Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én jártam így? 4 hónapos...

Csak én jártam így? 4 hónapos kisfiam van szoptattam is de a védőnő mondta, hogy szedjek fogamzásgátlót amit lehet szoptatás alatt! Sajnos elment tőle a tejem! Amikor neki álltam szedni a fogamzásgátlót utána meg is a menstruációm!

Figyelt kérdés

Aztán ugye abbahagytam a szedését,mert nemtudok szopiztatni de azóta nem is jött meg mostmár 2 hónapja! Mitől lehet az,hogy nem jön meg?Normális lehet ez? Vissza kell állnia?

Mit tegyek?


2009. szept. 17. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem is elapadt a tejem a fogamzásgátlótól,így én is abbahagytam.Persze nem csak ezért,hanem azért is,mert minden nap véreztem.Mióta abbahagytam,egyszer jött meg( 2 hónapja ).Szerintem idővel vissza fog állni,ne aggódj,de szerintem egy látogatás a dokinál nem árt.

2009. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen tablettát szedtél? Az orvos írta fel? A szoptatás alatt is szedhető, csak progesztogén tartalmú tablettáktól nem mehet el (elvileg) a tejed. A tabletta szedése alatti vérzésed nem normális vérzés volt, tehát ha abbahagytad teljesen normális, hogy nem menstruálsz. Utána (ha nincs menstruáció) általában gyógyszeresen szoktak egy menstruációt kiváltani, hogy meginduljon a "rendes" működés.

A dokid mit mond?

2009. szept. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egyfázisú úgynevezett minipill volt amit szedtél? Azália vagy Cerazett?

Én szedtem nekem nem ment el tőle a tejem, csak összevissza vérezgettem. Barátnőim közül is akárki szedte, mindenki abbahagyta mert totál megzavarta a ciklust.:(

Lehet hogy rád még plusszban ilyen hatással is van.

Az meg hogy a védőnő mondta ilyen szempontból lényegtelen, mert akár be is válhatott volna, illetve mondhatta volna orvos is , akkor is ilyen rosszul jársz vele szegény :((

Nekem mondjuk a saját nőgyógyászom mondta is hogy ő nem szivesen ad és javasol ilyesmit szoptatás ideje alatt, én erősködtem :(

Szóval szerintem ne lepődj meg hogy nem tért vissza a ciklusod, sok mindent összezavar! Majd ha már nem szoptatsz, akkorra normálisan rendeződik!

2009. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azáliát szedtem! Mostmár nem szoptatok 1 hónapja sajnos ami nagyon bánt mert ha elöbb mondja a védönö hogy elöfordul ilyen akkor nem állok neki szedni!

Görcsölget a hasam mintha meg akarna jönni de semmi!

Akkor elmegyek a nögyógyászhoz azt hiszem nem várok hogy magátol megjöjjön!

Nem is tudtam hogy van olyan gyógyszer amitöl beindul!

2009. szept. 17. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!