Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babával lehet már...

4 hónapos babával lehet már kóstoltatni? Ha igen, akkor mit és hogyan?

Figyelt kérdés
A kanálhoz már hozzászokott, abból adom a D-vitamint neki, meg az ekcémájára a cseppeket, úgyhogy azzal nem lenne gond. Nem akarok étkezést kiváltani, csak kóstoltatni szeretnék, hogy ne 6 hónaposan kelljen kezdeni (9 hónapos korára vissza kell mennem dolgozni). Kérlek, azok írjanak, akik tudnak tanácsot adni, tudom, hogy 6 hónapos koráig célszerű kizárólag szoptatni, de nem tehetek mást.
2013. márc. 28. 04:02
 1/3 anonim ***** válasza:

erről rengeteg táblázatot találsz a neten, mit lehet ebben a korban adni a picinek,mivel célszerű kezdeni a hozzátáplálást,kóstoltatást.Minden kultúrában mással kezdenek, nálunk általában az általad lereszelt alma levével szokták elkezdeni.Először csak egy kanállal, majd 2-vel, aztán mehet kis püré is az almából, mindent fokozatosan.Célszerű olyanokat kóstoltatni eleinte, amik nem nagyon allergizálnak, alma,répa,cékla,barack,burgonya, stb.

4 hónaposan kezdtük mi is a kóstoltatást,most 6,5 hónapos a lányom, szépen eszeget mindenfélét,egész jó adagokat megeszik már

2013. márc. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodtan birsz kostoltatni!Almapürét,krumpli-répa pürét,Egy kevéske darált kekszet tejben.Én ezekel kezdtem.Ja és annyi,hogy én 3 hónapos kora óta etetem.Az elejébe én is csak kostoltattam,de már szépen eszik mindent.Most 6,5 hós
2013. márc. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Csak annyi jótanács- hogy ha már most tudod, hogy ekcémája van, az alapanyagokat tényleg jól nézd meg, honnan van, mert súlyosbodhat is tőle. A babakekszet a glutén bevezetésére (4-6 hónap) napi fél db-ot én az almával szoktam. Banánt, narancsot nem adnék a helyedben. Csak hazait és megbízhatót, szegény fog még eleget küzdeni az ekcémájával így is.

Egyébként mi is 4 hónaposan kezdtük, de tápszeres volt és már rengeteget evett belőle, most is sokat eszik- sokat kakil (jól megdolgozza a szervezetét a kaja).

Nem irigyellek, hogy ilyen hamar vissza kell menned dolgozni.

2013. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!