Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz anya? 3 hós a...

Jó vagy rossz anya? 3 hós a babám két hete tápszeres pótlást kell adnom neki az anyatej mellé. Fejtem, urticát szedtem, óránként szoptattam, nem lett több tejem.

Figyelt kérdés
Sajnos mindenhol azt hallom és olvasom hogy hat hónapig csak szopjon a baba meg ne adjunk gyümit és zöldséget mert halálos beteg lesz szegény?Azok az anyák akik 10 éves korukig szoptatják a gyereküket miért alázzák porba azt aki nem tud szoptatni? Tényleg beteg lesz a gyerekem ha már nem szoptatom? Kicsit túl van lihegve ez a dolog nem gondoljátok? Aki nem tud szoptatni halálra ítéli a babáját? Sajnos ez jön le. LLL STB. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. Sírógörcseim vannak amióta tápszert adok neki pont az ilyen elméletek miatt. írjatok minél többen!
2010. júl. 27. 07:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
30%

Egy babaának 3 hónapos kora után már nem kell feltétlenül szopnia. Ez csak újabban divat. 3,5- 4 hónaposan már kaphat gyümölcsöt,kekszet,főzelékféléket. Természetesen fokozatosan. Nem az a jó anya,aki még 2-3 évesen is szoptat,mert akkor már az anyatej inkább káros,mint hasznos. Az sem rossz anya,aki egyáltalán nem tud szoptatni. Az a rossz anya,aki egyáltalán nem törődik a babájával,nem ad neki rendesen enni stb.

A sok ostoba,reklámokban hívő beszólókkal ne törődj. Ha nincs tejed, a babád akkor is egészséges gyerekké fog majd fejlődni.

2010. júl. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
48%
Jó reggelt! Na, én ugyanígy voltam... Pótlással, meg fejéssel, meg tejserkentőkkel + 2-szer mellgyulladással 6 hónapos koráig tudtam adni anyatejet a kisfiamnak. Tiszta depis voltam. (mondjuk szerintem a harmonikus anya-gyermek kapcsolat nem az anyatejtől, hanem a bennsőséges együttlétektől, összebújás, stb... alakul ki, szóval a stressz többet árt, mint a tápszer), most 8 hónapos a babám, még sosem volt beteg (kopp-kopp), viszont a környékbeli kisbabák, akik kizárólag anyatejet kapnak, minden a nagykönyv szerint van, már mind voltak betegek, egyről tudok, aki hörghurutos volt, gyógyszert szedtek pici csecsemő korukban. Én is legalább 1 évig szerettem volna szoptatni, de ha már így alakult, örülök, hogy a Picúrom egészséges, szépen fejlődik, és elfogadja a tápszert, nem kell majd 2 éves korában sírások között, nagy küszködve elvennem tőle a cicit. Szép napot, jó babázást és sok boldog percet!
2010. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
46%

Ez engem is néha feldühít,teljesen megértelek!

SEMMI KÖZE A SZOPTATÁSNAK AHHOZ HOGY MILYEN ANYA VAGY!!!


Én is 3 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat,nem volt már annyi tejem és egy petefészekciszta miatt gyógyszert szedtem és abbahagytam a szoptatást.

Amikor a gyerekorvos kérdezte hogy anyatejes?mondom nem már csak tápszer és említettem neki az imént leírtakat amikor megszólalt hogy:-na,csak nem a mellébe volt a ciszta vagy mi?!?!?


A vége felé már csak 40-50 ml tejem volt egy napra ő meg már 800 ml-t evett meg!

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod!!

Nem ettől függ milyen anya vagy /leszel!

2010. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan már és aki egyáltalán nem tud szoptatni egészség ügyi okok miatt,vagy mert egyszerüen a baba tejcukor érzékeny.A testvérem született így és anyukámék úgy hozták ki a korházból hogy főtt csirkecombot meg sárgarépát meg még kitudja mit írt neki az orvos az étrendjébe.Anyukámék a saját felelőségükre hozták haza a tesómat mert az orvosok szinte lemondtak róla,de anyukám nem.Azóta eltelt35 év és teljesen egészséges 2 gyerekes családapa lett belőle.Én az első fiamat talán másfél hónapig tudtam szoptatni,a másodikat 2-ig.Pedig szedtem én is a csodaszereket de hiába.Na de mindegy erről úgy sem tudod meggyőzni azokat akiknek szerencséjük van és ömlik a tejük.
2010. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sok tejem volt,ám a lányom 7 hetes korában úgy döntött,hogy nem akar szopizni.Hiába fejtem ezerrel úgy sem volt hajlandó elfogadni.Maradt a tápszer mert éhen nem halhat.Nem szopisztrájk volt.Védőnő,gyerekorvos is azt mondta,hogy ritka de előfordul.

Nincs bűntudatom a tápszer miatt.Neked se legyen.A lényeg,hogy boldog kiegyensúlyozott legyen a baba.

2010. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehető orvosi és népi módszerrel próbálkoztam, kb 2 hónapos koráig, de tejem csak annyi lett, hgy nyugtatásként szopizott a kicsim. Mérhetetlen mennyisgeket tudott csak enni. 3 hetesen már főként tápszeren élt a kislányom. Én voltam a legszomorúbb nő, amikor már el sem fogadta a cicit. Itt sírtam, mert olyan jó érzés volt a szoptatás.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy nem lehet egészséges mind fizikailag, mind lelkileg a kislányom.

2010. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos kisfiamat még szoptatom, 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a szoptatás-nem szoptatás dönti el, hogy milyen jó anya valaki. Ha úgy érzed mindent megtettél és nem sikerül tovább szoptatnod, akkor rossz anya már biztos nem vagy, emiatt ne legyenek nyugtalan napjaid! Örülj, hogy eddig is tudtad szoptatni. Egyébként meg a tápszerek már nem olyanok mint régen, teljesen jók, semmi baja nem lesz a babának tőle! Viszont 6 hónapos koráig akkor is érdemes csak tápszert adni, mert az könnyebben emészthető mint a zöldség, gyümölcs, bébiétel, hadd fejlődjön a baba emésztőrendszere. A betegeskedésről meg annyit, hogy a környezetemben van olyan aki 16 hónapig szoptatott mégis beteges a gyerkőc, és olyan is aki csak 4 hónapig szoptatott a kisfia meg még nem volt igazán beteg! Tehát ez nem törvényszerű! Tehát ne stresszeld magad, hogy már nem tudsz szoptatni, ettől még nagyszerű anya vagy, a babádnak pedig egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukára van szüksége, nem egy idegzsábára!!! :)


Sok boldogságot és jó egészséget nektek!

2010. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
66%

az első fiam 16 hónapig szopizott,volt tejem bőven, akkor már a 8.hónapban voltam, érkezett a lányom. Ő kb. 3 hónapos korától folyamatosan üvöltött, szt hittük hasfájós, aztán egyik hónapban nem gyarapodott a súlya, akkor már biztos voltam benne, hogy éhes, de sem a doktornő, sem a védőnő nem akart tápszert ajánlani, mondván, amíg van tej, szopizzon. Következő hónapban fogyott (!), akkor végre adhattam neki pótlást.


A harmadik gyereknél kíváncsi voltam, mi lesz, anyatej, vagy tápszer. 2 hónapos volt, nyűgös lett, sokat ordított. Na, vele már nem vártam meg, hogy fogyni is kezdjen, elballagtam a DM-be, vettem tápszert, a doktornővel pedig tényként közöltem, hogy adom neki.

Hiába volt sok tejem (mert sok volt) de olyan volt mint a víz, épp csak a tetején volt 3-4 mm réteg zsír (etetés után kifejve)


Nem tartom magam rossz anyának, és bosszant nagyon, mikor az ősanyák hangoztatják, hogy szoptatni márpedig muszáj, mert különben nem lesz erős immunrendszere ( az anyatejes fiam többször beteg, mint a tápos lányom)nem lesz kötődés (dehogynem), meg hasonlók.


A szoptatás része ez anyaságnak, igen, és nagyon jó érzés, de nem kell mindenáron erőltetni, a fontos az, hogy a gyereknek jó legyen. És ha ő a tápszertől lakik jól, hát istenem...

2010. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
50%
3 hónapig volt elegendő tejem sajnos már lecsökkent én megkezdtem a hozzátáplálást és minden szopi után kap zöldséget,gyümit,főzeléket esti lefekvés elött pedig tápszert és átalussza az éjjelt.Most 5 hónapos és 7 kg.Teljesen nyugodt vagyok nem hinném hogy rossz lennék annak ellenére hogy engem is támadnak itt a fórumon.Ne legyen síró görcsöd mert nem érdemes csak magatokkal foglalkozz.
2010. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
50%

Az előttem írók minden lényegeset leírtak.

Csak csatlakozom azok táborához, akik rövid ideig tudtak szoptatni, addig is megküzdve minden cseppért.

A lányom 2 éves, 1-szer volt beteg, kb.3 napig (és én is tapasztaltam, amit valaki már szintén írt, hogy az ismerős szoptatott babák meg sorozatban lettek betegek.)


Őszintén? Én már meg sem hallom, ha valaki ilyen vagy hasonló megjegyzést tesz, vagy akár céloz valami ilyenre.

A pici nálam 4 hónapos, úton útfélen megkérdezik, hogy szoptatok-e? Mintha ezen múlna az élete...

Ha idegen kérdezi, akkor azt mondom, hogy persze, csak szopik a baba.

Persze sokan jószándékból akarnak tanácsokat adni, csak azt nem gondolják, hogy az ember már mindent kipróbált előtte, megharcolt érte fizikailag, és megküzdött a kudarccal lelkileg is.

Mivel most a 2. gyerekkel kerültem ebbe a helyzetbe, már nem betegedtem bele (annyira). Nincs tej, kap tápszert és kész.

Túl van misztifikálva az egész!!!

2010. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!