogy hagyjad elesni. Mivel nem tud még megállni ezért a gerincének sem jó, hogy támasztod és fogod.


Nekem elsö lányom egyszerübb eset volt, ö elöször ült majd kb 9 hósan felállt, de akkor már biztonságban.


második lányom nem ez volt. Ö 5 hósan kúsott, majd 6 hósan térdelésbe felhúzta magát és 7 hósan állt. De én hagytam ahl volt. elesett elesett. Most 8 hós már elég jól vissza tud jönni, de koppan a feje sokszor. de eszembe sem jutott megfogni vagy ilyesmi. hamar rájött, hogy elcsúszik akkor vissza ér a földre, és nem koppan a feje sem.

2013. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
probal megtanitani hogy terdeljen le ha elfaradt, ugy ahogy felall csak forditva. A lanyom is hamarabb allt mint ult, de eleg hamar sikerult megmutatni neki, hogy hajlitsa be a terdet, igy terdelesbe kerul, aztan tud abbol mar maszni. Igy nem volt eses. En soha nem hagytam hogy beverje a fejet, persze balesetek voltak es vannak a mai napig, de ugy hogy latom hogy eses lesz es hagyom, olyan nem volt, ennek ellenere nagyon ovatos
2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, nem jól írtam, de megáll ő egyedül, csak azért fogom, mert ha esik, ne üsse be magát. Félek, hogy pl. a szekrény sarkár esik, az fel is hasítja a fejét. A pokróc jó ötlet:) A babakocsiban fel van neki emelve, sőt, fel is húzza magát fekvésből ülésbe, de úgy rendesen nem ül még.
2013. márc. 18. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától nem tud ülni,ne ültesd.Nem értettem soha miért hiszik azt az emberek ha ültetik a gyereket attól megtanul majd ülni.Az ülés a gyerek izomzatától,fejlettségétől függ,azt meg nem lehet befolyásolni.Ha nem tud ülni,azt jelenti nem elég erős a gerince hozzá.Majd megtanul magától.Fiam is hamarabb állt mint ült,állásból tanul meg leülni először,de eltelt kb.3hét addig.Addig bizony esett.A sarkokra találták ki a sarokvédőt,tehát tedd biztonságossá a házad,hogy legalább ezt küszöböld ki.Szerintem hamar megfogja tanulni az esést,ülést.
2013. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha mindig megóvod, akkor nem tud fejlődni. :)
2013. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam is előbb állt és csak később tanult meg mászni és a mászásból kiülni,én úgy tudom hogy nem szabad ültetni.Nálunk is szőnyeg van és bizony elég sokat esett de azt mondták hogy sajnos kell a rossz élmény neki mert abból tanul és törekszik rá hogy megtanuljon "szépen esni". Most már profi, a szobát próbáld biztonságossá tenni pl.sarokvédő meg mi kitettük addig a dohányzóasztalt is ilyesmik.Persze ha látod ne hagyd elesni de túlparázni sem szabad és nagyon hamar tanulnak a babák.Esetleg 1-2 plusz plédet letehetsz ahol a legtöbbet tartózkodik.
2013. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!