Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt - e valakinek olyan a...

Volt - e valakinek olyan a babaja, hogy elutasitotta a tejtermeket egy ideig, majd kesobb nem volt semmi gond?

Figyelt kérdés
A fiam 9 honapos es megkostolja a felkinalt tejtermeket, de aztan ahogy megerzi az izet, elfordul, nem fogadja el tobbet es a szaja korul is piros foltok jelennek meg rovid idore. (Mondjuk az elejen az almara, barackra is igy reagalt, azota mindkettot eszi) anyatejes baba kulonben, meg napi 5-6 x szopizik. Volt valakinek ugyanilyen tapasztalata? Koszonom.

2013. márc. 18. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom ezt 10 hónapos korától csinálta, azzal a különbséggel, hogy már nem szopizott, és a tápszert is elutasította...

Hát képzeleted, egy csomó ideig törtem a fejem, hogy mit lehetne tenni, kérdeztem védőnőt, dokit, de csak annyi volt a válasz, hogy kínálgassam, váltsak tápszert, próbáljak többféle tejterméket, és majd kiderül. Hát ezzel próbálkoztam, de hiába.

Most 2,5 éves és a mai napig nem kéri a tejes dolgokat, bár már van egy-két dolog, amit megeszik, pl. kemény sajtok.

A dokim mindig megnyugtat, hogy fehérje, ami nagyon fontos, van másban is, pl. húsban, tojásban, és ezeket eszi, tehát nem lehet baj.

Mivel babád még szopizik, végképp nem kell aggódnod. Aztán idővel hátha megszereti, de ha mégsem, akkor sem dől össze a világ, már tudom.

2013. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es ha a rantasba tejfolt teszel, vagy barmibe tejtermeket, azt sem fogadja el? Nem aggodom vegul is, csak kivancsi vagyok, hogyan alakulhat a jovoben. Azert ha semmilyen tejtermeket nem fog elfogadni, nem lesz konnyu valtozatosan etkeztetni....de nyilvan mindent meg lehet szokni.
2013. márc. 18. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 22 hónapos, soha nem ivott még tejet, amiben tej van fintorog.

Ellenben ő kezdetektől imádja a kefirt! Próbáld ki, hátha megeszi. A savanyított tejtermékeket próbálj neki adni. Kis túrót, vagy túrórudit ha nem vagy ellene (csoki nélkül)vagy sima túrót lekvárral esetleg almával, kemény sajtot trapistát, az elég semleges.

2013. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam ezt-azt belecsempészni a főzelékekbe, vagy valamibe, de azt sem ette. Érzékenyen kiszagolta a tejes dolgokat. :)

De próbáld meg, mert természetesen még simán változhat, és később elfogadhatja a tejes dolgokat!

2013. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisebb lánykám sem akarta a tejes dolgokat megenni, meginni, de olyan szinten, hogy konkrétan kakaót sem iszik! Viszont a nagyobb kínálgatta a majonézes tejföllel, és megtetszett neki, azóta a tejfölt is megeszi, a sajtot szereti, de pl. a túrós dolgokat csak édes formában eszi, viszont a kefirt, natur joghurtot nem egyálatlán.

Most 2,5 éves, és szerintem gyereke válogatja, hogy később hogyan alakul a dolog.

Remélem mihamarabb rendeződik a dolog nálatok is :)

2013. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!