Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van úgy a gyerkőce,...

Másnak is van úgy a gyerkőce, hogy nem hajlandó darabosat enni? Már a védőnő is zaklat e miatt!

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam de csak öklendezik tőle és kiköpi! Már megpróbáltam mindent még éheztettem is meg átvertem de sehogysem ment! Mindenki másnak sikerül???

2013. ápr. 4. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, 9 hós lett tegnap a kisfiam, öklendezik a darabostól, majd a 4. kanál után ki is hányja. Minden nap próbálkozom vele, eljutunk a 3. kanálig, utána általában lepépesítem, de van, hogy megpróbálom tovább adni és eddig minden ilyen alkalommal ki is jött belőle. Nagyon erőltetni sem szeretném, nehogy jobban megutálja az evést.
2013. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mi is 9 hónaposan kezdtük de most már 1 éves lesz és nem eszi meg még most sem csak nyeli egyből a kajcsit és csak a pápest! Ha esetleg kiflit adok neki azt sem rágja! Tegnap előtt is majdnem megfulladt benne! A védőnő meg erőlteti,hogy darabosat adjak de nem tudok adni neki!
2013. ápr. 4. 11:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme erőltetni. Egyre több foga lesz, egyre érettebb lesz és menni fog. A védőnőhöz inkább nem szólok semmit... Amúgy amiről a védőnő nem tud, az nem zavarja.

Nekünk a banán és az alma héj nélkül vált be, ezeket ügyesen ette pépesítés nélkül. Aztán főtt répát kis darabokban, kenyeret. Ha ezeket megszokja, könnyebben megy a többi is. De én nagyon azt javaslom, hogy ne erőltesd, hiszen egyik gyerek ekkor jön rá, hogy a rágás és nyelés nem borzasztó, másik akkor. Semmi kihatása nincs a jövőre.

(A beszéd fejlesztés ennél 100-szor lényegesebb, mégsem zavarja a védőnőket az egyre több ovis korban is beszédképtelen gyerek.)

2013. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Enyém sem volt hajlandó darabosat enni, Dévényes tornászhoz elmentünk párszor megmasszírozta az arcizmati és már zabálta a darabosat.
2013. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát foga még csak 2 van alul lehet akkor az is befolyásolja! Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 4. 12:14
 6/20 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13 hónapos, 8 foga van, de nem használja :-( Mindent nagyon szaftosan összetörve kell adni neki ha nem is pépesítem már le.. Pedig mi mindent nagyon hamar próbáltunk neki adni. Mondjuk ő a kenyeret azt rágcsálja, de pár falat után megunja, hiába éhes, inkább nem kell neki. Pedig nem egy lusta baba.
2013. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A lányom is így volt, még a 7-8 hónapos kortól adható bébiételt is át kellett neki turmixolni, mert bokákolt, meg meg akart fulladni. Ez volt 10-11 hónaposan. Aztán volt 2 hét, amikor semmit nem evett meg, maximum a kenyeret, utána meg azt kezdte enni, amit mi. És abban a formában is. Szóval nem kellett már pépesíteni neki többet. Neki is 2 foga volt, egészen 15 hónapos koráig. Szerintem nem azon múlik.
2013. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Lehet én is ráteszek egy lapáttal mert rettegek darabosat adni neki! Rengetegszer fuldoklott a tápiban is meg teában így félek mi lesz ha egyszer a darabos is félre megy neki! Ez a tegnap előtti kiflis fuldoklása meg most még fokozta is ezt a félelmem! De köszi mindenkinek!
2013. ápr. 4. 13:30
 9/20 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz a védőnővel, nyugi, ő sem fog veletek sokat 1 éves kora után. ha meg nagyon zaklat, mondjad neki, amit hallani akar. sajnos a képzésükben nem sokat tanulnak a baba-táplálásról, ha nincs neki saját, akkor meg főleg nem ért hozzá. a te gyereked tudja, miért azt eszi, amit, neki ez így jó.

kínálj neki több félét, amikor ti esztek, ha ott ül, hátha megkívánja. az enyém sem nagyon eszik, de valamitől mégis hízik, meg pisil, kakil eleget.

2013. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én is pont ugyanettől rettegek, a kiflicsücsköt is csak úgy adom a kezébe, hogy reggel, amikor még apa otthon van (szerencsére reggel 8-ig otthon van, babám pedig 7-kor kel), illetve este egyéb rágcsákat is csak akkor, ha apa délután 6 körül hazajött. Napközben csak a darabosabb kajával próbálkozom, de én is tartok a félrenyeléstől.
2013. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!