Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszagondolva, van olyan...

Visszagondolva, van olyan amit másképp csinálnál a babáddal? Vagy a másodikkal már nem úgy csináltad?

Figyelt kérdés

Hátha tanulunk belőle..Én pl eddig csak szoptattam,de most hogy bejött a nagy meleg,mikor kint lófrálunk,gyakran megszomjazik a picúrom, de nem hajlandó a vizet meginni,pedig nem tudom elővenni mindenhol a mellem..Szóval lehet mégiscsak jó lett volna ha kicsit hozzászoktatom a vízhez is.

De bármivel kapcsolatban érdekelne.


2013. ápr. 23. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen, én másképp csinálnám. És pont a másodikkal.

Az első gyerekem nagyon jól szopott és nagyon sok tejem volt. Persze akkor fel sem merült bennem, hogy ez lehetne másképp is.

A második gyerekem viszont kb. 5 perc után beájult a cicin.

Először azt hittem minden rendben van, mivel annyi tejem volt, hogy nem győztem fejni. De a gyerek elkezdett fogyni.

A védőnőm nagyon szoptatáspárti, és utálja a mérleget.

Azt mondta, hogy tegyem gyakrabban mellre. De így is szinte egész nap mellen volt, és nem szoptathattam egész nap, volt másik gyerekem is! Én csak elővettem a mérleget, és láttam, hogy 10 gr-ot szopik. Csoda, hogy éhen nem halt. Elkezdtem fejni neki, megitattam cumisüvegből, de azért próbáltam mellre tenni. De mindig azt vettem észre, hogy kb. 1 hét után megint nem szopik rendesen. A tejem már majdnem elapadt, én meg csak kínlódtam a szoptatással. A gyerek egész nap sírt, éjjel sem aludtunk jól, amennyit evett kb. harmada volt, mint az első gyerekemé. A védőnő azt mondta ne méregessem, és ne hasonlítgassam, szopik ő amennyi kell neki. Dehát ez nem igaz!!!

Most így utólag azt mondom, hogy a fene megette a szoptatást, fel kellett volna iratnom a tápszert, és kész. 5 perc alatt betolta volna a 150 gr-ot, aztán lett volna időm a nagyobb gyerekkel játszani, ő meg aludt volna, s mindenki nyugodtabb lett volna. A hozzátáplálás kezdetéig nem volt egy nyugodt napunk, viszont onnantól kezdve meg rohamos hízásnak indult a gyerek. Így utólag biztos vagyok benne, hogy éhezett. Sokkal jobb lett volna mindenkinek, ha megtápszerezem. Szerintem nem kell a szoptatást ennyire erőltetni, ha nem megy.

2013. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Adj neki teát, azt szívesebben megisszák. Ha szomjas, akkor nem tej kell neki, mert az a babának étel. Még akkor is, ha mostanában azt mondják, hogy pótolja a vizet. Nekem ez a tapasztalatom.
2013. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hú,ez tényleg elég macerás lehetett! De nyilván te is próbálkoztál hátha belejön a szopiba..nem tudhattad előre hogy hónapokig próbálkozol és semmi.
2013. ápr. 23. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Én szoptatást csinálnám másképp! Éjjel csak és kizárólag 3 óránként szoptatnám, majd pár hónapos korától 4 óránként! Ha ennél sűrűbben ébredne akkor kizárólag vizet adnék!

Napközben is, amikor tudom, hogy tuti nem éhes, akkor nem tenném cicire! Én nagyon megszívtam és elrontottam az állandó cicire rakással! Most volt Márc.ban 1 éves és tavaly nyáron abban a nagy melegben amikor azt láttam, hogy szomjas állandóan cicire tettem, éjjel sokszor ébredt a melegtől és ciciztettem víz helyett! Mivel mindenki azt hajtogatta, hogy az szomjoltó is nem kell vízzel itatni a pár hónapos babát... Én persze büszkén szoptattam állandóan! Most ott tartunk, hogy nem tudom máshogy vissza altatni éjjel, szinte mindig csak cicivel! Nagyon sokszor ébred, már megszokássá vált! Zombi vagyok, de nem tudom nem adni neki, mert nagyon megsajnálom... Ördögi kört alakítottam ki és nagyon nehéz!

Szóval evésen kívül CSAK VÍZ!!!

2013. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Hamarabb magunk mellé venném éjjel, jóval kevesebb mászkálás lett volna az első időkben, és jóval kialudtabb lettem volna. Hamarabb kezdtem volna hordozni, kevesebb nyűg lett volna. Nem görcsöltem volna azon, hogy nem eszik pempőt. Hamarabb megtanultam volna kendőben szoptatni, jópár fejfájással és bújkálással kevesebb lett volna.
2013. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most nézegettem a teákat, de nem tudom mivel nem ártanék..cukrosat nem akarok.


Hú,hány óránként kelt a babád akkor? Én most szoktattam le az egyik keléséről azzal hogy csak visszadugom a cumiját,simán beveszi.. :) gyakoraltilag nappal már alig evett mert folyton éjjel akart..



Egy olyan ágy oldalára felszerelhető kiságyszerűség nekem is nagyon jól jött volna az elején! iszonyat volt az a pár hónap mikor még fájt mindenem,hulla fárad voltam és 3 óránként átmásztam a páromon és elbandukoltam félkómában a kiságyhoz etetni, vagy cumit visszadugni 5 percenként..

2013. ápr. 23. 22:38
 7/10 Disi ***** válasza:
100%
Szoptatás? Én sikítófrászt kapok tőle. A kislányom nem szopott. Ezt a védőnőn kívül senki nem hitte el nekem. Persze én mániákusan próbálkoztam, mert mindenhonnan azt hallottam hogy szopnia kell, én vagyok a béna :( Persze nem ment pedig minden praktikát kipróbáltunk. Emellett fejtem (így utólag azt mondom szerencsére) kevés tejem volt, gondolom a fejèssel nem is termelòdik úgy. Azzal ment el az egész napom, hogy elòször cicire raktam, majd miután csak kínlódtunk kapott cumiból tejcsit vagy tápit, majd neki álltam fejni. Jó ha 50 ml-t sikerűlt fejnem 2 ciciből. De elment vele fél órám. 2 hetes korától 4,5 hós koráig átaludta az éjszakát, de bezzeg én hòsiesen keltem 3 óránként fejni, mert majd én megmutatom a világnak, szaporitani fogom a mennyiséget... Nem tudom mi lr
2013. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Disi ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lett volna ha szopik. De a következőnél nem fogok feleslegesen kínlódni. Anyukám 6-ot szült, egyikünkkel sem volt elég teje. Pedig egyik tesómnak a csodájára jártak már a kórházban is, úgy szopott mint egy isten. Úgyhogy hülyítik az embereket, hogy nem a genetikán múlik. Ja, persze. Minden öröklődik csak ez nem. Felesleges bűntudatot ébresztenek az anyukákban. Mèg annyit a tea és víz kérdéshez hozzáfűznék: A múltkor a kislányom lebetegedett, nem volt hajlandó se enni, se inni. Persze anyukának azonnal eszébe jutott, hogy mit olvasott a neten: ki fog száradni! Felhívtam az anyukámat és megkérdeztem, hogy ő mit csinált velünk ilyenkor. Azt válaszolta, hogy ilyen nem volt. Ő kezdettől fogva teáztatott mibket, ha betegek voltunk azt akkor is elfogadtuk. Az én kislányom vizet iszik. Kóstoltattam a teát vele, nem kell neki. Ha szomjas csak a víz. A 2. nap este mit meg nem adtam volna érte, hogy legalább a teát meginná, akár cukrosan is. Szerencsére nem lett baja.
2013. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik kisfiamnak, amikor már nagyobb volt és megtanult önállóan inni a cumisüvegből, elalvás előtt odaadtuk a cumisüvegben a tejet, és teljesen rászokott, hogy cumisüveggel alszik el (vagy éjjel vissza). Most 3 éves, szerencsére már csak vizet iszik elalvás előtt, de fogalmam sincs, mikor hagyja el a cumisüveget. Nem akarom elvenni tőle, mert hatalmas hisztik lennének szerintem.

A kisebbik fiamnál úgy tervezem, hogy 1 éves korára megtanítom csőrös itatóból, majd pohárból inni cumisüveg helyett, és nem hagyom játszani a cumisüveggel, hogy ne szokjon rá annyira, mint a tesója. Inkább felkelek éjszaka megitatni, ha szomjas. Majd meglátjuk, beválik-e.

A cumit is 2,5 éves korára hagyta el a nagyobbik, a kisebbiket megpróbálom leszoktatni róla legkésőbb másfél éves korára.

2013. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, szoptatás témában is kíváncsi vagyok,20 év múlva mi lesz a trend és mennyiben lesz elavult ahogy most csináljuk :) mennyi ideig, mikor és mit kezdenek hozzátáplálni stb..


A cumi kérdés is egy olyan dolog, hogy majd ha 4-5 évesen is azzal mászkál a szájában,akkor ideírom a listára :)

2013. ápr. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!