Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországban élő kismamák,...

Németországban élő kismamák, anyukák! Ti magyar nevet adtok/adtatok a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva szülök, Németo.-ban élünk mindketten magyarok vagyunk. Kislányunk lesz és nem tudom eldönteni,hogy magyar vagy nemzetközi nevet adjak a babának. Félek, h ha pl. Biborkát adok neki, akkor később nem fogja szeretni , mert itt hülyén ejtik ki stb. Német nevet vagy külföldies nevet nem szeretnék adni eleve a vezetéknév miatt sem, meg elvégre magyarok vagyunk :)
2013. ápr. 12. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Van sok nemezetközi "magyar" név, mint Anna, Hanna, Petra, Fanni, Emma, Liza, Éva, Krisztina, Szófia, Szonja... (Nyilván némelyiket ugye nemzetközi írásmóddal is lehetne). Én nem adnék neki nagyon magyar magyar nevet, ha nem itt készülünk lakni. Szép-szép magyarkodni, de ha a gyerek ott nő fel és ott fog élni, akkor kicseszés egy olyan név.
2013. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nemzetközi nevet adnék pl Viktoria,vagy Hanna..stb

a Bíborkát én még M.O.-on sem szeretném.nem akartam személyeskedni.bocs.

2013. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en fiamnak nemet apukaja van, kint elünk, kint született a baba.Az Aron nevet kapta ekezet nelkül (kint i svan ez a nev, de igen ritka).Tehat a nemet anyakönyvi kivonataban ekezet nelkül szerepel a neve. Most igenyeltük a magyar anyakönyvi kivonatat(mert ugye muszaj)ott ekezettel fog szerepelni a neve.Tehat mindegy melyik orszagban elünk majd kesöbb itt ekezet nelkül hasznaljuk, otthon meg ekezettel.
2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is Németországban fogok szülni nyáron. Én olyan nevet adok neki, ami van Magyarországon is (Kristóf) de német írásmóddal lesz anyakönyvezve. (Christoph) így az otthoniak és mi is hívhatjuk Kristófnak, de itt Christophnak fogják hívni.
2013. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Testvérem kint ment férjhez némethez, ők a Mira nevet választották, azt is használják Magyarországon is és még sok más országban.
2013. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is nemrég született kisfiam, Németországban élünk. Mi magyar nevet választottunk, egyszerűen, mert ez tetszett. Szerintem annyiféle eredetű név van már itt is, hogy egyáltalán nem lesz hátrány, ha nem német nevet választasz.
2014. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!