Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik többször adnak...

Anyukák, akik többször adnak rendes ételt 10 hónap körüli babátoknak, hogy csináljátok? Az én babám, jó ha egyszer eszik, a többi szopi és tápszer.

Figyelt kérdés

Így néz ki egy napunk: 6-kor szopi, 9-kor tápi, 12:30 rendes ennivaló, du.5. gyümi, este 8 tápi. Sokszor ez a két rendes evős dolog is tápszerbe torkollik, egyszerűen nem akar enni a 10 hónapos babám. Pl ha álmos, esélyem nincs a kanállal szemben, pedig tudom, hogy éhes. Nem mindig úgy jön ki a lépés, hogy akkor lesz éhes, amikor éppen nem álmos.

Köszönöm.


2009. szept. 25. 11:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Végül is arra akartam kilyukadni, hogy lassan 3-szor kellene neki rendes ételt ennie, és nem tápszert.

Nem baj, hogy ennyi idősen még nem eszik "rendesen"?

2009. szept. 25. 11:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia, tejpéppel is ki tudsz váltani egy étkezést.

az én babám napirendje most így néz ki, fél éves. 3 és fél hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, orvosi javaslatra, addig kizárólagosan anyatejes baba volt, a tejem fél éves korára (most pár napja) fogyott el teljesen. így néz ki a napunk.


08:30- natúr joghurt egy kis gyümölccsel (próbáltad már? az enyém egyből megette, amint egy kis gyümölcsöt kevertem be neki, és 10 hónaposan már bőven kaphatja, vagy akár a zsírszegény túrót is, kis gyümölccsel, nekem majd ez fog következni.)


11:30- gyümölcs (általában rakok bele darált házikekszet, így tartalmasabb is, és jobban is szereti, próbáltad már? a glutént már fél éves korban nyugodtan be lehet vezetni, tehát ti már bőven időben vagytok.)


14:30- tejpép (rengeteg variációból tudsz válogatni, 500-900 forint között van egy dobozzal, 5-6 étkezésre elég, nagyon finomak)


17:30- főzelék (az enyém főleg bébiételt eszik, de időnként húsleves levét krumplival, répával, kis hússal összekeverem neki, nagyon szereti. ráadásul ebben a korban már adhatod neki a tojásmentes durumtésztát is, próbáld meg kis paradicsommal összekeverni neki, biztos szereti.)


19:00- nasinak kap egy pár kanál gyümölcsöt, esetleg egy babakekszet a kezébe, csak hogy ne haljon éhen estig.


20:30- 2,5 deci humana baby fit 1 tápszer (a sima tápszert már elutasította volna fél évig anyatejes baba lévén, más tejalapú kaját nem találtam ki neki, a tehéntejhez meg még ők igencsak picik.)


alvás reggel fél 9ig.

Innivalónak a hipp granulált teákat, és gyümölcsleveket issza. a tejpépek, tápszerek alapjának babavizet használok. nekem még jócskán vannak dolgok, amiket nem tudok a babának adni, de te akár megpróbálkozhatnál már a főzelékbe reszelt sajttal, lassan tojás sárgájával. annyiféle lehetőséged van, és biztos, hogy valamelyiket nagyon kedvelné a babád.


fontos, hogy ébredés után etesd, akkor még nyitottak mindenre. ha jóllakott, mehet játszani, ha álmosodik, akkor tedd le. így sosem lesz álmos kajálás közben.

remélem, picit tudtam segíteni.

2009. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kisfiam most lesz kilenc hónapos.

reggel hét köröl 230 tápszer.

tízórai gyümölcs simán vagy natúr joghurtal vagy túróval

ebéd főzelék amit én főzök

uzsi gyümölcs vagy tejpép

vacsi ha az uzsi tejpép akkor főzelék, ha gyümölcs akkor tejpép a vacsi.

vagy falatokat kap amikor mi vacsorázunk, már nagyon szeret igy velünk enni és akkor még utána kap egy fél adag tápszert.

én nyolc hónapos koráig szoptattam igaz akkor már csak reggel meg este. amióta nem szoptatok a doktornő javaslatára kezdtem el a tápszert. nagyon szereti főleg hogy ezek már ízesítettek


[link]


itt vannak jó receptek én innen szoktam válogatni.

remélem tudtam segíteni

2009. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!