Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet lefagyasztani az...

Hogyan lehet lefagyasztani az anyatejet? 2 hónapos a babám? Ti mennyit fagyasztnátok le egyszerre? EGy fejésnyit, vagy a másik fejést is hozzáraknátok?

Figyelt kérdés
Most 50 ml-t fejtem ki, mert fellazítottam a cicit. Mindjárt szopni fog belőle a baba. Utána még fejjek rá? Nincs még a hűtőben. Amit már a hűtőbe raktam, arra a hideg tejre nem is lehet ráfejni még aznap? Zacsim már van.

2013. ápr. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy nem lehet keverni a hideg tejet a frissen fejttel, és nekem azt mondták, hogy a napi adagokat, ha hűtőben lehűltek, akkor se keverjem össze lefagyasztásra. Gondolom azért, mert más az összetétele a reggeli és esti tejnek. Szóval a legbiztosabb, ha a mostani mennyiséget külön fagyasztod le.

Egyébként az én kislányom nem itta meg a lefagyasztott tejet, mikor kórházban voltam 2 napot, csak akkor volt hajlandó inni, mikor már nagyon éhes volt, aztán meg a frissel lakott igazán jól. :) De akkor már a hozzátáplálás is volt, szóval nem halt éhen. :)

De később majd főzelékbe lehet tenni. :)

Reméljük még válaszolnak okosabbak. :)

2013. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Attol fugg, mennyi tejed van. Annyit fejj. Ha nem tudsz adni a babanak tobbet, csak ennyit, akkor inkabb ne fagyassz le. Mered, ugye, hogy mennyit eszik? Es irod is?


En ugy csinaltam, hogy ejjel, amikor nem evett annyit kiosntam, es fejtem, mar aludni se tudtam a feszitestol. Beraktam a hutobe, reggel pedig fagyasztoba es rairtam, mennyi, melyik nap "keszult". -18 fokon elall fel evig. Van aki tovabb tartja, en nem tettem.


Akkor is fejj, ha mar evett a baba es ugy erzed, meg jonne. Nekem ilyen nem volt. Uritsd ki, nehogy begyulladjon! Sztem ne fejj ra tobbet -kiveve, ha annyira keveset tudtal leszedni, hogy nincs ertelme elraknod.

5oml is jo, ha elrakod, mert van, hogy csak annyi kell.

Nekem volt olyan, hogy 11O-2OO ml volt egy csomagban, s nem kellett mind, igy dobhattam ki, mert mar nem volt friss a kovetkezo felhasznalasig -en legalabbis nem kiserleteztem vele. Hogy mennyi a mennyseg, a mellszivo flakonjan mert le, a zacsiba betoltve furan adja ki a pontos szamot.

Mindenkeppen gyujtsd, mert ha egy iso utan nem lesz, akkor nagyon fogsz orulni, hogy igy gyakorlatilag meg van tejcsi a babadnak a tapszer mellett!


Remelem segitettem.

2013. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy napig gyűjtögettem (külön hűtve az adagokat), majd összeöntöttem, és 100 ml-enként lefagyasztottam zacsiban. Sajna nem is fért be már más, tele volt tejjel a fagyasztó, és végül a régieket az állatok kapták meg a kajájukba. :)
2013. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy nem lehet keverni a tejeket. Amikor kiolvasztod, akkor több zacskóval össze tudsz keverni. Én anno ráírtam azt is a zacskókra hogy a tej eleje vagy vége (hígabb vagy a zsírosabb), és persze dátumot. Az én fiam sem itta meg a fagyasztott tejet, szerencsére csak egyszer lett volna rá szükség.
2013. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!