Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 6,5hós lányunk. Párom...

Van egy 6,5hós lányunk. Párom munkanélküli lett, spórolt pénzünk 0 ft, csak a gyes van 39ezer. Segitenétek pár infoban?

Figyelt kérdés
Mások is vannak ilyen helyzetben?Milyen támogatást lehetne igényelni,ami rendszeres?Álláskeresésit lehet nem adják meg páromnak az öröksége miatt (ez ft-ban semmi,csak részek itt-ott).Lányom tápszeres,bár ez nem drága,de már inkább hozzátáplálás van,tehát a gyümik/zöldségek sem olcsók.A kajára csak-csak elég egy hónapra a gyes összege,de pl rezsire egy ft nem marad...
2013. ápr. 19. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Aktív korúak ellátása. Az álláskeresési támogatásnak szerintem a világon semmi köze az örökséghez.

Kérhettek rendkívüli segélyt. Menjetek be az önkormányzathoz, ott segítenek!

2013. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

az álláskeresési nem függ az egyéb tulajdontól.


menjetek be a családsegítő központba, ott elmondják, hogy helyileg milyen támogatásokat lehet kérni.

gondolom emellett a párod keres azért munkát.


de végső megoldásként az is szóba jöhet, hogy mindketten dolgoztok (te gyes mellett részmunkaidőben), a kicsit meg ilyen idősen már be tudjátok adni bölcsibe.

2013. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem rezsi támogatást is fogtok kapni, anyukám kapott párezret, mikor "lerokkantult", bár az más szitu nyilván, de szerintem Ti is kaphattok :)
2013. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Rendszeres gyermekvédelmi támogatás+Lakásfenntartási támogatás.
2013. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mindenképpen menjen el munkanélkülire!! ha vannak szülők, kérjétek meg, segítsenek egy picit nektek, párod ne válogasson, menjen el bárhova ideiglenes (tesco árufeltöltő akár). önkormányzathoz is bemehetsz, megkérdezni, milyen lehetőségek vannak.
2013. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Először irány a családsegítő. Ők megmondják majd hogy mire vagytok jogosultak, de ilyen kevés bevétellel valószínűleg sokmindenre, van olyasmi is h átmeneti segély. Meg lehet h tárgyi támogatást is tudnak intézni, ruha stb.... Mindketten keressetek munkát, és ha te találsz előbb, akkor a férjed is otthonmaradhat GYESen, ha tápszeres a baba ő is el tudja látni már. Ha van valamilyen jótékonysági szervezet a környéken (Vöröskereszt, Máltaiak stb...) őket is meg lehet kérdezni, lehet tudnak adni tartós élelmiszercsomagot vagy ilyesmit. Férjed nem tudja eladni valakinek amit örökölt?
2013. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanígy alakult a helyzet sajnos :(! Mi szüleimnél élünk, így sokat segítenek, de örökre nem várhatjuk el tőlük! Rendszeres gyermekvédelmi támogatást és rendkívüli segélyt próbálunk most igényelni, már csak az igazolások kellenek! Menj be az Önkormányzatba és ott adnak papírokat, amiket ki kell töltened! Be kell majd menned az Államkincstárba és igazolást kell kérned a családi pótlékról és a GYES-ről!
2013. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Rendszeres és rendkívüli gyermekvédelmi támogatást,lakásfenntartási támogatást kérheted az önkormányzattól,bár ezeknek az igénylésekor ki kell tölteni egy vagyonnyilatkozatot,amiben a tulajdonotokat (autó,ingatlan) is be kell írni. Párod menjen el a munkaügyi központba,kérjen álláskeresetit (nem függ a tulajdonaitól),ami max 3 hónapig jár.Ha addig nem talál munkát,utána az önkormányzattól kérheti az aktív korúak támogatását (itt kiküldhetik közmunkára).Te is kereshetsz munkát,de a lányod 1 éves koráig nem dolgozhatsz,mert elveszik a gyest,viszont a párodnak átadhatod.
2013. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kap munkanélkülit,mert munkaügyis tanfolyamra járt.Az álláskeresésit meg újra folyósítják,de az is 22ezer ft csak,igy is csak 61ezer,amiből 50a rezsi.Nem tud eladni semmit a részeiből,mert önkormányzati dolgok is vannak,nekik kell x százalékot előre letenni a vevőnek,meg a társak öregek.Nem menne pikk pakk az eladás,nekünk meg most kell pénz.Apósom elhunyt sajnos pár hete,ígyis a szüleim adtak hozzá nagyon sokat,így ők sem tudnak segiteni.Másik,hogy kb 130km-re van minden rokonom.Munkát nyilván keres,el is vállalna bármit,ha felvennék.Rengeteg helyre adott le önéletrajzot,de eddig még semmi.
2013. ápr. 19. 15:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Jah és én tanuló vagyok még darabig,ha dolgozni mennék(mellesleg nekem se lenne munka) akkor lejönne az egyedülálló családi pótlék miatt vagy 1500ft,ami 6doboz tápszer.Jah,meg hát teljes gyes kiesne,és sima érettségivel én nem találnék olyan munkát,ami megérné.Nem lennénk kisegitve sajnos azzal sem,ha én találok munkát 60ezerért.ÉS páromnak se akarom itthon hagyni a kicsit.
2013. ápr. 19. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!