Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Londonban elunk. Otthon...

Londonban elunk. Otthon milyen es mikor kapjak a babak a vedooltasukat? Mi az amit rogton szuleteskor valba adnak? Itt nem adtak semmit neki valba csak a combjaba egy kalcium injekciot.

Figyelt kérdés
Ha hazamegyunk telen kerhetem hogy adjak be azokat amiket itt nem kapott meg?Akkor lesz 6-7 honapos.
2009. szept. 17. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link] itt vannak az oltások, hogy Európában mikor és mit adnak kötelezően/ajánlottan, amint látod nálunk olyat is adnak kötelezően, amit máshol még az ajánlott listán sincs fent


Épp a múltkor olvastam, hogy aki költözködés/kiküldetés stb indokkal maradt távol előbb-utóbb úgy is felbukkan és vannak csodálatos felzárkóztató oltás programjaik nekik is.. Nincs menekvés ezek szerint ...Hallelujah. :( Nem hinném, hogy könyörögnöd kell majd érte, ha egyszer kötelezőek.


Amit rögtön születése után kap itthon az a BCG oltás, aminek a hatástalanságát rendre bebizonyítják, Mo.n kívül csak Csehországban meg Franciaországban kötelező, máshol nem is ajánlott.


[link] (ebben olvastam azt a részt, hogy felzárkóztatnak szépen oltás ügyben, ha valaki kimarad)

2009. szept. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nikcsi ***** válasza:

Szia!

Mi is itt elunk, a fiam 11 honapos. Valoban nincs BCG oltas, csak ha veszelyeztetett szarmazasu a baba, pl. afrikai apuka ilyesmik. Az elso 1 hosan van aztan 2. es 3. honapban. Van olyan is amit itt kotelezoen adnak, otthon nem, vagy kerni lehet.

En nem hiszem hogy hatranyod szarmazna belole, de ha szeretned, otthon kerdezz ra.

2009. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nikcsi ***** válasza:

Masodik vagyok, hulyeseget irtam. Az elsot 2 honaposan kapta es aztan havonkent a tobbit.

Reszletesen:

8 hetesen: DTaP/IPV/Hib es PCV

12 hetesen:DTaP/IPV/Hib es Men C

16 hetesen: DTaP/IPV/Hib, Men C es PCV


a roviditesekre ra tudsz keresni a neten. A kovetkezot 12 hosan kapja majd az Hib/Men C lesz.

De ez a piros egeszsegugyi kiskonyben is benne van amit a korhazban kaptal.

2009. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is Londonban elunk, a babam tiz honapos.

Ezen az oldalon is elolvashatod, amit az angol vedooltasi rendszerrol tudni kell: [link]

De keresd elo a tajekoztato csomagot is, amit szules utan kaptal, mert abban is volt egy fuzet, ami csak a vedooltasokrol szolt.

BCG oltasra nem igaz az, hogy sehol sincs, hanem nem mindenhol van. A fiamnak szo nelkul adtak, pedig mindketten magyarok vagyunk a ferjemmel, szoval ha ugy nezzuk ez nem indokolna.

De nem a korhazban adtak be, hanem a babam 10 napos koraban kellett elmenni a health visitorhoz a kozponti rendelobe, ahol a baba ellenorzes is van es ott adtak.

A baratnom babaja egy kerulettel arebb mar nem kapott, pedig o kulon kerte, megsem adtak be.

2009. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!