Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy butaság 4 hónapnál...

Nagyon nagy butaság 4 hónapnál fiatalabb babával gyümiket kóstoltatni?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy van valaki olyan aki nem ragaszkodott a 4 hónapos kezdéshez?
2013. febr. 14. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Itt mindent leírnak részletesen:

[link]

2013. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom tápszeres 3.5 hósan próbálgattam de akkor nagyon nem jött be neki úgyhogy pár hétig szüneteltettem. De ennél előbb nem igen kezdeném el.
2013. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ismerősöm tavaly május elején szült. Augusztusban, mikor a baba 3 és fél hónapos volt, adott már neki friss őszilét, ugye pont szezonja volt. Anyatejes és tápszeres baba.

Az én fiam tápszeres volt, mielőtt betöltötte volna a 4 hónapot, előtte 1 héttel, almalével kostóltattam, orvos tanácsára, mert nehezen hízott, így megkezdhettem a hozzátáplálást.

Kislányom viszont nagyon hasfájós volt, ő is tápszeres volt, de csak 5 hónapos korában kezdtem. A fiam egyáltalán nem volt hasfájós, semmitől nem fájt a hasa.

2013. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hósan próbálkoztam, de még akkor sem bírta a lányom gyomra, így vártam még egy hónapot. Nem hajtott a tatár.
2013. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

mikor mi voltunk babák.(22 éves vagyok)

" hetes korban kellett a mellétáplálást elkezdeni.Almával.

pici lányom. ő most két éves. nem nagyon tudott szopizni ezért elkezdem neki gyümiket adni két hónaposan:-)

2013. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zabmester ***** válasza:
61%
Ebben a témában nagyon sokféle vélemény van - nem minősíteni szeretném az előző válaszolót, de az LLL véleménye is csak egy a sok közül, csak kinek ez, kinek az a meggyőződése. Én pl. 3 hónapos korában elkezdtem vele almát kóstoltatni, nem lett belőle semmi baj, nála erre már szükség volt. Ez volt anno öt éve. Akkor éppen nagyon mondták, hogy még a tápszeres babáknak is inkább 6 hónapos koráig ne adjanak semmit az anyukák, meg akkor éppen a gluténes dolgok is tiltólistásak voltak kb. egy éves korig, aztán érdekes módon pár évvel később változott a helyzet. Szinte évente variálnak valamit.
2013. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Igen, mindig variálnak. Az én fiam 2010-ben született, tápszeres volt, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Akkor 5 hónapos kortól lehetett adni csirkemájat heti egyszer, most meg 7-8 hónap az elfogadott, annak a babának is, akit 4 hónapos kortól hozzátáplálnak. Sőt az egész hozzátáplálás kezdete kezd elcsúszni a 7 hónap felé.

Igen, a glutén. Nagyot tévedtek vele. Érdemes már 4 hónaposan bevezetni azt is.

Egy gyógyszertár magazinjában olvastam, hogy mostani legújabb kutatások kimutatták, hogy minél később kezdjük a hozzátáplálást, azoknál a babáknál hamarabb kialakulhat allergia, ugyanis az anyatej, mégse óvja őket annyira az allergia kialakulásától.

2013. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zabmester ***** válasza:
Bocsi, nem előző válaszoló, hanem első, természetesen :)
2013. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Az "lll véleménye", már ha lehet ezt "véleménynek" nevezni, mert ez nem az, hanem kutatásokon alapuló tény, nem változott semmiben.

A gluténnal kapcsolatos cikkük is mutatja:

[link]

2013. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Régebben szokás volt, de akkoriban nem nagyon törődtek a babák bélflórájával:) Ha nem muszáj, semmiképp se adj neki! Nekem is ajánlotta a gyerekorvos, h 5 hónapos korától "fokozatosan adjak neki almalevet, mert kell az a tápanyag, először csak egy teáskanállal, majd fokozatosan többet", + a család idősebb nőtagjai paráztak állandóan, h "nehogy elmenjen a tej, és ő még nem evett semmi mást..." -->????? A tej nem "megy el"... ha gyakran szoptatsz (ha kell, fejed is), lesz elég, és nem kell neki mást adni féléves kora előtt. A mi babánk még akkor se volt nagy barátja a gyüminek, fokozatosan szokta meg és szerette meg.
2013. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!