Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos babám két...

4 és fél hónapos babám két óránként szopik még mindig. Lehet, hogy nem elég tápláló már neki az anyatej?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy ilyen idős babának már 4 óránként kellene ennie. Tuti, hogy már nem elég az anyatej. Menj el a gyerekorvoshoz, mondd el neki ezt, és ír fel nektek tápszert.

Mi 5 hónaposak vagyunk, alkalmanként 170 ml-et eszik meg a kislányom, 4 órát simán kibír, van, hogy 5 órát is. Ebédre kap mást: sütőtök, krumpli, sárgarépa...

2013. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De tejem van bőven,meg is eszi és utána elégedett,látszik,hogy jól lakott.Akkor is lehet ilyen ,ha nem a mennyiséggel van gond, egyszerűen már nem lakik jól tejjel?
2013. ápr. 11. 11:58
 3/8 Agica792 ***** válasza:
Szerintem elég a tejed,az én kisfiam ugyan ilyen volt sőt az elején óránként szopizott.Én is azt hittem,hogy kevés a tejem és 1x csináltam neki tápszert,hogy jóllakjon,hát mondanom sem kell,hogy abból sem evett többet mint a szopizással.Szopi után egyébbként sokszor volt,hogy büfivel tejcsi is visszajött ebből is gondolom,hogy elég volt neki,szerintem a gyerek tudja mennyi kell neki.Nekem mindig azt mondta a védőnő,hogy hagyjak több időt a 2 szopi között mert nem ürül ki a gyomra.Én meg erre akkor 1 órán keresztül üvöltsön hát azt nem.Ma 9,5 hós és még néha ha nyügi vagy jön a foga van hogy csak anyatejet fogad el és néha most is igényli elég gyakran,sőt éjszaka 1,5 óránként fennt van cicilni.
2013. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehogy hallgass az 1. tápszeres 5 hónaposra!!!


Az anyatejes babák gyakrabban éheznek meg és ne aggódj, ez csak tévhit, hogy valakinek nem elég tápláló a teje, ilyen nincs, nekem ezt szoptatási tanácsadó is megerősítette.

Az én lányom 4 hónapos, van amikor 3 óránként eszik, de van, amikor már 1 óra múlva ismét kéri.

Ne aggódj emiatt, jól csinálod!


Nekem is tápszert írt fel a doki, de eszem ágában sincs kiváltani, amíg van elég tejem.(mellesleg le is váltottam azóta a dokit)

2013. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó,köszönöm,nagyon megnyugtató volt a válaszod.Ezt sem értem,hogy a védőnő is azt mondja, legalább tartsuk a 3 órát,de az igény szerinti szoptatásnak pont az a lényege,hogy akkor, amikor a baba kéri.Akkor,hogy hagynám még egy órán keresztül sírni?...
2013. ápr. 11. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Na a védőnők a másik kategória...olyan felesleges szakma, én sokkal több mindent tanultam netről, könyvekből, mint a védőnőmtől akinek még saját gyereke sincs.


Ő is rágta a fülem a tápszer miatt, de az anyai megérzéseimre hallgatok, nem rá. Még a terhesség alatt meg eltiltott a dinnyétől és közölte, havi fél kg-ot hízhatok, pedig normál testalkat vagyok. Ennyit róluk.

A gyerekem boldog, kiegyensúlyozott és egészséges.

Hallgass te is az ösztöneidre.

2013. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem orankent evett 3-4 honapos koraig, most orulok, hogy 2 orankent eszik! Teljesen normalis, etesd ahogy keri. Nekem is sok a tejem csak ugy omlik.
2013. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehogy tápszerezz, nekem ugyanez volt, kb 5 hónaposan kezdte ritkítani!!
2013. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!