Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiakadtok néha azon, hogy itt...

Kiakadtok néha azon, hogy itt mindig csak olyan gyerekekről írnak, akik az átlagnál gyorsabban fejlődnek?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarok vitát elindítani, csak valahogy ez most kijött belőlem.

Van egy 16 hónapos kisfiam, és a védőnő szerint úgy fejlődik, ahogy az a nagykönyvben le van írva. Azonban ahányszor olvasgatom ezt az oldalt, mindig megrémülök, hogy talán le van maradva a többi gyerektől, mert egy csomó olyan dolgot írnak hasonló korú gyerekek anyukái, amit az én kicsikém még nem csinál. (Pl. olvastam, hogy 15 hósan már biliztette a gyereket...stb.)

Ezektől én egy kicsit kiakadok. Ti nem vagytok néha így ezzel?


2011. jún. 17. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem, 15 hónaposan amúgy még baromság (szerintem), mert nem érett meg rá. Próbálkozni lehet pl. én is leveszem a 13 hós lányomról a pelenkát ha kint vagyunk a kertbe, de ennyi. Úgyis bepisil és csak nézi, hogy mi az...

Amúgy ez nagyjából a kamuk oldala.

Tudod az én gyerekem az anyaúristen!!! a tiéd meg a semmi...nagyjából

2011. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

jujj azt én is olvastam. ezzel még nem is lenne semmi baj ha próbálkoznak de azt írja, egy hónap múlva már csak bilizni fog. szegény baba, ez még komolyan vissza üthet.

nem, nem érzem, hogy le van maradva a babám, úgy érzem vannak furcsa anyák akik hülyeségeket kényszerítenek rá a babájukra ahelyett, hogy megvárnák, megérjen rá

2011. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Eszemben sincs hasonlítgatni a gyerekemet másokhoz. Tudom, hogy nagyjából mi az, amit egy gyerek átlagosan tudhat bizonyos életkorban, de soha nem izgultam, ha az enyém épp nem a betöltött x. hónaposan csinált valamit.. Amíg láthatóan boldog, kiegyensúlyozott, látható, hogy fejlődik, okosodik, fölösleges ezzel foglalkozni. Mondjuk, én úgy gondolom, hogy 15 hónaposan a bilizés még nem a gyerek, hanem anyuka ügye... Attól, hog y valaki óránként, 2 óránként ráülteti a gyerekét a bilire és véletlenül az akkor pisil is, az messze van még a szobatisztaság fogalmától... Majd, ha a gyereked érett lesz rá, úgyis észre fogod venni azokat a jeleket, amelyek erre utalnak! [link] Addig meg ne izgasd magad mások miatt! Egyáltalán nem biztos, hogy a 15 hónaposan bilire ültetett kicsi hamarabb lesz szobatiszta, mintha te mondjuk csak 18-20 hónaposan fogod kezdeni... a különböző káros hatásokról meg ne is beszéljünk...
2011. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én csak anyósomtól vagyok kiakadva néha, aki mindent előbb szeretne, "mert az ő gyereke már...":)

De a viccet félretéve, engem nem igazán érdekel, hogy ki-mit ír, hogyan veszi fel a versenyt más anyukákkal. Felteszek egy kérdést, és rendszerint ki tudom szűrni, hogy ki az aki tényleg úgy ír, hogy tanácsot is ad. Olyan gyerek nincs, hogy "csodagyerek". Az egyik korábban mászik, de pl. később kezd el önállóan enni. A másik nem tud még 2 évesen bilizni, de 3 évesen összetett mondatokat használ. Szóval, mindegyik gyerek fejlődése más, azonos "kategóriákban " is! (pl. evés, öltözködés)

2011. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Kiakadok én is sok mindenen.

Egy pár példa ami az agyamra megy.


- Sokak szerint az nem anya, aki nem szoptatja a gyerekét legalább 2 éves koráig, de az az aki bébiétellel tömi és nem ő készíti, a tápszer méreg, no és a bébiétel nem az?!


Az én lányom a kezdetektől tápszeres (de 8 hónapig kapott anyatejet is) a bébiételeket nem ette meg, én főztem neki.


- Bilibe pisil-kakil 1 évesen, no majd később (előfordulhat hogy) be fog pisilni a korai erőltetés miatt.

Én is leveszem a pelust és ráültetem néha a bilire is, vagy ő hozza, de annyira nem érdekli még őt, amúgy 16 hónapos.


- 1 évesen folyékonyan beszél.

Persze az enyém is a maga nyelvén, de mindent megért és sok szót tud már.


Amúgy sok a kamu kérdés és a válasz is, szóval kétesélyes a dolog, mert nem mondom, hogy pl. nincs olyan baba aki már 1 évesen szobatiszta, de ritka.

2011. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem,de már kezdem magamat rosszul érezni amiért az én lányom mindent korábban csinált,mert rögtön mindenki azt mondja rá,hogy csak fényesíteni akarom a gyerekemet!

Ha kérdeznek,akkor válaszolok és utána rögtön jön az,hogy miért hagytam,miért erőltettem...semmit sem erőltetek és persze,hogy hagyom,hogy felálljon és elinduljon amikor akar.Lekötözni nem fogom és egy baba érzi,hogy mit tud megtenni és mit nem!

2011. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Néha én is elgondolkodom ezen, és bevallom, én is többször rákérdeztem a védőnőre, hogy minden rendben van-e. Nálunk is olyan a fejlődés, ahogy a nagykönyvben:)

Rájöttem, hogy egyszerűen nem szabad foglalkozni az olyan hozzászólásokkal. Nem magamból indulok ki, de el tudom képzelni, ha vannak, akik "ügyesebbé írják" a babájukat, mivel teljesen anonim az oldal.

Tisztelet a kivételnek, és a tényleg ügyes babáknak, mert biztos vannak.

Ha a védőnőd szerint jól fejlődik babád, akkor ne aggódj!

:)

2011. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Na én azt utálom, ha valaki megkérdezi itt, le vannak-e maradva, és a válaszok zöme az, hogy jaaj, dehogyis, minden gyerek más ütemben fejlődik, nyugi. Bár az enyém már 2 hósan megmászta a Himaláját. Könyörgöm, ez hogy lenne megnyugtató, ha 10-ből 8 válasz ilyen?
2011. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek. Az én kisfiam is a nagykönyv szerint fejlődik, és az nem is zavar, ha valakié gyorsabban, mert tényleg mindenki más, de az álszent kérdésektől kiakadok. Gondolok itt a "Nagyon le van maradva a babám, ha 10 hónaposan még csak 20 szót használ?" - típusú kérdésekre. Pontosan tudja, hogy jóval fejlettebb a gyereke az átlagnál, de mindenki csak dicsérgeti, hogy jaj, milyen okos, ügyes baba, akié meg nem csodagyerek, az könnyen elbizonytalanodhat.
2011. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 poci-maci ***** válasza:
szia én is kiakadtam vmelyk nap 1 kérdésen hogy baj e vagy baj e az amit éppen csinál a babája é shogy nem korai e még neki! és én leírtam a mi szitunkat hogy az enyém nem csoda gyerek nem is buta gyerek de a tárasinál alacsonnybb és könnyebb is é sakkor mi vamn ha az én gyermekem csa 17hósan indult el önnálóan semmi örűljön az az anyuka akinek 11 hósan önnálóan megyen!!!
2011. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!