Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos/éves volt az...

Hány hónapos/éves volt az elsőszülött gyermeked, mikor terhes lettél a másodikkal?

Figyelt kérdés

Ma vettem be az utolsó fogamzásgátló gyógyszeremet és többet nem íratok. Viszont most gondoltam bele, hogy azért merész vagyok, mert a gyerekünk 15 hónapos és nem biztos, hogy fel vagyok készülve egy újabb "menetre".


(Bár nem áll fenn a "veszélye" a gyors gyermekáldásnak, mert PCOS-em van és az első is két évünkbe telt, mire sikerült végre. Viszont lehet, hogy a következő meg annál hamarabb összejönne, hisz nem dolgozunk rajta mindenáron...)


2010. júl. 23. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a második általában nagyon hamar összeszokott jönni:)

mi évekig próbálkoztunk az elsővel a 2. két év múlva, 1 hónap alatt jött össze:)

Van aki nagy korkülönbséget mond mert akkor a kicsivel többet tudsz foglalkozni és az első sem érzi elhanyagolva magát,ráadásul be tud neked segíteni,valaki a kis korkülönbséget mondja jónak mert igy egyszerre letudja.

2010. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
van egy barátnőm akinek 2 év különbség van a fiai között azt mondta nekem sose szüljek igy mert nagyon fárasztó,ha tehetné ő is várt volna még inkább
2010. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, és most teherbe estem.

Nemtudom mit csináljak, a párommal nem egyezik az akaratunk, nem vagyunk egy gazdag család ő nem akarja megtartani a babát, énmeg már most összezuhantam a gondolattól hogy esetleg elvetetem. :S

2010. júl. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem 23hónapos volt a lányom,mikor terhes lettem.

Most már 2hónapos a pici,a nagy meg most lesz 3éves,de eddig még nem vészes.

Az elsőke véletlen jött össze,a második pedig 5hónap probálkozás után.

2010. júl. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A fiam alig múlt 1 éves,már terhes voltam a kislányommal.Nem nagy korkülönbség van köztük,alig 18 hónap,most lesz a fiam 3 éves,a lányom pedig másfél lassan.Amikor megszületett a pici,nehéz volt,mert a fiam akkor volt annyi idős,mint most a kislány és mig megszokta a kishugit,időbe telt,meg akkoriban volt kis értetlenke,dacos,ráadásul a férjem akkoriban hagyott el,úgyhogy rámszakadt minden.Most visszagondolva,nehézkes időszak volt,de most már könnyebb velük egy fokkal és nem bántam meg,hogy ilyen hamar jöttek egymás után. :)
2010. júl. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19 hónapos volt a kisfiam,mikor eldöntöttük a kistesót,aki azonnal jött! :) Én/mi már felkészültünk és alig várjuk a következő "menetet" :) 23h.kismama
2010. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is PCO-s voltam, több évet vártunk a babára, aztán spontán jött 2007-ben. 15 hónapos volt, amikor reggelent rosszul éreztem magam és a tesz is azt igazolta, hogy ismét babát várok,aki tavaly decemberben megszületett. 11 hónapos volt a nagyobbik, amikor megjött a menzeszem és rá 4 hónapra ismét spontán estem teherbe. Azt modnják, hogy a másoik már könnyebben összejön. Hát nálunk így volt, remélem lesz harmadik is.

Sok sikert!

2010. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 23 hós volt, amikor teherbe estem a 2. babával. Most 16 hetes vagyok, még nem tudjuk, hogy fiú vagy lány. A kisfiam 15 hónap után sikerült, már nagyon aggódtam, hogy esetleg nem is lesz gyerekem, igaz 12 évig szedtem a gyógyszert. Most nem szedtem semmit a két gyerkőc között, és a 2. baba rögtön az első próbálkozásra sikerült. Én így is akartam, mert vissza kellett volna mennem dolgozni, falun élünk, bölcsi nincs, anyóséknál és anyuéknál lett volna felváltva, és ezt nagyon nem akartam. Biztos nehéz lesz, de legalább együtt nőnek fel. A szomszédunkban a nőnek már volt egy lánya amikor összejött a férfival. Előbb akarták, hogy ők hárman összeszokjanak, meg hogy mennyire lesz tartós a dolog. Utána pedig nem sikerült teherbe esnie. Aztán egy balesetnél (ahol vétlenek voltak), a stressz miatt elvetélt 10 hetesen, utána megint nem lett terhes. Végül már lemondtak róla, akkor sikerült. A két gyerek között 11 év a korkülönbség, és a lánynak csak teher a kistesó. Mindig vigyázni kell rá, pedig ő már a barátnőivel szeretne lenni. Ezzel csak azt akartam, hogy a túl nagy korkülönbség se jó.
2010. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8hónapos volt a nagyobbik
2010. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én minimum 5 évet várok a másodikkal,egy picinek pont az első évek a legfontosabbak,azt vele akarom tölteni,ha most jönne egy másik baba(16 hós a fiam)akkor nem tudnék ugy figyelni rá.Meg akarok mindent adni neki,ez most az ő ideje és nem akarom h elhanyagolva érezze magát,most nagy szüksége van az anyára és a figyelemre,ezt nem venném el tőle semmiképpen.A 2. meg jobb is ha akkor jön amikor az első nagyobb igy rá szintén jobban tudnék figyelni:)

Tudom sokan vannak 2-3 gyerekkel akik között kicsi a kor,de sztem nem az a jó.Brátnőm lánya 2 éves volt mikor jött a tesó és a kislány visszahúzódó lett sendes és csak 3 évesen kezdett beszélni szakemberhez vitték,ugy látják az a baj h a pici miatt nem kapta meg azt a törődést időt amire szüksége lett volna.

2010. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!