Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak,14 honapos kislanyotok...

Anyukak,14 honapos kislanyotok, kisfiatok hany szot tud mar? Nagyon aggodom!

Figyelt kérdés

A kislanyom meg nem tud csak egy-ket szot,de azok is inkabb csak becezo szok,mint pl.az ennivalo:mamma, az innivalo:tutu,ill.azt mondogatja sokszor h: nem,nem.Ja es az apukajanak mondja h apa.

Nagyon aggodom,mert sokan mar ebben a korban rengeteg szot tudnak,nagyon el van maradva?Igazabol szinte mindent megert,amit szolunk hozza,ha kerjuk odahozza a targyakat,figyel ha a neven szolitjuk,de ennyi,szavakat nem tud.


2010. dec. 1. 00:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem kell aggódnod, alig múlt 1 éves. vannak szuper babák, akik hamarabb tanulnak meg beszélni, de hidd el, hogy az az általános, hogy 2 éves korra kezdenek többfélét mondani, illetve szóösszetételeket képezni, pl. a baba éhes, a baba álmos, add ide...stb.

majd szépen megtanulja, nincs elkésve. még az biztos, hogy ha többet beszélsz hozzá, akkor hamarabb fog beszélni, szerintem ez gyerekfüggő.

csak figyeld meg, hogy ha beszélsz hozzá, vagy énekelsz, akkor a szádat figyeli, tanulja a hangok formálását.

2010. dec. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezen tényleg ne aggódj!Az én fiam 2,5 éves és még a legtöbbször halandzsázik.Amikor ekkora volt ő is csak néhány szót mondott.2 éves kora körül majd jobban elkezd beszélni,és ahogy növöget majd úgy fog tisztulni a beszéde.
2010. dec. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Te még jobban is állsz,mint mi :) Lányom 14 hónapos és csak annyit mond,hogy babababa meg halandzsázik.Ne aggódj!
2010. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem vagytok elmaradva!

az én kisfiam annó, csak az apa, mama, papa, je-je (ez a kedvenc takarója neve), egy (a korára válaszolt), nem szavak mentek neki. Ez mellett mindent remekül kimutogatott, hogy mire van szüksége. Ha inni kért, akkor ezt mondta: "innnnnnnnnnnnn"..Ráadásul orrhangból. Cefet zavaró volt. Képtelenség utánozni!

De mikor betöltötte a kettőt, megeredt a nyelve! azóta már mondatokban beszél, ragozik, és minden érdekli: Anyuka mit csinálsz? Ez mi?

Az anya szót mondta ki a legkésőbb ez volt 2 évesen. Mára már mondókák első versszakait mondja utánam.

2 éves és 5 hónapos..:)

2010. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14 hónaposan semmit sem mondott, 21 hónaposan nem, anya, ott, gyere. Ennyi:)
2010. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen talán 5-6 szót tudott. Kb amiket te is írtál. 15 hós oltása napján mondta először hogy anya. Aztán 16 hósan rohamosan naponta 5-6 új szó, aztán pár hét után már mindent utánozott, kimondott. 21 hósan már rövid mondókákat mondott, meg hosszabb versek sorainak végét mondta ha mondtam a verset. Most 2 éves, tud már 6-8 resszakos verset is.

Nincs lemaradva a lányod!

2010. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én is egy 14 hónapos kislány anyukája vagyok.Szerintem egy cseppet sem kell aggódnod,majd elkezd beszélni.Az én lányom már sokmindent mond,sőt mindennek már az első szótagját tudja, pl.párna az pá, táska az tá stb.De van ismerősöm akinek szintén ennyi idős a kislánya és ő nem mond semmit,sőt egyik rokonom lánya már 3 lesz és még mindig halandzsázik, pedig nincs baja.Úgyhogy ne aggódj!Szép napot!
2010. dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónapos fiam csak annyit mond, hogy cica, illetve minden mást azzal fejez ki, hogy "be". Ezen kívül csak halandzsa. Az 1 éves státuszon a doki kérdezte, hogy ugye 5-6 szót már mond? Amikor mondtam, hogy nem, csak furán nézett. De én nem aggódom, úgy tudom 2 éves korig teljesen normális, ha csak pár szót mond.
2010. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22 hónaposom pont ennyit tud, én nem aggódok. Te is ráérsz még egy évet...
2010. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 16 hónapos,és 5 szót tud!

Sztem ne aggódj,van amelyik gyerek csak 3 éves kora körül kezd beszélni! Ez ehyénenként változó!

2010. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!