Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háziorvosváltás nagyon kínos...

Háziorvosváltás nagyon kínos körzeten belül?

Figyelt kérdés

Le akarom cserélni a gyerekorvosunk, nagyon nem vagyok megelégedve.

Az a baj, hogy a másik orvossal 1 épületben rendelnek, ha úgy adódik, egymást helyettesítik, így elképzelhető, hogy össze fogok futni a régivel.

Szerintetek nagyon ciki? Keressek teljesen más körzetben orvost?


És orvosváltásnál elég az új orvossal beszélni, vagy a mostanihoz is el kell menni szólni, hogy nem hozzá fogunk járni a továbbiakban?


Aki váltott már orvost, hogy csinálta és voltak-e ebből kínos pillanatai, vagy hátránya?


2013. ápr. 9. 13:10
 1/6 A kérdező kommentje:
A másik orvos nagyon szimpatikus, másoktól is jókat hallottam róla, ezért gondoltam elsősorban rá, na meg ez a rendelő csak 5 perc gyalog a házunktól.
2013. ápr. 9. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem ciki.

Nekem az elsődleges szempontom az volt ilyenkor, hogy a lányom olyan orvost kapjon, aki nem csak a pénzre hajt.


Kb. 3 hónapos volt a lányom, amikor orvost váltottunk. Egy hét alatt kiderült, hogy mi a problémája. Miért vannak a tünetei, stb..

Előző orvos csak az asztal mögül vizsgálta meg. Fel se állt, ránézett és úgy mondott véleményt.

Ráadásul, amikor a vállamon hányta ki az anyatejet - amit 4 órával azelőtt evet meg -, akkor is csak annyit mondott, hogy ez teljesen normális!


Volt, hogy ügyeletre kellett mennünk és épp a volt orvosunk rendelt. Fel se állt a székből. Végig hallgatott és felírt székrekedésre (!!!) antibiotikumot. Teszem hozzá, azért mentünk el az ügyeletre, mert kő kemény széklet jött ki a lányunkból és nem tudtunk ár rajta sehogy sem segíteni.


Aznap este 2 órán keresztül fürdettük meleg vízbe, szélcsőveztük, hőmérőztük, teát és vizet itattunk vele, stb...


Másnap elvittem a saját orvosunkhoz és 2 perc alatt mindent megoldott. Azóta sem volt ilyen problémánk.

2013. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És mióta jártok a mostanihoz?

Mert ha csak pár hónapja, akkor nem is fog emlékezni rátok :)

Én megmondanám neki a problémámat, és akkor nincs kínos találkozás.

Egyenes ember vagyok.

2013. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

4 hónapos a lányom, tehát nem régóta.

Hiába mondanám meg, ő ettől nem változik meg (nem is 1, hanem 3 nagyobb dolog miatt háborodtam fel), na meg én konfliktuskerülő vagyok, nem tudom kezelni sajnos az ilyen helyzeteket, ezért lenne jó,ha nem is kellene szólni neki, hogy át akarunk menni máshoz.

2013. ápr. 9. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor szó nélkül váltsál, nem is fog rád emlékezni!

Szerintem :)

2013. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg nem agyalnék a helyedben mert a gyerek a legfontosabb meg az egészsége.Én 3 hónaposan úgy váltottam mint a huzat és konkrétan lesz@rtam mit fog hozzá szólni.Nekünk ez úgy jött hogy 2 hónaposan el kezdett köhögni és minden megvizsgálás nélkül közöltem, hogy adjak neki köptetöt.Már 3 napja szedte a gyerek amikor szombat este(mikor máskor)olyan ugató szerűen elkezdett köhögni és hívtam az ügyeletet.egy igazi békebeli dokinéni jött ki és szó szerint ezt mondta, hogy mondjam már el neki hogy melyik idióta írt fel egy 2 hónapos gyereknek köptetöt?Azonnal Heim Pál..ott fogtak minket 5 napig...vírusos garat gyulladással(nem tudom hol kaptuk el, mert sehoba nem vittük és 3 hós koráig nem is nagyon jött hozzánk se senki.)Mindegy...a körházban benyaltam egy hasmenéses hányásos vírust, úgyhoigy remek volt.hazajöttünk és felhívtam a vésőnőt és megkérdeztem hogy ő kihez viszi a gyerekeit...modta én meg mondtam ,hogy oké, akkor intézze el hogy mi is oda mehessünk legközelebb...ennyi.Azóta sokszor taliztam már a dokival akitől eljöttünk de még csak köszönésre se méltat.Nem érdekel...a lényeg, hogy a gyerekem imádja a doki nénit ős is a lányomat és tök jó szakember.Kell ennél több????
2013. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!