Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos múlt a babám,...

5 hónapos múlt a babám, anyatejes 2 óránként eszik. Egyre melegebb van. Plusz folyadékot adjak neki cumisüvegből? Még nem igazán ivott cumisüvegből.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én adnék a helyedben, de nem cumisüvegből, hanem kiskanállal, aztán később pohárból, esetleg csőrös itatóból.
2013. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha 2 óránként szopik, akkor nincs szükség folyadékpótlásra. annyira meleg még nincs! Ha mégis akarsz neki adni, akkor, ahogy az 1. hozzászóló is írta, kanállal add neki, ne cumisüvegből.
2013. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

hát én nem adnék neki pluszt


inkább megkínálnám a cicivel közben is -- ha nem kell neki akkor elég az a folyadék amit magához vesz szopi alatt

ha meg kell neki akkor az első vékonyabb tej teljesen jó lesz neki szomjoltónak


am a lányom nyáron volt h óránként szopizott 3-6 perceket majd 2-3 ilyen szopi után egy nagyot -- nya akkor lakott jól előtte csak ivott

mondjuk akkor 40fok volt árnyékéban - most szerintem még nincs olyan meleg

2013. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Faff0529 ***** válasza:

Szia!


Szerintem sincs szüksége plusz folyadékra. A nyári forróságban esetleg, de most még bőven elég neki az, amit szopizik. Az anyatej nagyon jó szomjoltó, mert az "eleje" higabb, vizesebb állagú. Ha szomjas, úgyis kérni fogja a szopit és csak keveset iszik majd, tehát nem étkezés lesz, csak egy kis ivás. Engedd majd neki sűrűbben, főleg a nagy melegben, de ha nem találod elégnek és nem akarod vagy nem tud cumisüvegből inni akkor próbáld kiskanállal, 6 hónapos kor körül úgyis esedékesek az első kis kóstolgatások, így nem baj, ha ismerkedik a kanállal :)

2013. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat. :)
2013. ápr. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!