Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit tegyek ebben...

Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben? Alvásgondok éjszaka.

Figyelt kérdés
Kicsi lányom pár nap múlva lesz két éves. Február eleje óta jár bölcsibe, mindig mindenhez könnyen alkalmazkodik, így szerencsére egy hét alatt beszokott. Azóta is zökkenőmentes a dolog, csak nagyon ritkán van sírás. Szereti mindenki és Ő is nagyon jól érzi magát. Két napja azonban nem akar egyedül aludni a szobájában éjszaka. Velem szeretne aludni. Valószínűnek tartom, hogy a bölcsi miatt van. Együtt aludtunk, de nem tudom, hogy meddig hagyjam ezt. Várjam meg, amíg újra a helyén szeretne aludni? Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldódott meg? Mindenkinek köszönöm a választ előre is!

#alvás #bölcsőde #két éves baba
2013. márc. 28. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak is volt egy ilyen időszaka a bölcsis kor kezdetén.

Akkor azt a megoldást találtuk ki, hogy elmondtuk neki, hogy addig ott maradunk mellette, amíg el nem alszik. Ez megnyugtatta.

Amíg elaludt, ott ültem az ágyánál, aztán kijöttem. Tehát találtunk egy átmenetet a teljesen egyedül hagyom és a vele alszom között.

Ez a korszak kb. 2-3 hónapig tartott, aztán megint el tudott aludni ügyesen, egyedül.

Ilyenkor, 2 év körül előjönnek bennük a félelmek, plusz ugye egy új helyzet van a bölcsi által, és ez okozhat némi gondot az alvásban. Viszont ez is csak átmenet.

Én addig hagynám ezt, amíg látnám, hogy ő ezt azért csinálja, azért kéri, mert nyugtalan, fél, bizonytalan. Mert ilyenkor támogatni kell.

Figyeld majd a jelzéseit. Ha már csak megszokásból akar veled aludni, akkor lehet rá majd hatni. De amíg az új helyzettel küzd, addig állj mellette, és ha nem akarsz vele aludni, akkor te is találj egy átmenti megoldást!

2013. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Próbáltam az elmúlt két napban... Úgy kezdtük, hogy mondtam neki, feküdjön le szépen, elmondok egy mesét, aztán mondtam, hogy itt maradok veled, amíg elalszol. Sajnos nem sikerült. "Anyával ketten alszunk" volt a válasz és mutat az ajtó felé. Amikor lefeküdtünk, rögtön elaludt. Előző nap egy matracot vittem a szobájába és a kiságya mellé tettem, de az sem volt úgy jó, kijött mellém. Éjszaka betettem a helyére, egyből felkelt, kérte magát vissza. Egyébként is nehezen alszik el, és nem egy mormota típus. "Normális" állapotban beteszem a kiságyba, ott még magyaráz kb. 10 percig és úgy alszik el. Szóval nem könnyű...
2013. márc. 28. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de ahogy okosodik, egyre inkább lehet majd vele beszélni, úgyhogy előbb-utóbb biztos megérti, hogy lehet másképp is. Csak most még szokatlan neki is az új helyzet.

Tudom nem könnyű neked sem, nekünk is nehéz volt, de ezeken át kell menni, és idővel jobb lesz. Kitartóan, következetesen haladjatok, biztos sikerül!

2013. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet. Támogatnám, de nem engedném, hogy átvegye az irányítást, mert nem attól lesz nyugodt!

Teljesen normális, hogy ebben a korban elkezdenek félni a sötétben, az idegrendszer fejlődésével, mindenféle fantáziaképet látnak, amitől megijedhetnek. (pl farkast lát a falban stb)

Ehhez hozzájön az új bölcsődés élmény is.

Én is bemennék este az ágyához mesélnék, kialakítanának egy új fajta rituálét. A közös ágyamba rendszeresen nem engedném, mert az a mi helyünk a párommal! Én szeretem, ha egy családban tiszták a határok, nem kell összemosni mindent. Egy éjjeli lámba is jó a gyerkőcnek. Ha éjszaka felébred, akkor átmennék hozzá és ott megnyugtatnám a saját helyén. Ez egy átmeneti időszak, el fog múlni!

2013. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ! Este, ha esetleg újra jelentkezik ez a probléma, megpróbálom újra a mesét, és vele maradok amíg elalszik. Még első este megegyeztünk két mesében, mondtam, hogy utána kijövök. Amíg meséltem feküdt szépen, majd felpattant. Tegnap már le sem feküdt. Egyébként van nála éjszakára fény. És sem rajongok , hogy magam mellé vettem, pont miatta. Nem szeretném, hogy megszokja, és kitúrja az apját az ágyából. Ma megpróbálom még azt is, hogy később fektetem.
2013. márc. 28. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy tudod, pont két évesen van a dackorszak közepe, amikor abszolút feszegeti a határokat. És ez a része már nem a félelemről szól:)
2013. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm Nektek! A mai este így zajlott: kicsit túl feszítette a húrt a lánykám, eléggé fel voltam paprikázva mire fürdés és kakaózás következett, szóval lehetősége sem volt túlpörögni. Kakaózás közben bealudt, mikor betettem az ágyba, persze egyből felkelt, de ragaszkodtam a "rossz zsaru szerephez", jó éjszakát kívántam és kijöttem. Egyébként máskor is így megy, csak akkor még van egy kis "így szeretlek- úgy szeretlek". Egyébként tudta a kis huncut, hogy mérges vagyok, mert egy nyikk nem volt, csak dumált egy kicsit és elaludt. Sajnos szigorú vagyok, egyáltalán nem bírom elviselni a hisztit (nagyon ritkán van szerencsére, de akkor sem) ami tudom, hogy a korával jár, egyszerűen nem bírom. De ez majd egy másik "gyakori kérdés" lesz. :)

Szóval a mai este így alakult. Remélem sikerül vissza zökkennie...

2013. márc. 28. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!