Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémások anyukái, ha nem...

Ekcémások anyukái, ha nem hámlik, nem nedvedzik csak sok piros pötty ami előjön majd leszárad, az nem ekcéma?

Figyelt kérdés
bőrgyógyász szerint allergia, de ekcémára való szteroidos krémet írt, csak szeretnék tisztába lenni vele hogy mi baja.Nem tudom hogy viszket-e neki mert 6hetes, nem vakarja, látszólag nem zavarja, melegre fellángol, hűvösebb szobában elhalványodik, de nem melegkiütés. Apró fehér dudorok piros udvarral. Valaki ráismer?
2013. ápr. 9. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
az ekcema a szervezetet ert allergias tamadasra a valasz. a babad ekcemaja valoszinuleg allergias eredetu,gondolom atopias dermatitisrol van szo.ez egy fajta ekcema, szteroidos kremmel kezelik. miert nem bizol az orvosban?nekem ugy tunik, minden rendben vele
2013. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elozo vagyok,meg annyit, hogy igy szokott kezdodni, nem mindenkinek nedvezik, de altalaban leszara=hamlas
2013. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is valami hasonló volt a múlt héten, tele volt vele a háta, de volt az oldalán és a mellkasán is egy kevés. Az orvos (helyettesítő körzeti) szerint melegkiütés és/vagy allergia, és írt rá Fenistil cseppet, meg gyógyszertári fürdetőt. Amúgy gőze nem volt, hogy mi lehet. Nálunk is inkább este fürdésnél volt csúnyább, aztán leszáradtak, egy-két napig olyan volt mintha smirglit simogatnék.

Nem adtam neki semmit (Fenistilt), vettem shea vajat, és pár nap alatt rendbe jött. De azért 6 hetesen nem tudom, hogy ki szabad-e próbálni, jobb az óvatosság, az enyém már másfél éves. De én úgy emlékszem, hogy piros kis pontszerű pöttyök voltak, amik kidudorodtak, fehérre nem emlékszem, szóval lehet nem ugyanaz volt.

2013. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi! Nem arról van szó, hogy nem bízok, hanem hogy 6 hetesnek szteroidot... eleve fertőzéssel született, két adag antibiotikummal kezdte az első két hetét, most meg ez. A másik gyermekem ekcémás volt, 4 orvos kezelte összevissza, míg az ötödik egy egyszerű vény nélkül kapható krémmel helyrehozta, csak szimplán aggódok a Kicsiért.De persze végigcsinálom amit kért, csak reménykedem hogy nem kenegetjük majd szteroidossal 1 évig mire kiderül hogy nem is az.
2013. ápr. 9. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nalunk atopias dermatitis igazolodott magan klinikan vettek bormintat tenyeszteshez. Tobb orvos is felre kezelte a Fiunkat. Magan klinikan mondtak hogy fel lehet irni mindent a gyereknek ami szteroidos es bombazza a szervezetet, vagy felkeresem a mannaszappant es veszek shea vajat es oliva szappant ami ugyanannyi ido alatt gyogyitja a boret csak ez natur es nem gyogyszer... Nana hogy azt valasztottuk...

2 het mulva egy foltja se volt a gyerekemnek. Akkor jon ki az ekcema ha tojast eszik.

En biztosan lecserelnem. Olcsobb es jobb. A szappant mar 2 eve hasznaljuk es semmi baja pedig elitte mar nedvedzo foltjai voltak.

2013. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!