Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli kislányotok/kisf...

Egy év körüli kislányotok/kisfiatok mennyit alszik?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves múlt 2 hete, de ha valaki megkérdezi, hogy mennyit alszik, elájul, hogy milyen sokat. Éjszaka 10 órát alszik egy huzamban, nappal pedig 2*1,5-2 órát. Tehát 13-14 órát alszik, a többit van fent. Ha kevesebbet alszik, akkor nyűgös, sír mindenen. Ennyi alvással pedig kiegyensúlyozott, nevetős, boldog. Igaz nem jó evő, de az a fogaitól van. Amúgy mikor fent van, egy pillanatra sem áll meg, már egy hónapja megy egyedül, egész nap rohan, szalad, intézkedik, pakol, ágyra fölmászik, lemászik. Sokan mondták, hogy már csak egyszer kellene aludnia.

Van akinek ilyen sokat alszik?


2009. szept. 22. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hós, és kb két hete kezdte, hogy csak egyszer alszik napközben. Emiatt a fürdést előbbre is hoztuk, eddig a délutáni alvások miatt nyolc-fél kilenc volt mire mentünk fürödni, kilenc mire ágyba került. Most egy órával előbbre kerültünk, de ugyanaddig alszik, reggel hétig. Tehát az éjszakai alvása 10-11 óra, nappal egyszer alszik, legalább két órát, van , hogy többet is.
2009. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az enyém 6.án volt egy éves,2xalszik.1órát délelött,másfél órát délután.
2009. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos, és 11 órát alszik éjjel és 2-szer 1,5 órát napközben. A babák általában tényleg 1 éves koruk körül váltanak napi egy alvásra, de olyankor a napközbeni alvás hossza megnő 2-3 órára. Persze nem minden gyerek egyforma. A középső lányom másfél éves koráig aludt napi kétszer. Még mindig szeret sokat aludni.
2009. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 éves kislány nappal 1x alszik max 1órát.Éjszaka 9-kor fekszik és felkel 2x és 7kor kel.Nagyon rossz alvó!!!!!!!!!!
2009. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kislányom tegnap volt 1 éves, este 19.30-tól alszik általában reggel 8-9ig (1x kel éjszaka 2-3 körül), déltől alszik 1-2 órát, de változó, ma pl. 12.30-15.45-ig aludt, és most fektettük le.
2009. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is aludt ennyit most 1,5éves éjjel 10-11órát alszik van hogy felébred,de akkor is gyorsan visszaaltatja magát és csak reggel mikor megyek hozzá akkor látom játszott a sötétben.Nappal ő már csak 1szer alszik az változó 1,5órától van hogy 2,5-3órát is alszik. Én örülök,neki,hogy ilyen jó alvó.Kb.2hónapja volt egy hullám keveset aludt igy nappal nyügös volt nem jól evett neki igy a jó ne aggódj inkább örülj!!!!!
2009. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hós, éjjel 10 órát alszik, délelőtt újabban nem, délután viszont 2,5 órát egyben.

Előtte meg úgy volt, hogy délelőtt 1-et, délután 1,5-öt.

6 hónapos koráig aludt többet, azóta ennyit.

2009. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kislányom 1éves, és egy pár napja már csak délután alszik,de az is csak óra. Este 8-tól alszik reggel 7 -ig,de közben egyszer felébred enni.Nagyon kevésnek tartom ezt a napi 1 alvást főleg hogy csak 1 óra.

Igaz ma 2X aludt ,de az is csak összes 2,5 óra volt.

2009. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a 14 hós fiam este 9-től reggel fél 8-ig alszik, igaz, 1-szer, vagy kétszer megriad közben. Ebéd után 1.5-3 órát alszik. Ez is kb. 12-13 óra, de szerintem ez nem sok ennyi idősen.
2009. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam, hogy 1 évesen átlag 12-14 órát alusznak, de ettől lehetnek mindkét irányban eltérések. Nálunk ettől kevesebb. Kislányom 2 hós korától napi egyszer aludt, max 1.5 órát, nagyon ritkán ezt a 1.5 órát 2 részre elosztva. Emellett az éjszakai felkelések mostanában redukálódtak le 2-re. Füzetbe felírom, pontosan mikortól mennyit alszik a 3. hótól. Az elején sok felkeléssel többet aludt éjszaka, de 14 óránál több sosem volt. (Az első 3 hót nem írtam még, akkor biztos volt.) Most egy hónapja max 10.5 órát aludt eddig, min. 7.5 óra. Kiegyensúlyozott, sokat mozog. Az első időszakban másokhoz képest nyugodtabb volt, nem sokat mászott, így ebben az időszakban kevesebbet mozgott másokhoz képest, majd szinte egyszerre felállt. Amióta futkozik, annyi változott, hogy az esti elalvásra jobban elfárad, ezért 4-5 órát is átalszik az első éjszakai felkelésig, és már nem fordulnak elő nappal negyed órás alvások, legkevesebb fél órás.

1 éves+1 hetes kislány anyukája

2009. szept. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!