Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megmaradt tápszert 6 óra...

A megmaradt tápszert 6 óra múlva odaadhatom a babámnak, ha hűtőben tartom?

Figyelt kérdés
160 millit csináltam neki, de csak 60-at evett meg belőle. A maradékot beraktam a hűtőbe, viszont a következő kaja sinlac lesz, nem tápszer.Nem vagyunk milliomosok, spórolnék ha lehet. 5,5 hónapos a kisfiam.

2013. ápr. 10. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nem adnám oda, akkor se ha hűtőben volt. Úgy emlékszem, hogy rá is írják a dobozra, hogy megmaradt tápszert na adjuk oda a babának, mindig frissen készítsük el.
2013. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Ne add neki oda. Már megbüdösödik, hiába volt hűtőben... szerintem ne 1 deci tápon spórolj.
2013. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
:( nem adnám neki oda! a dobozra is ráírják, hogy frissen készítsd, illetve, hogy újramelegíteni sem lehet. Sajnos ez ilyen, és lesz még jobb, amikor a bébi kajákat sem úgy eszi, ahogy te gondolod, pedig mennyit szenvedsz vele, és végül a kukában köt ki, mert az is csak következő nap lehet adni.
2013. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat is, hogy valaki reggel megcsinálta a tápszert, és este még azt adta neki. Milumil HA Start Optimát használjuk. Csak azért kérdeztem, mert mástól hallottam ilyet.Többség véleményére adnék.
2013. ápr. 10. 13:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ők bevállalós anyukák. Én nem kockáztatnék meg egy hasmenést!
2013. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Golan Trevize ***** válasza:
18%
Nyugodtan odaadhatod, de ha megint marad belőle, azt már dobd ki.
2013. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam neki oda soha. Viszont bekerültünk a kórházba (teljesen más okból) és ott rám förmedt az ápoló, hogy miért öntöttem ki 180 ml tápszert! Azt még reggel is oda adhattam volna neki! (10-12 óra múlva) Be tették volna a hűtőbe. Mondtam, hogy az van rá írva, hogy frissen. Azt mondták ez egy nagy baromság, ők mindig elteszik. Na most az újszülött és a csecsemő osztályon is ezt kapják a babák. Láthatóan kutya bajuk. Ja igen hozzá tenném, saját tápszerünk volt, nem kórházi, így is letolt a csaj. Én mondjuk azóta is kiöntöm és frisset csinálok, ez nálam már rögzült, de ha ott nincs baja egy babának sem, a tiédnek sem lesz. Kérdezd meg a háziorvost, ő is azt fogja mondani, hogy oda adhatod. Megcsinálod, nem fogy el, akkor hűtő, újra melegíted mikor kell (lehetőleg 6-8 órán belül), viszont ha abból marad, már semmiképp ne add oda!
2013. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy a kórházakban is így csinálják.Mégsem lesz bajuk tőle.

Én is azt vallom,hogy ha az anyatej eláll 24 órán keresztül, akkor a tápszer is-bár a 24 órát én sem várnám meg. Ha 20-30 milliket meghagy(ritkán), azt én is kidobom, de azért ez már sok. Vagy szerintetek a Sinlacba belekeverhetem víz helyett, mellé meg egy kis sütőtököt íznek?Végülis táplálóbb lesz tőle.

2013. ápr. 10. 13:29
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nyugodtan keverd össze. Hú mennyit csináltam én is olyat, sőt főztem is vele főzeléket neki, mert nem akartam még tejet használni! Nyugodtan variálhatod ezeket!
2013. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan odaadhatod! Én PIC-en dolgozom (tehát elég érzékeny emésztőrendszerű koraszülöttekkel), és felbontás után mindig megy a maradék tápszer a hűtőbe, semmi bajuk nincs tőle. Nyilván egy 3* melegített tápszert már nem ildomos odaadni neki, de ennyitől még nem romlik meg!
2013. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!