Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megtanítani inni...

Hogy lehet megtanítani inni pohárból a babákat?

Figyelt kérdés
olyat is hallottam már hogy újszülötteket is pohárból itattják!!ez igaz? az én kislányom 7 hónapos és nem akar pohárból inni!!sír,és fintorog az egészet kiköpi!!segítsen v.ki!!
2008. jún. 13. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan, aki már a kezdetektől pohárral itatja a gyereket.


A te esetedben nem kell erőltetni, ha nem akar pohárból inni, majd megváltozik. Érdemes venni egy "csőrös" poharat, mert az átmenet a cumisüveg és a pohár között.

2008. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de visszont nekem azt mondták hogy a csőrős pohárból neittasam mert akkor nem fog rendes pohárból inni csak majd jóval később!!szóval nemtudom!!
2008. jún. 13. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
ÉN ELŐSZÖR 5 HÓNAPOSAN KISKANÁLLAL KEZDTEM ADAGOLNI A VÍZET ÉS AMIKOR MÁR NEM TUDTAM NEKI OLYAN GYORSAN ADNI AHOGY KÉRTE AKKOR PRÓBÁLTAM A POHARAT KI.ELŐSZÖR A FELE FÉLREMENT DE AZTÁN 1-2 HÉT MÚLVA MÁR HOZZÁSZOKOTT.
2008. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ebben a korában még egyáltalán nem próbálkoztam. 14 hónapos kora körül kezdtem el pohárból itatni, addig a cumisüveg cumiját lyukasztgattuk nagyobbra. Egy hónapon belül fogta a poharat és segítséggel ugyan, de egyedül ivott. Most 20 hónapos, leveszi az asztalról a poharat, iszik, majd visszateszi, sohasem folyik mellé, nagyon ügyes. A csőröspohár nálunk kimaradt, pedig kétfélét is vettem neki, de nem jött be. Szerintem még várj egy kicsit. Miért akarod, hogy pohárból igyon? Ha esetleg cumisüveg-függőségtől tartasz, szerintem az korai még, nyugodtan hagyhatod, hogy abból igyon.
2008. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 1évesen "vontam meg" a cumisüveget és kapott egy halom itatópoharat mire megtaláltuk az igazit.

Aztán olyan 1,5évesen elöbb szívószállal tanult meg és pár hónapra rá pohárból.

Mondjuk és már aggódtam,hogy sosem fog már pohárból inni,de egyik percről a másikra áttért és azóta is "önkiszolgáló".

2008. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!