Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos múlt a kislányom!...

19 hónapos múlt a kislányom! Csak cumisüvegből hajlandó inni, csak ha én itatom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Semmit nem fogad el, vagy csak nagyon ritkán. Már kéne neki másból is inni nem? Ha nem adok neki inni, akkor emelgeti a cumisüveget a cumirészénél fogva és sírva könyörög, hogy adjak neki inni. Kb. egy fél délutánt bírtam ki, de aztán feladtam és adtam neki! És a másik probléma, hogy ha meg is próbál inni belőle akkor is lefelé hajtja a fejét és nem tud inni belőle, ha egy kicsit megpróbálom neki mutatni, akkor egyből elengedi. Ha nem segítek, akkor egy kicsit sírdogál(2perc), majd leteszi és otthagyja. Tudom, hogy hagynom kéne, de ezekben a melegekben sajnálom. Amúgy rengeteget iszik, kb. 2-2,5 litert naponta.

Valaki van vagy volt ilyen helyzetben????


2010. aug. 9. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a fél literes pet palack hozta meg az áttörést :) Abból is inkább az a fajta (pl. Fanta), amit meg tud markolni. 1-2 hónap múlva már ment pohárból is. De ehhez (is) kőkemény következetesség kell, ha egyszer azt mondod, hogy nincs több cumi, akkor az úgy is legyen. Nem egy délután alatt fog átállni, de pár nap alatt rendben lesz.

A 2-2,5 liter szerintem egyébként nagyon sok. Nem kérdezted erről a védőnőt vagy a gyerekorvost?

2010. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg a szívószálat, hátha az tetszene neki. Vagy vannak mesefigurás poharak, menjetek el együtt, válasszon ő, miből inna szívesen. Vagy vannak a csöpögésmentes varázspoharak, aminek van füle is, hátha azt megfogná, s inna úgy. Esetleg vegyél magadnak, s igyatok együtt. Lehet kicsit bugyuta ötlet, de az ember néha sokmindent megtesz ;)


4 éves csajszi, 2 éves kissrác, 3 hetes kiscsajszi anyukájuk

2010. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ilyen van, nem kell hozzá a fejet emelni.Először fogd te aztán engedd el úgy, hgoy megmondod neki kgyell fognia, hogy igyon. Ez a fajta nem drága, akár kettőt is vehetsz, egyet magadnak, hogy lássa te is abból iszol.

Egyébként a két és fél liter szerintem is nagyon sok, én mindenképp megemlíteném a gyerekorvosnak. Csak vizet iszik vagy cukros dolgokat?

Ha pedig ennyi a vízigénye akkor előbb-utóbb maga fog inni, mert annyira szomjas lesz. Már nagylány, ha cumisüvegből is de régen magának kéne innia, ezt neki is megmondhatod. Esetleg akkor itasd ha más gyerek is ott van és mutasd meg, hogy ő is milyen szépen iszik, pohárból magának egy ilyen okos nagylánynak is így kell ezt csinálni.

2010. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én egyszerűen elmostam, és elraktam. mondtam, mától nincs cumi. ha eldöntöd, rakd el. vegyetek egy szívószálasat, vagy valamilyen másikat.
2010. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 17 hónapos és szintén nem hajlandó egyedül inni.Csőrös pohárból sem és szívószállal sem.A tesói ilyenkor már egyedül ittak pohárból.Én itatgatom és hagyom,majd csak megfogja egyszer.

2010. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!