Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzáskor, akinek lázas lett...

Fogzáskor, akinek lázas lett a babája, annak mennyit mutatott a hőmérő?

Figyelt kérdés
Normális a 38-39 fokos láz?
2013. ápr. 3. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyhe lázat okozhat csak fogzás (ha mondjuk nagyon nehezen jön ki a fog és emiatt az ínynél lesz egy gyulladás), de ez max. 38,1-2 tized fok. Ha ettől magasabb, főleg 39, akkor nem, az nem fogzástól van! Ott már ha fogzik is a baba, lappang egy vírus is a szervezetében, ami nem feltétlenül fog a lázon kívül más tüneteket okozni, de az is várható, hogy igen. Előjöhet a nátha, a torokgyulladás, köhögés...

Nálunk egyébként csak fogzástól soha nem volt lázas a fiam, ha lázas volt, akkor ott kivétel nélkül egy vírusos fertőzés is volt, ami torokgyulladást okozott az esetek többségében.

2013. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiamnál egy éjszaka erejéig az első és az utolsó szemfognál majdnem 40fokos láza volt.

Este olyan 8tól másnap reggel 7ig szenvedett, 7-10ig aludt egy jót és mintha az előző este nem lett volna, fogacskával mosolyogva ébredt.

2013. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csodálkoztam én is, mert lázas sosem volt.Szinte észre sem vettük, hogy kibújtak a fogai.Tegnap előtt reggel volt 39 a láza, tegnap semmi, ma este 38,2.Bágyadtabb, de más tünete nincs.
2013. ápr. 3. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiamnak mind a 4 szemfoga jön egyszerre. Még egyik sem bujt ki, hiába látszódnak már egy ideje! A multhéten a lázon kivül semmi baja nem volt. 39,5-re ment fel. 2 napig 38 fokon felül volt és kiderült , hogy a háromnapos láz volt.

2013. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Alul felül 4-4 foga kint van már, nem tudom melyik fog lenne a következő.Felül, mintha látnék valamit, de lehet beképzelem.Legjobb lesz, ha majd felhívom a gyerekorvost.Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2013. ápr. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!