Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a Milumil 7 gabonás...

Aki a Milumil 7 gabonás péppel vezette be a glutént, válaszolna?!

Figyelt kérdés
Mikor kezdted? Milyen adagban? Növelted idővel az adagot? Tényleg felbontás után 3 hétig jó csak? Köszönöm!
2013. ápr. 15. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt a lányom. Először 1 kiskanállal tettem a gyümibe (4 hósan kezdtük a hozzátáplálást), aztán pár nap múlva már 2 kanál és így tovább. Lehet tápszerrel is készíteni pépet, olyant is kapott,kb.6 hónaposan.Elvileg 3 hétig jó, de szerintem azért tovább is eláll...
2013. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos korában kezdtük, úgy, ahogy az első írja.


Szerintem csak azért van a 3 hetes limit, mert utána (ha esetleg párásabb közegben van tárolva) összeállhat.

2013. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a glutént 6 hónaposan. Kibontottam, beletettem egy 7 decis befőttes üvegbe amennyi belefért, a maradékot visszaragasztottam cellux-szal. Nem tudom, mennyi idő alatt fogy el egy üvegyni, de lehet, hogy több, mint 3 hét, nem is figyeltem, hogy ez rá van írva, de szerintem azért, mint sok egyébre, hogy dobd ki és vegyél másikat.

Beletettem egy tápszeres adagolókanalat, és napi 1 kanálnyit tettem a gyümölcsbe, keverve mással, pld sinlac, DM-es köles, vagy amaránt pehely. Kb 1 hónap után napi 2 kanálnyit, aztán újabb néhány hét után házi kenyér. Azóta sokat olvastam erről, ma már nem adnék ennyit, egy éves koráig elég napi 1, vagy 2 naponta 2, vagy ha kap mást, pld főtt tésztát, akkor az. Mivel nem tudjuk, milyen arányban van benne a 7 féle gabona, aminek csak egy része gluténes, nem tudjuk mennyiben van annyi, mint a hivatalos adag napi fél háztartási kekszben.

A védőnő szerint azért jobb a háztartási keksz, mert abból tudjuk, mennyi kell. De az tudjuk, tele van minden művel, a milumilban meg legalább vitaminok vannak.

2013. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!