Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok olyat hogy a...

Tapasztaltatok olyat hogy a védőnő és a gyerekorvos is nem tájékoztat titeket rendesen? (szoptatás, oltások, hozzátáplálás stb. )

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most a fogzással,nem alvással voltak/vannak problémáim és nem sok segítséget kaptam.

Minden ötletet,tapasztalatot innen olvasok.

2009. jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán szerencsésnek mondhatom magam, mert én minden szükséges információt megkapok tőlük. Mobilon is nyugodtan hívhatom őket, bármikor (persze azért hétvégén igyekszek nem zavarni senkit). Sokszor mielőtt őket zargatnám, először én is innen próbálok tájékozódni:)
2009. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hát, nálunk most még hasfájós időszak van, és alig aludt a babám, a védőnőm közölte, h aludnia kéne és ennyi... dr.nő germiciddel tömné egy folytában, ha görcsöl a pocak. tanácsa annyi, h egyek, ami jól esik, majd kinövi a gyerek... azt sem vette észre., h köldöksérve van a lányomnak... szerencsére van másik doki, aki tanácsokat adott étkezésben, tornában...

náléad mi a helyzet? gondolom nem véletlen a kérdés...:)

2009. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam segítséget tőllük. A hozzátáplálásnál meg egyáltalán nem. Most 7 és fél hós fiamat saját tudtommal etetem amit itt olvasok meg a kiskönyvben. Semmit nem mondtak mit adjak a gyereknek. Még jó h a barátnőm védőnő és ő sokat segít. Ennyit róluk.
2009. jún. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem egészen zökkenőmentesek a dolgok. Korházból hazajöttünk,se védőnő se doktonő nem jött 2hétig,pedig telefonáltam mikor jöhetünk haza.Szoptatás nem ment,már tiszta depis voltam,mire egyik orvos szomszéd átjött mert hallott a problémánkról.Megállapította hogy a babának gótikus a szájpadja azért nem tud szopizni és ehez hozzájött még az én befelé forduló bimbóm is.Aztán a 6 hetes szemészet,csípő vizsgálat és a hasi-koponya uh 4hónaposan lett meg mert "elfelejtették" az illetékesek a beutalót.A kötelező oltásokat úgy kértük!!! Utánanéztem mikor kell kapnia és telefonáltam hogy mennénk! Ez csak pár dolog. Nekem elég negatív tapasztalataim vannak sajnos:(
2009. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ennyire nem gáz a helyzet bár a védőnő az 5 napos babámat a hóna alá nyúlva akarta felemelni (mi voltunk nála az első születés)

Utolsónak: nem tudsz orvost váltani? Én biztos, hogy lépnék innen

2009. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen a szoptatási tanácsadás annyi volt, hogy kaptam egy ezredszerre fénymásolt papírt. Most 5 hónapos a babám, 2 hónapos kora óta nem járt itt a védőnő. Mikor oltásra mentünk az orvoshoz, ott volt, ő mért, centizett, de ott aztán marha sok mindent meg lehet beszélni. Amúgy 2 hetesen kiegészítésnek tápszert írtak fel, az orvossal karöltve. A kezünkbe lökték, és kész. Ha ezen múlt volna, hamar leszoktunk volna a szopizásról. Szerencsére a kitartásom, illetve a babám ügyessége nem engedte ezt. A doki meg legutoljára megkérdezte, kell-e a pneum.coc. elleni oltás. De hogy mire jó, miért ajánlja, miért nem??? Semmi. Szóval én nem vagyok eldurranva. Még az a szerencse, hogy amúgy semmi gond nincs. Szívesebben kérdezem a tesómat, anyukámat, sógornőmet, és titeket!!! +++
2009. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma megyek egy másik doktornénihez aki nagyon aranyos.Eddíg azért nem tudtam váltani mert szinte mindenkinél nagyon sokan vannak és zsúfolt az ellátás. Akihez megyünk,oda jár unokatesóm,elmesélte a gondokat és azt mondta a dokinéni hogy menjünk el hozzá,átvesz minket. Képzeljétek,a kiskönyvbe is én írtam mikor mennyi kiló és centi,mert még azt sem írták be.... Örülök hogy mehetünk máshová :)
2009. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Direkt nem írtam le velünk mi történt kíváncsi voltam miket tapasztaltatok. Arra is gondoltam velem van a baj!

Tegnap voltunk kötelező oltáson és kértem a Rotavírus ellen receptet és kértem hogy a pneo ellen adják be az elsőt. Kiakadt a védőnő. 3 hónapos a babám. Hogy ők mennek szabira augusztusba (van másik orvos is aki helyettes)így hogy lesz be adva meg már 6-8 hetesen kellett volna a rotát beadatni lehet hiába adják be elkapja a betegséget. Jövő hónapba akarták egyszerre beadni 3 féle oltást na azt már nem engedtem. Nem kapta meg a pneot se és a rotát már nem adatjuk be!

Másik védőnő oda ment a babáihoz kismamáihoz beszélgetett velük kedves nagyon ez oda se jött bent az orvos előtt csinálja a feszkot még az orvossal se tudok beszélni nyugodtan!!!

Fel öltöztettem a gyereket kicsit sírt még akkor jön oda mérni őt meg töltsek ki egy papírt is had melegedjen be a gyerek!

Már terhesség alatt is nagyon bunkó volt írtam is ide. Azt is kérdeztem hogy pénzt szokás-e adni de azt írtátok nem szokás. De megint fel merült ez bennem! Valakivel olyan nyájas kedveskedik....

Második babánál már okosabb leszek! Szegény Emmának kell keresztül mennie ezeken mert tudatlanok vagyunk!

Párom azt mondta menjünk el másik orvoshoz is kérdezzük meg a rotáról mert a neten is azt írják 6 hónapos korig kell megkapnia a babáknak. Azt kérdezte még a védőnő kap már gyümölcsöt meg lehet már adni zöldséget is. És hallottam másik kismamának is mondta és Ö szoptat is és neki is 3 hónapos a kislánya. Na erre mit szóltok? Ez Vecsés!

2009. jún. 25. 09:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor leírom én is, mi történt velünk. Védőnő kedves, aranyos, rendes stb., na de a gyerekorvos!!! Már az elején sem volt szimpatikus, amolyan hűvös 35 év körüli nő, egy kedves szava sem volt a babámhoz, mikor kijött házhoz a szülés után. Aztán meg folyton úgy hív: Anya. Ez nekem személytelen, legalább mondja azt, hogy Anyuka. De idáig még azt gondoltam, velem van a gond, nem vagyok elég toleráns, satöbbi. Viszont később kezdtem bepipulni, mikor egy egyszerű torokgyulladást nem vett észre a kisfiam torkában (pedig szóltam neki, hogy én rekedtnek hallom a gyerek hangját, nem lehet-e a torka, de ő "semmi különöset" nem látott benne, mikor belenézett). Nekem kellett még aznap elvinnem egy fül-orr-gégészhez, aki persze azonnal mondta, hogy torokgyulladás. A gyerekorvos már kórházi beutalót adott, hogy biztosan húgyúti fertőzése van a gyereknek. Igazán azonban kb. másfél hónapja gurultam be, mikor a 11 hónapos babámat nézegetve mondta: ő be szokta adni egyévesen a babáknak a menjugate oltást agyhártyagyulladás ellen. Kezembe nyomta a receptet, annyit mondott, hogy ha kiváltom a vakcinát, tegyem hűtőbe. Majd két hónappal későbbre adott időpontot, hogy akkor fogja beoltani a kisfiam (aki akkor tölti be a 13 hónapot). Ezek után érthető okokból nem siettem kiváltani a receptet, majd egy alkalommal véletlenül a patika felé jártam, hát beugrottam kiváltani. A patikus csóválta a fejét, hogy miért most váltom ki (kisfiam két nappal korábban lett egy éves), mert hogy egyéves korig jár a vakcinára támogatás, tehát ha pár nappal korábban jövök, olcsóbban megvehettem volna. "Nem szólt róla a gyerekorvos?" kérdezte a patikus. Hát nem. És persze mindezek után kénytelen voltam támogatás nélkül több mint 7 ezer forintért megvenni az oltóanyagot (egyébként kb. 2400 Ft lett volna). Ez volt az utolsó csepp a pohárban, szóval mi is gyerekorvost váltunk.
2009. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!