Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett a gyermeked...

Mikor kezdett a gyermeked beszélni? Mennyi idős volt? Hogy történt?

Figyelt kérdés
Fokozatosan vagy egyik napról a másikra?
2013. márc. 28. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Masodik szulinapjan kezdett el mondani par szot. Jovo honap vegen lesz masfel eves. Mostmar egyre tobbmindent mond...de meg mindig eleg lassan haladunk. Inkabb enekel. De azt nagyon jol. Magyarul is, angolul is. Azt teny, hogy a hablatyul jol elmondja amit szeretne...jokat mosolyog hozza.
2013. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. :

2. szülinapján kezdett beszélni, de most csak 1,5 éves a gyerek???

Nem értelek...

2013. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 17 hónapos. Tudom, hogy tud beszélni, de nem akar. Néha azért elárulja magát. :)

Voltunk Bp-en a Tropikáriumba és ott a tengeri malacokat 4 x is hívta, hogy gyertek. Gyönyörűen mondta ki. :) Ha viszont kérem, hogy hívjon valakit, akkor azért sem. Más szavakkal is így van. Ez csak egy példa volt. Mindent megért és megcsinál, gyönyörűen mutogatja, hogy mit szeretne, de nem akar beszélni. Ha úgy teszek, hogy nem értem, akkor viszont elég nagy hiszti van belőle. Nem tudom, hogy mikor fog végre beszélni. A saját nyelvén viszont nagyon sokat beszélget.

2013. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus bocsi! 2 es fel eves! Nem tudom miert irtam masfelet!
2013. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3 éves koráig csak gagyogott!

Azt sem mondta Anya, Apa, semmit!

Farsangra kapott egy hercegnő ruhát, felvette, pont kamerázt, mert az is csoda volt egyedül öltözik:)

Mikor felvette a ruhát, oda jött , és mondta, Na hogy tetszik azért ruhám!


Nagyon nagy boldogság volt nekem, azt se tudtam sírjak vagy nevessek, és pont fel vettem!!!


Na utánn nap mint nap mondta az új szavakat! Sokáig engem, a férjem a keresztnevünkön szólított!

Most 4 éves, 1 év alatt nagyon sokat fejlődött, csak nem valami tisztán beszél.

Néni = Mémi

Mackó=Makkó

De momdázik, énekel, angolul is számol tízig....

Aki vele van, érti mit mondd, egy idegennek oda kell figyelnie.

2013. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kisfiam szavakat már 8-9 hónaposan mondott 1 éves korára bővült a szókincse,rövid tő mondatokat kb 1,5 éves korától,21 hónapos korától folyékonyan beszél,jövő hónapban lesz 2
2013. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én lányom fél éves volt mikor apukám karácsonykor ette a töltött káposztát és ö meg kiabálta hogy enni enni, ugyhogy féléves kora óta. Elöször csak szavakat aztán meg rövid mondatokat, mostmár 3 éves és folyamatosan mondatokat mond.
2013. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Relatív ki mit ért beszéd alatt. A fiam most 21 hónapos, Elvétve vannak mondatkái, (apa elment,stb.) de inkább szavakat mond, de még elég nehezen érthető.
2013. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos múlt a lányom. Múlt héten kezdte egyik napról a másikra: ránéz a lámpára és mondja, hogy ámpa, inta (hinta), ap (apa), mama, va (kutya), fa, Bo (Bonzó a kutyánk). Mindig oda néz, amiről beszél. Én is ilyenkor kezdtem beszélni.

Viszont nem akar enni, csak cicizni és nem akar kúszni- mászni, még egy foga sincs. :) Nekünk ez jutott. :D

2013. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kislányom 21 hónapos.Mondja,hogy apa,baba,papa,mama,aja(anya)de ezeket még sokszor keveri,ham(éhes),lámpa,hinta,egy-kettő.Mindent megért(szinte)és elmutogatja,hogy mit szeretne.A védőnő mindig azt mondja ,hogy már két szavas mondatokat kellene mondania.Szerintetek is le van maradva?
2013. márc. 31. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!