Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos, bukós babádnak...

Refluxos, bukós babádnak milyen tápszert adsz?

Figyelt kérdés

A mi dokink bebát írt fel de ettől meg fáj a hasa!

Milyen fajtát iszik babád és mennyibe kerül egy dobozzal?



#fyvf
2013. márc. 31. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia!Az enyém is refluxos ezt kapja:Lactogen Harmony.Ezt írasd fel,nagyon jó tápszer,nincs korhatárhoz kötve,bukásra,hasfájásra van konkrétan.Nekünk is így jó,hogy mindegyikre hat.A neten is utána tudsz olvasni.Az ára receptre majdnem egy ezres(talán 980).800g-os
2013. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sok tápszert kipróbáltunk,ami kifejezetten bukós babáknak való,attól fájt a lányom hasa és megfogta a székletét,egyébként a Milumil/Ar nekünk jobb volt mint a Beba.Mivel a lányom tejfehérje érzékeny,így maradtunk a nutritonnal való sűrítésnél,majd később sinlaccal kezdtem el neki sűríteni!Most 8,5 hónapos és még mindig bukik,igaz már jóval kevesebbet.
2013. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Milumil AR, a lactogen nem olyan sűrű az nem vált be nekünk. 950ft/900g
2013. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nem írtad mennyi idős a babád :)

az enyém is bukós volt, de a dokink nem írt fel rá semmi különleges tápszert, mert egyébként szépen gyarapodott a súlya (is)

bíztatásképpen írom, hogy amint elkezdtem a hozzátáplásást és rendes "felnőtt" ételt kapott (zöldségek, husi), már láthatóan kevesebbet bukott. most 10 hónapos, és már a kefír/joghurton is túl vagyunk, azóta pedig egyáltalán.

persze oda kell figyelni, hogy ne is etesd túl, mert attól is bukhat.

2013. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen,elfelejtettem írni: 2 hónapos múlt!

Sajnos az a baj,hogy mivel folyamatosan vissza akar neki bukni a kaja(valamikor visszanyeli valamikor kibukja) így borzalmasak a napjaink vagyis jobban az éjszakáink!Szinte hallom ahogy oda-vissza liftezik a nyelőcsövébe a kaja és hogy folyamatosan azzal küzd,hogy visszanyeldekeli!Borzalmas,nagyon sajnálom szegényt mert nagyon kialvatlan,ráadásul olvasom,hogy így a sav meg ki is marhatja a nyelőcsövét!

Próbálom nem túl etetni,de hát honnan tudom,hogy mikor elég neki???Akkor nem adok már neki többet mikor a nyelvével löki ki a cumisüveget!

Ja amúgy anyatejet is fejem neki,Nutritonnal próbáltam sűríteni de attól meg mintha fájt volna a hasa!

Korábban ez volt az én kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ja az árat meg azért kérdeztem mert szerintem engem a patikában átvágtak!

2400 ft-ot fizettem az egy doboz Bebáért!


Köszönöm a válaszaitokat!

2013. márc. 31. 14:28
 6/16 anonim ***** válasza:
Jaj, szegénykém! Tudom, milyen. Én is hallgattam a lányomnál evés után kb 1 órán keresztül. Nekünk jó a Beba, de, ha néha fáj a pocak, bevált az Infacol. Amúgy az ára ennyi sajna! :(((
2013. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia!A z én lányom tejfehérje érzékeny+refluxos így Milumil Peptit eszik+Nutriton,sokáig kapott gyógyszert(motiliumot).Nekünk nem mindig bukta ki hanem liftezet és folyton nyeldekelt még éjjel is,alig mertem aludni,nekünk jót tett hogy az ágyának az egyik felét megemeltük kb 15 cm-vel és így nem liftezik neki,mert nem vízszintes.Mióta kap szilárdabb kaját azóta mint akit elvágtak,alig van bukás.Már újszülött korától ezzel szenvedtünk!Próbálj ki több tápszert,pl nekünk még a doki felírta Milupa Fermentált tápszert ez jó hasfájásra,refluxra stb,egy doboz volt kb 1000 ft.6 hós csajszi anyukája
2013. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok:amíg szimplán tápszeres,addig nem okoz felmaródást,ugyanis még nem olyan erős a gyomorsav.Amikor már eszik,akkor jelenthet gondot az ételek savtartalma miatt,ami már sokkal erősebb.Az viszont már az "igazi" reflux,máshogy kell orvosolni.Ez viszont nagyon ritka betegség gyerekkorban.Amit most te is tapasztalsz,az fokozatosan megszűnik,mikor megkezdődik a hozzátáplálást és végleg abbamarad,ha már teljesen normális táplálékot fogyaszt a kicsi.A középső fiam a Milumil AR-eset itta,az is jó.Ő is refluxos volt,most a 4 hónapos kisöccse is:(Mindkettő bukott az AR-es tápszerekből is.Két hónaposan elég neki talán a 90ml,én 3 hónap után emeltem csak 120-ra.
2013. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6-os!

Igen,ez az hogy én is egész éjszaka azt hallgatom,hogy nyeldekel,hörög,nyüszít stb!Ő sem bukik végül is sokat de amikor igen akkor még az orrán is jön és majd megfullad!

hasfájásra használunk infacolt,babycalm+biogaia cseppeket!A hasfájás talán kezd szünni csak ez a nyeldekelés!Mondjuk az bizti hogy sokat eszik de mit csináljak ha a nagykönyvben előírt adagot adom neki és nem elég még sír a kaja után!3-3,5 óránként eszik 100-120 ml-ket este fürdés után meg 160-180 ml-t!Tudom sok,a doki is mondta de mit csináljak ha ordít hogy nem elég neki??Az se jó ha azért sír mert éhes..

7-es:

Ez a gyógyszer amit írsz erre a bukásra,nyeldekelésre jó??Dokinak ha mondom felírja??

Az ágya 3 hetes korától meg van emelve kb 15 cm-re,hát neki ez sem nagyon használ..sőt szinte semmilyen változás nincs.

8-as:

remélem igazad lesz és a hozzétáplálással megszűnik ez a probléma.

Amúgy is el kell kezdenem hamar a hozzátáplálást(4 hósan) mert még ha ez a probléma nem volna elég még székrekedéses is a drágám,minden nap szélcsöveznem kell.


Nagyon köszönöm a válaszaitokat,örülök,hogy azt írjátok lesz ez jobb késsőbb mert már nagyon kivagyok annyira sajnálom szegényt!

Az egy dolog hogy én kivagyok,nem alszom,hulla vagyok(van egy 3 évesem is,így nappal nuku pihenés)de sajnálom hogy ez miatt ő is elég kialvatlan.

2013. márc. 31. 19:58
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! 6-os vagyok. Nem, az Infacol csak a hasfájásra jó. Az én kislányom már 5 hós, már hála az égnek csak nagyon ritkán csinálja azt a nyeldeklést, jobb lett a bukásra való tápszertől, de nem hagyta el teljesen. Nekünk azt mondta a doktornénink, hogy evés után legyen 1 órát félülő pozícióban, pl hordozó. Jó, jó, dehát éjszaka csak nem teszem bele...Szerintem próbálj ki másik tápszert, ha nem múlik a hasfájása a picinek, hátha jobb lesz. Nekünk bevált a Beba a nagynál is. Az ágyat mi is megemeltük a fejénél...nem is tudom, mi lett volna, ha vízszintesen van. :( Kitartás, idővel biztos jobb lesz!!!! Ismerős a kialvatlanság, az én kisfiam mindjárt 4 éves, de még ő is kel néha.
2013. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!