Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen irigyek az anyukák?

Miért ilyen irigyek az anyukák?

Figyelt kérdés

Van két gyönyörű lányom, a nagy jövőhónapban tölti a 2.5 évet a kcsi pedig tegnap volt 7 hónapos.

Átlagos család vagyunk, hitellel,de igyekszem őket szépen öltöztetni.

Reggel mentünk boltba, sétálni, a nagyon csini tavaszi szandálcipő, farmerruha,tavszi kavát, a kicsi ült a babakocsiban, vékony kabi famer, kocsicipő.

Elment mellettünk két anyuka, ismerjük egymást.

Az egyikőjük mindig sminkelve, csinosa, de a gyermekei csakis kinőtt /foltos ruhákban, koszoson, maszatosan, a másik pedig csak a melegítőnacikat ismeri, Mert "a gyereknek jó van az".

Elmennek mellettünk, és hallom melegítős anyukát: "pf, láttad ezt, minek ennyire kiöltözni"???


Most komolyan, neki miért fáj ez, vagy mert gyerek járjon melegítőbe??


2013. ápr. 16. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, miért fáj nekik. Ennyire irigyek és rosszindulatúak az emberek...
2013. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Biztos azért irigyek mert Ők ízlésficamosak :)! Hadd legyen már szépen felöltözteve az a gyermek. Én a játszóra mackóba öltöztetem, de ha vásárolni akkor csini cuccokat adok a lányaimra.
2013. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez két véglet. A gyereket folyton csini ruciba, szép cipőbe stb. öltöztetni szerintem sem szerencsés, de a foltos melegítőtől is falnak megyek.

Én a magam részéről igyekszem a lehető legkényelmesebben öltöztetni a gyerekeimet (3 van), figyelembe veszem, hogy bár nagyon édesek kis szoknyácskában, azért a játszótéren a csúszdán vagy a homokozóban valljuk be, nem ideális. Ettől függetlenül nem szólom le, aki másként öltözteti a gyerekét - szíve joga. A foltos, koszos ruhák viszont kiverik a biztosítékot, mert ugyan vallom, hogy van igazság a mondásban, miszerint "a koszos gyerek boldog gyerek", vagyis szabad az enyémeknek is homokozóban hemperegni vagy leenni magát fagyival, de az tuti, hogy otthon is, másutt meg pláne figyelek arra, hogy tiszta, normális ruhában legyenek és nem nagyon érdekel, ha emiatt napi három mosás megy le, de még itthon is kicserélem rajtuk a cuccot, ha összekenik magukat.

2013. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom. Vannak ilyen anyukák. Én is szeretem csajosan, csinin öltöztetni a lányom, pedig legkevesebb az új ruhája, többnyire használtat hord, barátnőmtől kapjuk. Vagy szoktam turiban is vásárolni tök cuki ruhákat. Újakat szinte csak ajándékba kap. Szóval még csak azt sem mondanám, hogy pénz kérdése a dolog... Van, hogy ő is szabadidőben van, de azok sem kinőtt, foltos ruhák...melegítős cuccban is lehet a gyerkőc csini, ha az a ruha nem nyúlott, koszos, foltos stb... :)
2013. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj, hát ha játszón vagyunk, vagy itthon fetrengenek a homokban, nálunk is melegítő anci és póló.

De ha felmegyünk kicsit a városba,akkor ne abba vigyem már. Legalábbis én így vagyok vele

2013. ápr. 16. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon rosszul eshetett neked nekem is rosszul esne. Nekem 2 fiam van de igyekszem őket szépen öltöztetni de értelemszerűen annyira nem látványos ha "kiöltöztetem őket" és nem melegítőben vannak mondjuk (mondjuk mi CSAK udvarra megyünk melegítőbe meg biciklizni sarazni stb. ahol tudom hogy koszosak lesznek, még oviba sem küldöm őket tréningbe, felénk ezt az óvónők meg is szokták jegyezni holott arra mindig ügyelek hogy puha kord vagy farmer naci legyen rajtuk amiben tudnak mozogni és gumisabb derékkal hogy egyedül intézzék a pisit öltözést stb.)

Senkinek semmi köze hozzá hogyan öltözteted őket jó nagy paraszt aki így füled hallatára be is szól:(

Amúgy meg másik végletbe is lehet esni az is biztos ezt most nem rád értem, egyik barátnőmnek egyszem kislánya van és hát a gyereknek vagy 5ször annyi ruhája van mint nekem, komplett kis gardróbja van minden kollekcióhoz szetthez külön kiscipője hajpántja hajcsatja, döbbenetes:)) Ha valamit véletlen összekoszol szegény kislány akkor már kompletten az egész kollekciót ki kell cserélni rajta mert hogy néz az ki hogy a pillangós kiscipőhöz a nyuszis koll. felsője vagy ilyesmi...szóval azért ez már durva:)

2013. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy irigyek, csak nem tudják elfogadni ha valaki máshogy gondolkozik a gyereknevelésről, mint ők. Nem mintha így joguk lenne beszólni.
2013. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy öltöztető mániám, de nem érdekel ki mit mond. Nem az ő pénzükből teszem, nem ártok senkinek. Amúgy én úgy veszem észre, hogy a játszótéren is mindenki fel van normálisan öltözve, nincs szakadt stb. ruhában egy gyerek sem. Nem 5 ezer forintos felsőkben vannak/vagyunk persze, de nem is a másik végletbe. Ha megyünk valahová akkor pedig tényleg szépen vannak felöltözve. Ahogy mi szülők is. Nem megyek le szakadtan, lestrapált ruhában a játszóra (otthon sem vagyok benne), és normálisan felöltözök ha megyünk valahova. Nem értem a gyerek mitől más. Mi sem vagyunk multimilliomosok, de nem is kell csórón kinézni:)
2013. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogy miért irigyek azt nem tudom de ne törödj vele ,én is ha elmegyek valahová akor szépen felöltöztetem a gyerekeimet.
2013. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj ez nálunk is így van ! Nekem van egy 7 éves lesz Agusztusba , 2.5 éves , 6 hónapos kislányom ! Én mindig csinosan öltöztettem őket ! Nálunk itt kisvárosba , nagyon kevés olyan anyuka van , aki nem úgy viszi a gyereket ki , hogy melegítő , vagy mert kisvárosba lakunk csak valami kinőtt / foltos ruha ! A nagyobbik lányom is még ovis most megy majd iskolába , a kicsik pedig még itthon vannak , ma nem voltunk oviba , mert ilyen jó időbe úgy gondoltam had maradjon itthon így utolsó évesen közel a ballagáshoz . Szóval mentünk a boltba a lányokon a nagyobbikon harisnya , farmer , kis bőrdzeki ami nem ilyen hoszú ha nem olyan mint a boleró , és fekete topánka , a középsőn farmer , tunika , a kicsi pedig a babakocsiba virágos farmer , és fölső meg kardigán . Jön felém két anyuka megálnak előttem és ezt szólják nekem :

Te hova öltöztetted a gyerekeidet , nem kifutón vannak ?! Nem tudsz rájuk adni normális ruhát adni , ami nekik is kényelmes ?! Ja és ez a babakocsi amibe a gyerek van csak neked tetszik nem veszed észre , hogy neki nem is kényelmes !? És elmentek ! Hozzá teszem egy , hogy egy cybex babakocsink van , szóval nem Stokke semmi ilyen !

Nem tudom miért ilyen irigyek arra , hogy én normálisan öltöztettem őket ! Persze ha játszótérre megyünk akkor melegítő , legins van rajtuk!

2013. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!