Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "szokás" kókuszmatracon...

Meddig "szokás" kókuszmatracon altatni a babát?! 1 éves lányunknak új ágy és matrac kell, és nem tudom milyet vegyek bele.

Figyelt kérdés
1 éves a lányom, és új kiságyat kell neki vennünk és azon gondolkodom, hogy kókuszmatrac legyen-e abban is, vagy mondjuk egy memóriahabos matrac (ami egyébként drágább) kényelmesebb lenne-e, vagy kell-e még a kemény kókusz?! Szerintetek???

2013. márc. 22. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A memóriahabos nem jó ilyen kicsi gyereknek,mert ha víz éri akkor tönkremegy.Gondolom még nem szobatiszta.A kókuszmatrac nagyon jól szellőzik,ha baleset történik a rostok közül hamar kiszárad a nedvesség.Én ezt ajánlom.Egyébként felnőtteknek is egészségesebb szerintem a kókusz!
2013. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahha, értem....

Igazából nem szokott baleset történni, soha...de akkor nem tudom

Azért veszünk neki új ágyat, mert beköltözött a mi ágyunkba, de így nem igazán kényelmes egyikünknek sem...kivéve Neki :)

Úgyhogy veszünk egy olyat, aminek le lehet venni az egyik oldalát, és oda tudjuk rakni a mi ágyunk mellé.

És azért gondolkodtam el egy kicsit, ha új beruházás, akkor hosszabb távra történjen-e, tehát 70*140-es ágyat venni és mivel az ifjúsági ággyá alakítható, ezért az sokáig jó lehet, és nem tudom mennyire fog szeretni kókuszmatracon aludni pár év múlva...


Tanácstalan vagyok :(

2013. márc. 22. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze most még nincsenek balesetek de szobatisztaságra szoktatásnál bizony lesznek...

A memóriahab víz hatására totál tönkremegy,nem éri meg.Ha ennyire tanácstalan vagy kérdezd az eladókat ott,ahol vásároltok,ők képzettek(én is bútorboltban dolgoztam).

2013. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:))))


Jogos, hülye vagyok, ez eszembe se jutott...első gyerkőc :)))


Okés, köszi a válaszodat, akkor marad a kókusz...

2013. márc. 22. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kókuszmatracot is veszel, általában 6 éves korig a csak kókuszt ajánlják, tehát ami olyan kemény, mint a padló.

Van a családban ortopéd doki, és ő is azt javasolta, hogy olyan kemény matracot vegyünk neki, mint a padló... (neki is van kisgyereke) A boltban sem ajánlottaák még azt a típust sem, aminek a közepe kókusz és van rajta szivacsréteg (nem tudom, hogy hogy mondják, pedig nekünk is olyan van), csak kb 6 éves kortól.

2013. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ, hasznos volt. Igazából tegnap keresgettem a neten, és én is azt találtam, hogy 20 kg-ig ajánlják a kókusz matracot, és hát az még odébb van :)

Pedig pont ezeket a memóriahabbal kombinált kókuszt néztem, de akkor ezek szerint azzal is ráérünk még, bár szerintem bármelyik jobb alternatíva, mint a sima szivacs.

ezt:

[link]


Csak azért gondolkodom ennyit rajta, mert a mi ágyunkban moccanás nélkül alszik egész éjszaka, a saját ágyában, ami kemény kókusz, forgolódik...persze gondolom nem csak a matracon múlik...

2013. márc. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!