Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezüst nitráttal kiégetett...

Ezüst nitráttal kiégetett köldöke volt valakinek a babájának? Hogyan jött rendbe?

Figyelt kérdés

Ezüst nitráttal a köldök közepén megjelenő gombát szerették volna 4 hetes babámnak kezelni. De véleményem szerint figyelmen kívül hagyták, hogy eléggé összezáródó a köldöke, ezért a szerből máshova is került, mint a célként kezelt felület. Ennek következményeként a köldök teljes belső felületéről és a köldök külső részéről teljesen lemarta a bőrt. Ez egy égési sérüléssel ér fel. Kaptunk rá piros ecsetelőt soutio merbromini a neve.

A nagy gondom, hogy az eddig is összezáródó köldök, gyakorlatilag reggelre szinte összenőtt. Gondolom most képződik rajta a bőr, és ahol összeér, egyszerűen összetapad. A köldököt most már úgy kell elképzelni, mint egy lecsukott szemet, teljesen más lett a formája mint eredetileg volt. Ragtapasszal rögzítettem a bőrt ott, ahol meg szoktam fogni és széthúzni, hogy ne csukódjon már össze, mert az életben nem fog meggyógyulni.

Napközben nem sír a babám e miatt, de naponta kétszer kell kezelni az ecsetelővel, belülről kitörölni fülpiszkálóval. Nem kellemes feladat, akkor nagyon sír. Fújkálom, bár azt mondta a doktornő, hogy ez a szer nem csíp. Vagy mégis??

Valakinek volt hasonló problémája, vagy használták nála ezt a szert, kérem írja meg tapasztalatait.



2013. ápr. 20. 20:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, solutio mebromini a szer neve, elírtam.
2013. ápr. 20. 20:40
 2/4 A kérdező kommentje:

Látom, senki nem tud ehhez hozzászólni.

Hogy mással se ismétlődhessen meg. Ezért gondoltam írok még pár sort.

Jelenleg tiszta seb az egész, új bőr képződik rajta. Ragtapaszozom, hogy ne záródjon be, és parázok, hogy minden rendben lesz-e vele. Holnap jön a védőnő. Érintésre nem fáj neki. Csak nagyon összehúzódott az egész és kicsi lett.

Egy biztos, senki ne hagyja, hogy ezzel a szerrel (szarral) megkezeljék a gyereke köldökét, mármint az ezüst nitráttal, akinek összeér a bőr rajta, és a tisztításhoz is úgy kell széthúzni. Nem is értem miért tették ezt bele, és okoznak ennyi szenvedést neki.

2013. ápr. 21. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom köldökét is ezüst nitráttal kezelték, mikor leesett a köldökcsonkja. A védőnő heti 1-2 alkalommal kezelte neki kb. 2 héten át.

Két hétig volt neki piros a köldöke. Picit be is gyulladt, de mostanára (5 hetes a pici)szépen begyógyult. Szerencsére nekünk nem nőtt össze a bőr a köldökén, de nem volt szép.

Nekem is azt mondták egyébként, hogy nem fáj ez a művelet a babáknak. Én sem akartam elhinni, de amikor gyulladt volt a köldöke, akkor sem volt nyűgösebb, simán tudtuk hason altatni. Csak azt nem szerette, amikor alkohollal tisztítottuk, gondolom, mert hideg.

Védőnő, doktornő mit mond, mennyi idő alatt fog begyógyulni a babádnak így?

2013. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 hét alatt képződött bőr rajta kb. és most 3 nappal később, az utolsó seb is leesett róla. A gond nálunk azzal volt, hogy levedzett, és emiatt ragadt össze állandóan kezdetben. Ráadásul azt mondták, hogy alkohollal tisztítsam, egyszer meg is csináltam, nagyon sírt. Látszott, hogy eleven az egész. Másnap felhívtam az orvost, és be is vittem, akkor írta a piros folyadékot. Az alkoholos tisztítás egyszóval rossz tanács volt, mert nem gondolták, hogy lemaródik az egész.

Hétfőn jön a védőnő remélem ő is úgy fogja látni, hogy most már rendben van.

2013. ápr. 27. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!