Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első babánk ágyának helyét...

Judyt77 kérdése:

Az első babánk ágyának helyét tervezzük egy amerikai konyha-nappalis+ 1kis hálószobás lakásba. Hol lenne a legjobb helye?

Figyelt kérdés
Ha a nappaliban aludna, akkor is azonnal hallanám, mert a két szoba olyan közel van egymáshoz és terveim szerint kimennék hozzá, ha felkel. A nappali nagy ülő-fekvő garnitúrán tudnám szoptatni. Szeretném, hogy megtanulja, hogy egyedül alszik,és anya és apa együtt alszik. Viszont nappal, ha a nappali túl zajos, aludhatna a nyugodtabb kis hálóban egy másik kiságyban. Hozzá lehet ilyenhez szoktatni? Vagy ez hülyeség? Nemrég rendeztük be a lakást (nem túl olcsón), most nem tudnánk teljesen átrendezni, hogy a nappali legyen a mi hálónk és a picié a kisszoba. Kérlek segítsetek a véleményetekkel. Köszi!

2013. ápr. 12. 17:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Az én párom hajnalban kell, neki is ki kell aludnia magát, így én is féltem az együtt alvástól picit. Éjszaka mindig én kelek fel hozzá. Aztán többször is volt, h párom megkérdezte, h felkelt éjjel a pici? :) Igen... Mai napig 2-3x felsír éjjel vagy hajnalban. De párom még nem menekült ki a nappaliba egyszer sem. Hétvégén szoktam hagyni aludni, ha fáradt, kijövünk a picivel játszani a nappaliba.
2013. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves "8-as" :-) ! Ez megnyugtatóan hangzik. Végülis az én párom is jó alvó.

Kedves Válaszolók! Még rágódok a válaszokon, de minden story alakítgatja a véleményem.

Köszi!!

2013. ápr. 12. 18:42
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes amit írsz...

2 lehetőség van (szerintem):

1. ha a baba jó alvó lesz, akkor miért zavarna titeket az, hogy veletek van a szobában?

2. ha a baba nem lesz jó alvó...na akkor szerinted hogy lesz együtt alvás a pároddal? Mert vagy egész éjszaka kint leszel vele a nappaliban, vagy odabújsz a párod mellé, bezárod a szoba ajtaját, hogy ne halljátok a gyerek sírását és ti alhassatok nyugisan? Vagy hogy gondolod, most komolyan?

Nincs az a pénz amiért külön raktam volna...ha ne adj' Isten valami történt volna éjszaka és én nem vettem volna észre? Soha nem tudtam volna feldolgozni!

...és még sorolhatnám...

2013. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez logikus megközelítés. Igazság szerint én csak a szoptatásokra gondoltam... :-( Arra még nem is, mi van, ha rossz alvó lesz.. ciki.. Mondom, hogy minden vélemény továbbvisz :-) Köszi!
2013. ápr. 12. 18:58
 15/17 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen lakásunk van. Mi a hálobol csináltunk gyerekszobat és első estétől ott alszik egyedül. Van babaőr vanlégzésfigyelő és az egész lakás olyan pici, hogy pár lépésre van tőlem. Mostmár nappal sokat van velünk, de jobb neki a szobajaban, mert ha főzök, mosok beszélgetünk ő akkor is nyugodtan van. Ha nektek jo a 2 kiságy, szokatsd úgy, a baba könnyen megszokja ha rendszer van az életében.
2013. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is két szoba van. A hálóból gyerekszoba lett. A franciaágyat eladtuk (nem fért be tőle a kiságy és a többi babaholmi) és betettünk egy kisebb kinyithatós ágyat, amin gyakran szoktam aludni, ha éppen rosszabb éjszaka van. Egyébként elejétől fogva külön szobában alszik. A nappaliban levő kanapét is lecseréltük egy kényelmesebbre,nagyobb, kihúzhatósra, amin mi alszunk.

Nálunk így alakult.

Amíg pici volt, gyakran aludt napközben a nappaliban egyébként, később ő maga igényelte a kiságyat az alváshoz.

A gyerekszobában van a sok játék is, amiből persze napközben kerül a nappaliba is bőven. Mondjuk nálunk a konyha-étkező külön van.

2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a baba a mi ágyunkban alszik, hogyha éjjel felkel szopni a lehető leghamarabb mellre legyen rakva és aludjon mindenki tovább. Igy lehet a legkipihentebb lenni.

Mi nem mondjuk a rokonoknak, és van egy kiságy is a látszat kedvéért :)

(nem olvastam el az összes választ, úgyhogy lehet ismétlés vagyok)

2013. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!