Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen időközönként szoptatját...

Milyen időközönként szoptatjátok a babát, ha hazamentetek a kórházból? Hányszor naponta? Éjszaka ha nem kel magától mennyi idő múlva ébresztitek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában 2- 3 óránként kell szoptatni,hacsak nem akar sűrűbben szopni.Mindenképpen jó a szopik között időt hagyni,hogy a gyomra is pihenhessen.Éjjel pedig nem kell felkelteni.Ha éhes,akkor felébred és sír.Ha felkelted,akkor sem fog rendesen szopni,mert nem éhes és álmos.
2009. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia!minden doki,és védőnő szerint,meg saját tapasztalatom szerint is az a leg jobb,ha igény szerint szoptatod ekkora korban,majd a késöbbiekben elkezdheted időr eetetni de most még az a lefjobb neki ha akkor eteted ha kéri.este viszont nem kell felébreszteni ha nem kell fe enni,úgy is felkel ha éhes lesz.nálam nagyon jól bevált...
2009. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 és 3 óra között igény szerint (túl sűrűn sem jó, mert hasgörcsöket okozhat). Éjszaka max 5 órát hagytam aludni és ébresztettem.
2009. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Attól is függ, hogy besárgult-e a babád. Az enyém sajnos igen, ez pedig aluszékonyságot okoz, emiatt kellett ébresztenem.
2009. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én soha nem óráztattam a gyermekeimet.Mindíg akkor szoptattam amikor ők kérték.Ezt úgy is jelzik ha éhesek,és mindíg nagyon jól fejlődtek.Az éjszakai etetésről meg csak annyit ha nem kell fel enni ,semmi gond,nyugodt lehetsz mert úgy is jelezné ha éhes lenne.Nem szabad azért felkelteni mert akkor csak rosszabb lessz a dolog.Ha hozzá szokik,hogy éjszaka is eszik akkor meg van annak az esélye,hogy idősebb korában is fel fog éjszaka ébredni többször is.Sajnos én az első gyermekemmel pontosan így jártam,mint kezdő anyuka.A másik hárommal már semmi gond nem volt mert nem ébresztettem fel őket ,és így az első pillanattól kezdve végig aludták az éjszakát és sokkal nyugodtabbak voltak mint az első gyerek.Tehát ha nem volt besárgulva akkor inkább ne ébreszd éjszaka.
2009. szept. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha én a babám igény szerint szoptattam volna, akkor egy nap 3x szopik, kb ennyiszer jelezte volna ha éhes. Szóval érdemes azért az órát figyelni vagy ahogy itt olvastam "óráztatni" (milyen szavakat ki nem találtok :)
2009. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!