Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire rohamosan...

Tényleg ennyire rohamosan fejlődnek a babák?

Figyelt kérdés
Annyian írják itt, hogy 8-9 hónapos babájuk már a bútorok mellett lépeget, nem korai ez még? Én babám 8,5 hónapos, de még nem kezdett el kúszni sem, de forog minden irányban és tud ülni, de nem hiszem, hogy ennyire el lennénk késve!
2013. ápr. 18. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek így, kinek úgy felődik a babája. Miért lenne korai, ha magától csinálja?

Valamelyik már 1 évesen szövegel, a másik még 2,5 évesen is csak értelmetlenük magyaráz.

Hatalmas különbségek vannak ekkortájt még a gyerekek között. Kb 4-5 évesen már mind hasonló szinten lesz, de akkor is valamelyik legoban lesz jó, valamelyik a rajzban, valamelyik már biciklizik két keréken 3 évesen. Ne csodálkozz, két ember nem egyforma.

2013. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kora. De nem is gáz, ha még nem áll, viszont ennyi idősen már rég kéne kúsznia.
2013. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg mások a babák és attól, hogy ti még nem juttotatok oda, nem korai. Kisfiam 4 hónaposan kúszott, 7hósan lépegetett a bútorok mellett és nem tartottam korainak. Viszont 8,5 hónaposan már kúsznia kellene a babádnak...Oké, hogy más-más ütemben fejlődnek, de valami oka van annak, hogy "lusta". Lehet, hogy feláll majd nemsokára és kihagyja a kúszás, mászást, na de az sem jó a későbbi fejlődésében.
2013. ápr. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért is kellene már rég kúsznia? 9 hónapos korig kell kúszni és ő még csak 8 és fél hónapos.

Ne foglalkozz másokkal. Az én 8 és fél hónapos babám is kb. úgy fejlődik, mint a tiéd, sőt ülni sem tud. Pár napja négykézláb kutyázik. A tiéd is egyik napról a másikra elkezd majd kúszni-mászni. Gondolom jártok a gyerekorvoshoz, jár hozzátok a védőnő. Majd ők szólnak, ha baj van.

2013. ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden mozgásra meg van adva egy időintervallum, ami normálisnak tekinthető. Pl. a kúszás 6 és 9 hónapos kor között. Az sokkal furcsább, hogy egy baba 4 hónaposan kúszik, mint hogy 8 hónaposan nem. Egyébként a túl korai átfordulás, állás, lépegetés lehet a feszes izomzat jele. Szóval engem sokkal jobban aggasztana, ha 7 hónaposan lépkedne, mert az nincs benne a normál tartományban, míg a 9 hónapos kúszás a normál tartományba esik.
2013. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megvan adva igen.

9. hónaposan Legkésőbb ebben a korban elkezd kúszni, a gyorsabban fejlődő babák már másznak és felállnak. Ha a hónap végére sem kezd el kúszni, fordulj orvoshoz.


10. hónaposan A kúszásból fokozatosan mászni kezd, majd önállóan felül és feláll. Ha a hónap végére sem kezd el mászni, kérdd orvos segítségét.

2013. ápr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Forog és ül? De azt hogy csinálja forgásból? Bocsi csak nem tudom elképzelni hogy forgásból hogy tud felülni... vagy ülteted? Az nem ugyanaz akkor még nem elég erősek az izmai ha csak ültetve ül meg és nem magától.
2013. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Én is aggódom, hogy még nem kúszik a kislányom, csak hátra felé tolat. Igaz, hogy még magától nem ül fel, de ha felültetem, de nem túl gyakran, akkor nagyon szépen megül egyenesen. Nagyon hanyag a védőnő meg orvos, a védőnő, ha 3-szor volt kint a 8,5 hónap alatt vagy maximum 4-szer. 8 hónaposan voltunk mérésen, de meg sem kérdezték, hogy kúszik-e már, én meg nem mondtam, mert úgy voltam vele, hogy úgyis megyünk az ortopédushoz, ő azt mondta, hogy legyen többet hason, de még semmi teendő nincs ezzel, hogy még nem kúszik. De, ha 9. hónapig sem kezd el kúszni, azért megemlítem a gyerekorvosnak és majd elmondja, hogyan tovább, de nagyon bízom benne, hogy addigra már kúszni fog.
2013. ápr. 19. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!