Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép vagy zöldség?

Tejpép vagy zöldség?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 hós, 9 kg. 3 hete éjjelente 2-3x ébred és enni akar. Eddig csak 1x kelt. Mindenki azt mondja, hogy biztos már nem elég laktató a tejem (pedig ebben a hónapban is 600 grammot hízott a babám)és ezért ébred ilyen gyakran. Én meg a fogzásra fogom, mert elég duzzadt az ínye és fehéredik, viszont éjjel, amikor ébred, mégsem lehet látni,hogy fájna neki. A védőnő ajánlotta, hogy tejpépet adjak neki, hogy jól lakjon és aludjon többet. Eddig kizárólag anyatejes volt.Én inkább gyümölcsöt vagy zöldséget adnék szívem szerint, mert félek, hogy még jobban fog hízni. És a tejpépet minden babának adnak hozzátáplálásnál, vagy nem? Egyáltalán adjak már neki valamit, vagy még várjunk egy kicsit? Nagyon köszönöm, ha írtok!
2009. szept. 24. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom 6,5 hónapos, 2-3x kel éjjel.

Eszik egy kicsit és visszaalszik.

Szerintem nem éhes, hanem a foga lehet, ezt abból gondolom, hogy egész nap nyűgös, ha alszik, sokszor felsír.

Amúgy napjában 1x eszik gyümölcsöt, a többi anyatej.

Amíg nem evtte csak tejet, addig is felébredt, 4 hónapos kora óta elég rosszul alszik.

A súlygyarapodása jó, forog, ül, áll,úgyhogy én nm adok neki semmit, csak azért, hogy jól teletömjem.

Mellesel múltkor maradt az anyatejből, amit a gyümölcshöz raktam délben , próbáltam neki este odaadni, de nem nagyon kellett neki.

Egyébként a védőnőknem valamiért mániájuk a tejpép.

2009. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen el kellene kezdeni a hozzátáplálást, hogy ismerkedjen más ízekkel és fokozatosan térjen át szilárd ételre. Az a tapasztalatom, hogy a mai tejpépek sem hizlalnak jobban mint az anyatej de esetleg már igénye van a sűrűbb ételre is a babádnak. Szerintem szopizás után kínáld meg először egy kis adaggal.A főzeléket inkább de. 11óra körül érdemes adni .
2009. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vlszeg a foga jon. nekem hat hósan kezdett felebredni (tápis), a foga miatt. eleinte adtam neki kajat, mert azt hittem ehes (600at eszik naponta mindenestol)de aztan nem adtam neki, es siman visszaaludt. ket hete megy ez a mizeria a foga miatt, meg mindig nem torte at az inyet csak feher
2009. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csaknem biztos, hogy a foga, ez a "ne elég tápláló a tejed", ez ÁÁÁÁ...

Én sose adtam tejpépet, szerintem felesleges...

3 gyerekem van, mindegyiket csak szoptattam, majd hozzátáplálás fokozatosan.

Ha 9 kg, akkor nincs gond a tejeddel :-), ne aggódj ezen.

Este kend le Dentinox géllel neki, akor jobban alszik.

Az enyém 8 hónapos, időszakonként nehezen alszik éjjel a fogzás miatt 5 hónapos kora óta, de a tejjel nincs gond... Napközben egyszer már kap gyümölcsöt vagy főzeléket, aztán annyi. Kenem neki, az segít.

Szintén jó a Viburcol kúp is, este egyszer.

2009. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 24. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!