Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most érkezik a 2. babánk. A...

Most érkezik a 2. babánk. A családi pótlékot eddig a férjem vette fel, most a 2. gyerekre én szeretném igényelni. Meg lehet így bontani?

Figyelt kérdés
Közös háztartásban élünk.
2013. márc. 29. 13:12
 1/5 Jégtánc ***** válasza:
Persze.Amikor kitöltöd a kérvényt akkor a te számlaszámod adod meg.
2013. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor az első gyermekünk után is én kapom, hisz fel kell tüntetnem az első gyermekünk adatait. A kérvényre csak 1 számlaszám írható fel. Ha csak az én számlaszámom lesz ott akkor, nem hiszik azt, hogy mindkettő gyerekre most már én veszem fel a csp-t?
2013. márc. 29. 13:52
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
Szerintem nem gond.hisz látják hogy az első gyermek után más számlára érkezik.Amíg te nem változtatod meg hogy mindkettő 1 számlára menjen,addig ők a második gyermek után arra a számlára utalnak amit te most megadsz.Szerintem,természetesen ez nem 100% csak nekem így logikus:) Hívd fel a MÁK-ot,ők azért jobban tudnak segíteni.
2013. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

H személyesen igényled a MÁK-nál, akkor kérdezz rá. Mikor én a 2. babámnál igényeltem a csp-t, akkor az ügyintéző magától rákérdezett, hogy az első gyerek után is én kaptam-e a csp-t?

Ebből gondolom, hogy biztos, hogy tájékoztatni kell őket, hogy az első gyerekre a párod kéri, a másodikra pedig te.

2013. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!